Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem az a nem normális, hogy...

Nem az a nem normális, hogy senki sem akar fizetni?

Figyelt kérdés

Budapesttől nem messze, viszont nem is közel lakunk.

Havonta 1-2x feljövünk Pestre vásárolni a nővéremmel, és a szüleimmel.

Már külön élünk mindketten, de ez ilyen családi program.

Autóm egyedül nekem van, és mindig én fizetem az üzemanyagot, én hozom fel a családot.

Viszont, remélem mondanom sem kell, nekem ez anyagilag marhára nem éri meg.Több mint 5 ezerért kell tankolni alkalmanként...

Még a havi 10 sem tűnik soknak ha kétszer jövünk, de engem maga az elv zavar, főleg,hogy én alig vásárolok.

A szüleink mindig vesznek nekünk ezt-azt, tőlük nem fogok pénzt kérni, de a nővéremtől próbáltam, hisz azért mégis ő jár a legjobban, ingyen út, a szülők vesznek ezt-azt, és a megtakarított pénzéből sem benzint kell vennie, hanem azt is elköltheti.

2-3 ezret kérnék tőle, de neki az sok mert abból már 2-3 pólót meg egyebet tudna venni, szóval neki az nem jó.

A szüleim meg kifizetnék a benzint, de nekem nem ez kell, ez nem a benzin meg a pénz kérdése, hanem sokkal inkább elvi kérdés.

Persze, most az egy dolog,hogy még anyagilag sem jövök ki jól, az már inkább csak az i-re a pont.

De egyébként barátokkal is mindig így járok,hogy ráfizetek az egész útra, tehát van részemről egy ilyen fajta frusztráció is a dologban, mert marhára unom,hogy én adok mindent, aztán hónap végén még mindig a kúton állok, és megy a pénzem a kocsiba, mert senki sem képes rendesen fizetni,csak a fuvar meg a kényelem kell.

Végül abban maradtunk,hogy nem megyünk Pestre, engem meg már nem érdekel.A szüleimet sajnálom, mert ők is szeretnek feljárni, de nekem ez sok.

Annyira elegem lett,hogy a barátokkal tervezett ide-oda menő programokat is lemondtam, hogy nincs benzinem, nem fogok ráfizetni mindig.

Persze senkinek nem jut eszébe,hogy hát akkor talán meg kéne fizetni az útiköltséget, nem inkább mindenki azt mondja,hogy jó ne menjünk.


2016. ápr. 18. 19:38
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Megmondod nekik nyomatekosan, hogy fizessenek fejenkent vmennyit a benzinbe, ennyire egyszeru. :)
2016. ápr. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Gyertek vonattal/busszal, mindenki vegyen magának jegyet, és ennyi. :)
2016. ápr. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

1

Csak a szűleidet vidd fel,hamár annyira szeretnek felmeni,de mond meg nekik,hogy sajnos nem állsz jól anyagilag.( ők, biztos megértik)

2

Mond meg a nővérednek,hogy a benzin ára,amit csak te fizetsz,neked is jó volna inkább pólóra vagy egyéb dolgokra.

3

A barátaidon elgondolkodnék,mert nekem a helyükben leégne a po.ámról a bőr.


Ajánlom,ha legközelebb olyan programmot tervezel,terveztek amelyben szerepel az,hogy a te kocsiddal mentek valahova,akkor előre tisztázd,hogy vagy mindenki add bele vagy nem mentek.

Majd mielőtt elindultok,akkor menj a benzinkútra és tankolás előtt kérd a pénzt,aki nem ad az meg mehet haza és nem kell pali madárnak nézni a másikat.

Egyszer-kétszer oké,de folyamatosan biztos,hogy nem!

2016. ápr. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem ennyire egyszerű, mert ez történt amit leírtam.

Részemről a tömegközlekedés kizárt, utálom a tömeget, a lassúságot, a vele járó kötöttséget, és nekem megfelel a helyi kínai is ha ruházkodni akarok, csak családi programként jó ez a vásárlás, de ha kész ráfizetés nekem, akkor lehet nem éri meg.

2016. ápr. 18. 20:09
 5/7 anonim ***** válasza:
34%
Számold ki kb mennyiért vásárolnak neked a szüleid. Ami fenn marad azt oszd el 3 felé. Egy harmadot fizessen a nővéred.
2016. ápr. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%
a barátokon elgondolkodnék kőkeményen milyen barátok... tudod van az a mondás: a jó barátság alapja a pontos elszámolás... a tesódnak meg mond meg, te is vennél pólót. :)
2016. ápr. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

- Figyu, ne hari, nagyon szívesen elviszlek bárhová, de előtte ugorjunk le a kútra, hogy tankolhass a kocsiba mert porzik az üzemanyagtank.


- anyu, nekem ez így nagyon kínos, elviszlek benneteket nagyon szívesen, de meg kéne tankolni a kocsit, mert ...


- tudod, hogy le vagyok égve, nincs pénzem benzinre, de ha lemegyünk a kútra és teszel bele 10 litert, addig viszlek, míg ki nem fogy az üzemanyag.

2016. ápr. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!