Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Bunkóság azt mondani a tesómna...

Bunkóság azt mondani a tesómnak, hogy dolgozzon?

Figyelt kérdés

18 évesen nem laktam már otthon, sose volt jó a kapcsolatom anyámmal. Sőt!

Most a hugommal élnek, ő 21, anyánk 60.

Elvették tőle a rokkantnyugdíjat, jogosan, mert tudna dolgozni, de nem akar. Tesóm árvaságijából meg az ő pénzéből élnek.

Nekem van két gyerekem, hitel van a házon, így is éppen megélünk.


Azzal tisztában vagyok, hogy anyám sehova nem veszik fel.

Most anyagilag kilátástalan helyzetben vannak.

Azt tanácsoltam, a húgom menjen el dolgozni. Érettségije van, tavaly tette le, most szerez szakmát, még 4 évig akar tanulni (cukrász lesz, nem fősulis).

Tényleg bunkóság ilyet mondani?

Én is munka mellett tanultam. Gyes alatt szereztem a második szakmám.



2016. ápr. 21. 12:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Ha csak nem tőled koldulnak rendszeresen, akkor bunkóság, mert semmi közöd hozzá, hogy ők hogy élnek nélküled.
2016. ápr. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
62%

Nem bunkóság. Nagykorú, megtudja oldani. Sőt anyád is igazán dolgozhatna.

Ők sem várhatják el, hogy ti tartsátok el őket, főleg, hogy ti is éppen csak kijöttök a pénzetekből.

2016. ápr. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%
Mi a gond? Megsértődtek, amikor ezt javasoltad, hogy dolgozzék a tanulás mellett?
2016. ápr. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Igen, tőlem várnak anyagi segítséget, és igen, megsértődtek.

Szerintem egyértelmű megoldás, nem tudom mi ebben a bántó. Elhiszem hogy nem így tervezték, de én se úgy terveztem, hogy havi 50 ezret tudjak adni.

2016. ápr. 21. 12:58
 5/18 anonim ***** válasza:
77%

Amig nem te fizeted oket, addig igen. Onnantol hogy toled kunyeralnak, mar nem.


"tudna dolgozni, de nem akar.

Azzal tisztában vagyok, hogy anyám sehova nem veszik fel."


Itt nem latsz ellentmondast ?

2016. ápr. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
68%
Azért durva lenne azt mondani, hogy 60 évesen sehova nem veszik fel. Nyilván nem fog egy vezetőbeosztású, jól fizető, láblógatós állást találni, de pl takarítónak, kézilánynak, mosogatónak stb a legtöbb helyen fölveszik. Ez is több, mint a semmi. Más kérdés, hogy ha nem is akar dolgozni.
2016. ápr. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
10%

Majd ő is talál valakit aki kihúzza a sz..ból mint téged.

Attól, hogy neked ez már megvan nem lettél megmondóember.

2016. ápr. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
nem bunkóság, azt nekik kell megoldani.
2016. ápr. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 acelsziv ***** válasza:
85%

7: fogalmad sincs, miről beszélsz, de mondod.

Kérdező: Rá kell őket kényszeríteni az önellátásra. Ha nem mennek el dolgozni a nyakadon fognak élősködni még ki tudja, meddig.

2016. ápr. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
13%

Szegyellnem magam ha anyamnak 60 evesen kellene mosogatni, vagy nehez munkat vegezni, mert nem tudom segiteni. De ez nem csak a te dolgod, van egy masik gyereke is!

En a helyedben azt mondanam, hogy oke, segitek, de ugy igazsagos hogyha felesben, vagyis amennyit teso ad neki, annyit en is. Menjen el dolgozni, csinaljon akarmilyen diakmunkat 20-30ezerert, es amennyit keres, annyit en is hozzateszek.

2016. ápr. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!