Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért gondolja úgy sok ember,...

Miért gondolja úgy sok ember, hogy nem szabad testvér, barát helyett gondolkodni, ha nekik nem tűnik fel idejében a probléma?

Figyelt kérdés

Tesómnak állandó munkája van, a srác aki most az Ő barátja dolgozott már legalább 2 helyen ahol ismerem, de fél évnél nem többet, kínjában megcsinált valami OKJ-t amivel pályakezdő révén tuti nem lesz munkája.

Ennek ellenére mindig mennek valahova, hol ott tesóm pénzéről van szó. Addig engem sem zavart a dolog míg dolgozott a gyerek, mert legalább 50-50%ban fizették amit kellett.

Az a baj hogy tesóm olyan hogy ha szerelmes, akkor hülye. és ilyenkor mellette kell hogy legyen valaki hogy ne csak élősködjön rajta valaki. Hiába 21 éves....


2016. márc. 29. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Ha kulturáltan közlöd vele, és vagytok olyan viszonyban, lehet, hogy elgondolkodik a véleményeden. De az ő keresete, az ő párja. Alapvetően úgy csinálja, ahogy akarja. Te nem dönthetsz helyette, csak a véleményed mondhatod el.
2016. márc. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ne szólj bele. én is gáznak tartom,hogyha két munkaképes korú illető jár együtt, de mégis az egyik dolgozik és tartja el a másikat(tartósan).

de hát ez van, az ő dolguk!! jobb a békesség és kimaradni ebből. majd ha tesód úgy látja,hogy nem változik a helyzet és tényleg kihasználják, akkor dobbant és kész. ő dolga.

2016. márc. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Szabad testvér helyett gondolkodni és ésszerű határig vigyázni is egymásra.

De ez nem az a kategória. Ha hitelszerződésekbe akarná belerángatni, hogy kezese legyen, akkor tényleg jogos, hogy beszélsz vele. De ez a saját keresete, amit arra költ, amire akar. Később is lehet olyan, hogy valamelyik fél hónapokig munkanélküli, a nő évekig gyeden-gyesen otthon van. Ha tényleg szereti egymást a két ember, akkor nem nézik, hogy melyikük, mennyit tett bele a közös élménybe.

Arról nem is beszélve, hogy egy kapcsolatban nemcsak anyagiak vannak, hanem érzelmek is. Lehet, hogy abban bőségesen kárpótolja a srác a tesódat - de ez nyilván nem előtted zajlik.


Mindenesetre, ha neked lesz gyereked és fölneveled, vigyázz, nehogy hasonló vehemenciával akarj az ő felnőtt életébe is beleszólni.

Egyébként én már azt is gáznak tartom, hogy te tudsz arról, hogy ha ők kettesben elmennek valahová, akkor melyikük mennyit fizet a költségekből. Mi ilyet pl. sosem beszéltünk meg a tesómmal.

2016. márc. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Elmondhatod neki a véleményedet, és hogyan látod, de úgy, ahogy te is elfogadnád ezt mástól. Szóval ezt mérlegeld, hol a határ, stílusban és "beleszólás" mértékében egyaránt.


Különben ha valaki mindig megoldja helyette a problémáit, soha nem tanulja meg maga megoldani.

2016. márc. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer elmondhatod neki, de állandóan ismételgetni felesleges. Fiatalabb koromban nekem is volt olyan csajom akit eltartottam, húgom és anyám dumálta, hogy hülye vagyok, mert az agyam helyett a farkammal gondolkodom, meg hogy még jobban be fog fűzni. Én viszont akkor is pontosan tudtam, hogy nekem mi mennyit ért. Nőnél sem tartom olyan durvának azt, hogy ha egy vele nagyon normális férfit pár hónapig eltart, ha előtte sokáig nélkülözte a testiséget, vagy olyan férfik voltak az életében, akik az ő igényeit nem nagyon vették figyelembe.
2016. márc. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy lehet hogy igaz amit írsz, hogy kihasználja a srác stb... de ezt a tesód úgy sem így érzi. És innentől kezdve ha mersz szólni akkor te leszel rosszabb esetben a szemét, jobb esetben egyszerűen nem hallgat rád.

Tehát gyakorlatilag teljesen felesleges beleszólni más dolgába, ha valakinek nincs magától annyi esze hogy érezze hogy lehúzzák onnantól kezdve te fejre állhatsz akkor is azt csinál amit akar. Maximum megígéri és teljesen mást csinál mint amit mond. Esetleg hazudozik majd.

Nálunk fordított volt a helyzet. Mikor összeköltöztünk akkor a férjem nem dolgozott, segélyen volt. Ezt így vállaltuk( akkor még nem volt a férjem) és szekálta őt a saját családja hogy milyen tróger nem megy dolgozni. De mivel simán kijöttünk az én fizumból és ő meg a saját családi házunkat újította fel( úgy hogy nem kellett szakember) én úgy gondoltam hogy ez sokkal fontosabb). És igazam lett. Nekem senki ne merjen belenyúlni a pénztárcámba ha én keresem meg azt a pénzt akkor személyes sértésnek veszem ha valaki meg akarná mondani mennyit költhetünk.

A sógorom is hasonló kapcsolatban volt mint a tesód. És a sógorom eljött és elmondta , panaszkodott hogy a csaj lehúzza, de még akkor is adott, holott tudta hogy csak akkor kedves vele a csaj mikor van pénz. Na most ilyen emberekkel mit lehet kezdeni? semmit.

2016. márc. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!