Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Bunkóság azt mondani a tesómna...

Bunkóság azt mondani a tesómnak, hogy dolgozzon?

Figyelt kérdés

18 évesen nem laktam már otthon, sose volt jó a kapcsolatom anyámmal. Sőt!

Most a hugommal élnek, ő 21, anyánk 60.

Elvették tőle a rokkantnyugdíjat, jogosan, mert tudna dolgozni, de nem akar. Tesóm árvaságijából meg az ő pénzéből élnek.

Nekem van két gyerekem, hitel van a házon, így is éppen megélünk.


Azzal tisztában vagyok, hogy anyám sehova nem veszik fel.

Most anyagilag kilátástalan helyzetben vannak.

Azt tanácsoltam, a húgom menjen el dolgozni. Érettségije van, tavaly tette le, most szerez szakmát, még 4 évig akar tanulni (cukrász lesz, nem fősulis).

Tényleg bunkóság ilyet mondani?

Én is munka mellett tanultam. Gyes alatt szereztem a második szakmám.



2016. ápr. 21. 12:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
86%
Teljesen egyszerű a dolog. Adni abból lehet, ami van. Ami nincsen, abból nem.
2016. ápr. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
51%

Ne adj nekik pénzt, vagy ha igen, akkor húzz egy határt, hogy 3 hónapig adsz kölcsön, addig találjanak munkát, és utána fél éven belül kéred vissza részletekben. Írjatok erről szerződést is. Biztosan kiakadnak, de ez szemétség, hogy életük végéig rajtad akarnak élősködni.

Anyukád nem olyan idős, ha tud dolgozni, akkor dolgozzék. Nem tudom, hol él, de ha városban, el lehet menni házakhoz takarítani, ha nincs más. El lehet vállalni lépcsőházak takarítását is, meg ilyesmit. Ha falun él, legalább a kertet művelje, és abból próbáljon meg gazdálkodni. Persze lusta ember azt sem csinálja meg - tapasztalatból tudom, a szorgalmas meg csinálja két állás mellett is.


A húgod meg simán dolgozhat a suli mellett, főleg ha cukrásznak tanul. Kinyit az összes nyomi bolt vasárnap, nem igaz, hogy nem keresnek valami gyakornokfélét a pék vagy cukrász pultokba. Simán mehetne valamelyikbe.

2016. ápr. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
69%

Ez a "menj el dolgozni" minden konkretum nelkul, mindig bunkosag.

Ez igy magaban cseszegetes, nem tanacs.

De ha segitesz neki melohelyet keresni, meg minden, akkor segitseg.

2016. ápr. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
59%
Ma azért ez nem így megy, hogy azt mondod valakinek, menjen el dolgozni, és az illető hipp-hopp el is megy. Nagyon nehéz munkát találni, még úgy is, ha az ember tényleg akármit elvállalna. Ha meg még iskolába is jár, még nehezebb, hiszen eleve nem tud akárhova menni, olyan munkarend kell, ami nem ütközik az óráival.
2016. ápr. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
75%
Nem adnék pénzt nekik, de nem tartom a menj el munkába beszólást sem helyesnek. Azért mert baromi sértő. Egyszerűen megmondanám, hogy anyagilag nem engedheted meg a segítést, keressenek ők megoldást. Ez elég tiszta célzás. Én is mondtam már, hogy menj el dolgozni, az illető fél óráig üvöltött, hogy könnyű nekem, de ő nem kap melót és nem is képes dolgozni.. Utána meg többet nem szólt hozzám az illető.
2016. ápr. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem nem bunkóság. Gyakorlatilag nincs miből élniük, nem engedhetik meg azt a luxust maguknak, hogy tátott szájjal bámulják az eget és tőled várják a megoldást, míg a húgod nappalin tanulgat. Nem ő lesz az első ember, aki munka mellett kell, hogy tanuljon, de választhat, hogy megy a híd alá és füvet legel, vagy elmegy dolgozni. Mégis mire számított?!
2016. ápr. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
75%
Nézegetem azokat a híres cukrásziskolákat, hát nem tudom, minek b...sza a rezet a hölgy négy évig egy ilyenben, amikor a legjobb iskolák is 1-2 évesek maximum. És nem is kell naponta bejárni, a legtöbb hetente 2-3 alkalmat jelent. Szóval van mellette idő melózni, csak akarni kell.
2016. ápr. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi az árvaellátás összege? (Amit ugye még 4 évig kap a húgi, ha nappalin tanul.)

Mennyivel lenne több bevétele ha érettségivel elhelyezkedik és nem tanul tovább nappalin?

Hol lakik húgod és anyukád?

Van lehetőség diákmunkára az adott településen?

A képzés mellett belefér-e időben hogy diákmukát vállajod ha egyáltalán talál?

Fentieket figyelmbevéve lehet tanácsot adni, mert egy cseppet sem biztos, hogy az a jó megolás ha húgod most munkába áll.

A másik kérdés anyukád helyzete. Kinek kötelessége eltartani anyukátokat? Kötelessége-e egyáltalán? Anyud kap özvegyi nyugdíjat? Lesz jogosultsága öregségi nyuddíjra saját jogon 4-5 év múlva? (Ha anyud 60 éves akkor 1956-bn született, neki az öregségi nyugdíj korhatára 64 év és 183 nap, ha volt elegendő ideig munkaviszonya.)

Tegyük fel, hogy anyud tényleg nam tud munkát vállani, mert sehova sem veszik fel. Akkor kinek a "kötelessége" eltartani? Van-e ingatana anyukádnak? Pl. Életjáradáki szerződés az ingatlára ha van? Szóval a helyzethez elég sok apró tényt és részletet kellene tudni, hogy legyen megoldás, és a meoldás optimális legyen mindenkinek.

Az meg egytipikus magyar mentalitás (pláne itt a GYK-n), hogy mindenkit dolgozni küldenek, mindegy hogy attól kilátástalan lesz a jövője, vagy hosszú távon nehezebb helyzetbe kerül.

2016. ápr. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!