Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Én várok sokat? Jogosan érzem...

Én várok sokat? Jogosan érzem ezt?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a nővéremet,külön nőttünk fel,ennek ellenére nagyon jó a kapcsolatunk. De mindig azt érzem,hogy egyoldalú az amit nyújtunk. Nem igazán tudom megfogalmazni. Példákat tudok mondani:még meg sem érkezek szinte hozzájuk már dühöngve panaszkodik valamiről,az nem számít,hogy én esetleg hogy érzem magam,pedig nekem is nagy szükségem lenne,arra,hogy megértsen. De ha valami bajom van,azzal lezárja,hogy látom már megint jó kedved van. Vagy ha megkérdezi,hogy mi a bajom,csak olyan félvállról teszi. Azért panaszkodik,hogy nem mondok neki semmit,pedig mondanék ha látnám,hogy tényleg érdekli. Elmondtam neki egy dolgot,ami nekem fáj de azon csak röhög,gunyolodik rajta,és én nevetek vele,azt gondolom,hogy csak könnyebbé akarja nekem tenni,de akkor is fáj. Ha neki rosszkedve van,én legyek elnéző,ha rajtam vezeti le,ha velem mogorva,de ha én vagyok rossz passzban,az is baj ha csendben maradok,az is ha beszélek,mindent magára vesz. Úgy érzem nem ért meg,pedig nagyon szeretjük egymást. Örökké ölelget,pedig tudja,hogy ezt nem szeretem,azt mondja majd kineveli belőlem,de közben meg úgy fogad el,ahogy vagyok...Ha valamit nagy nehezen elmondok neki pl a gyerekkoromról,akkor rögtön elmondja,hogy neki milyen volt rs akkor már szóhoz sem jutok.

Hosszú lett. Köszi,hogy elolvastad. Ő az egyik legjobb barátnőm,de úgy érzem magam,mint egy szemetesláda.



2016. márc. 10. 17:26
 1/7 anonim ***** válasza:

A legjobb barát? Milyenek az ellenségeid, kérdező?


Ha rosszabbul érzed magad, mikor eljössz tőle, mint mikor odajöttél, akkor célszerű lenne elmondani neki, hogy miken kéne változtatni. Ha nem változtat, akkor ritkítani a találkozások számát.


Ennyi.

2016. márc. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezek alapján tényleg nem tűnik a legjobb testvérnek,de ő az egyik legfontosabb ember az életemben. Egy életvidám,pozitív ember,mindig mosolyog,barátságos mindenkivel,meglátja a jót mindenkiben,szeretek vele lenni,de nagyon nem figyel oda rám,és ezt nem veszi észre. Úgy érzem csak én nyújtok támaszt neki,fordítva meg nem. Neki is sok problémája van,megértem,de nekem is vannak és ő ezzel csak felszínesen törődik
2016. márc. 10. 17:47
 3/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Te vagy a testvére, és csak veled nem kedves, rád nem figyel, mindenki más meg fontos neki.


Ha neked ez megéri.


Figyelj, attól, hogy testvérek vagytok, nem kötelező, hogy kijöjjetek egymással, DE hogy ezek szerint csak téged gúnyol, ha alkalma van, és mindenki mással kedves, az már sok.


Ez nem egy szeretteljes kapcsolat, ami köztetek van, lásd be. Lehet, hogy te szereted őt, de őt nem izgatja, hogy veled mi van.

2016. márc. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Kontràznèk az előttem szólókra. Van olyan ember aki ilyen. Nekem is van olyan barátnőm akinèl szintèn ên vagyok a "lelki szemeteslàda" és én inkább nem is akarok mesélni neki de pl engem ez nem zavar. Ha valami komoly van azt megtudjuk beszèlni. Van egy hugim is szintén olyan hogy nem megértő tipus de ha olyam van akkor simán lehet vele beszélni. Szerintem szimplán nem a legmegértőbb tipusu ember nem olyan jó hallgatóság. Mindenki más ember ez ilyen még ha rosszul is esik neked 😕
2016. márc. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sosem mondanám egy ilyen kapcsolatra, hogy jó, azt meg főleg, hogy nagyon jó.

Nem hallgat meg, kinevet, azt teszi, amiről tudja, hogy zavar...

Már hogy lenne ez egy nagyon jó viszony?

gúnyos, és önző, csak magával törődik... te miért mondod, hogy jóban vagytok?

miért áltatod magad?

egyáltalán nem jó a viszonyotok, ezt meg kellene próbálni feldolgozni, elfogadni.

testvérként nem vagytok egyenrangúak, ő fontosabbnak tartja magát nálad, nem hallgat meg.

számomra nem ezt jelenti egy jó testvér.

2016. márc. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az látszik,hogy nagyon szereted es szerintem nem varsz sokat.

Viszon a személyiségek borzasztoan masok tudnak lenni.

Valószínű o is szeret téged csak mashogy.

Leht nem is veszi eszre magat mert o ilyen.

Ettol fuggetlenul szerethetitek egymast. Szerintem beszelj vele es mondd azt amit le irtal ide.

2018. márc. 31. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Elozo

Bocsi most latom milyen regi kerdes.....

2018. márc. 31. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!