Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szülők ti mit tennétek? Mit...

Szülők ti mit tennétek? Mit lehetne csinálni a bátyámmal? Van valakinek valami tanácsa? 15/L Már nagyon elviselhetetlen.

Figyelt kérdés
Én egy panel lakásban élek anyukámmal és a bátyámmal. A bátyám egyre jobban idegesít minket. De leginkább engem. Ő jelenleg 18 éves, ebben az évben lenne végzős, csak tavaly előtt megbukott, pedig egy nagyon jó iskolába járt. Most Pestre jár suliba , mellesleg koleszos. Én inkább esti sulinak mondanám. Mindig is egy lusta, les*zarok mindent stílusu ember volt. Azt tudni kell hogy anyukám gyárban dolgozik, mellesleg 12 órát szóval nekem meg a bátyámnak kéne addig valahogy fent tartani a rendet. Én és anyukám tényleg próbáljuk, minimum annyit megteszek hogy elpakolok magam után, és letörlöm a koszt a pultról amit én okoztam. A mosogatást nem kéri soha, de többször jött már úgy haza hogy elmosogattam, meg mostam, meg takarítottam. A bátyám amikor hazajön konkrétan nem érdekli semmi, előpakol mindent , nagy dzsuvát hagy maga után, és mindig nekünk kell eltakarítani, különben az ott marad. De az a gáz hogy a szalámit , a levest, meg minden romlandó dolgot is kint hagy és ha nem vagyok itthon, simán megromolhat. Olyan is volt már hogy fel rakta a tűzre a lábost, felforrt és konkrétan kifutott a fele leves de úgy hagyott mindent mert ő tévézett. Nem tudom egyébként hogy mitől lett ilyen, mert ő mindig is ilyen volt , de már egyre jobban idegesít. A másik meg az, hogy van egy haverja aki konkrétan nálunk lakik. A haverja az a tipikus suttyó, kb szerszámkészítő lesz belőle vagy nem tudom micsoda a lényeg hogy a legbutább legprimitívebb iskolába jár ahol csak a bukottak járnak. Volt olyan hogy elfelejtettem bezárni az ajtót amikor egyedül voltam itthon, kimegyek a szobámból és láttam hogy a bátyám szobájában ott van a haverja és tölt cigit. Én meg azért megkérdeztem hogy mi a fenét keres itt de hát ő csak tölt cigit. Úgy hogy a bátyám koleszban volt. Semmi kopogás vagy bármi...Egyre gyakoribb ez. Sokszor volt olyan hogy addig kopogott még nem nyitotta ki valaki és amikor mondtam hogy nem jöhet be, akkor meg el kezdett fenyegetőzni. Néha már én érzem magam rosszul hogy hétvégente hogy a haverja itt van, mert folyton fel kell öltöznöm , meg a konyha előtt van a bátyám szobája amit nyitva hagynak persze és bömböltetik a zenét.Még hozzá a haverja is nagy dzsuvát csinál és nem épp kellemes , amikor anya hazajön hulla fáradtan hogy úszik az egész konyha. Amikor a bátyám hazajön egész hétvégén részeg. Mondtam anyának hogy ha már úgy is ˇ"felnőtt" és elc*seszte az egész életét mert csak kicsit kellett volna tanulnia abban a suliban akkor most nem lenne a másikban, mert kb semmit nem tanul, a kolesz is nagyon laza,főiskolára egyáltalán nem akar menni, meg csak inni jár haza akkor legalább ennyit megtehetne h elpakol maga után mert én rendet szeretnék tartani. De anyum is tehetetlen bármikor rá szólt a bátyámra nem csinálta meg. Bár anyumról tudni kell hogy ő tehetetlen tipus, alkalmatlan a gyereknevelésre, velem se törődik annyira, de még is én azért megtanultam meg a nővérem is hogy nem csinálunk a lakásunkból disznóolat.(Nővéremet csak úgy beleírtam ő nem él velünk) Én ha az anyja lennék szerintem már rég kiraktam volna vagy nem tudom. Az a vicces hogy dolgozik is közben, szóval anyum nem is ad neki pénzt szóval azzal nem lehet megzsarolni. Nekem meg nagyon rossz a kapcsolatom a bátyámmal feltörte a facebookomat és zaklatott 3 órán keresztül , azóta hozzá se szólok. Ez februárban volt. Én már arra is gondoltam hogy a szobájába berakok minden koszos edényt amit ő használt az ágyára aztán majd meglátjuk mi lesz, de az a baj hogy volt olyan hogy az ágya alatt találtam meg a 3 hónapos spagettit a tányéron. Tehát ez nem érdekli őt. Anya meg valamikor helyette is takarít. Elvileg őt is zavarja ez, de ezek szerint mégsem ha nem tesz érte. Egyébként gyűlölök itt élni alig várom hogy elköltözzek. Nos ti mit tennétek?

2016. ápr. 28. 18:16
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem beleírni, hogy anyukám mindig elosztja az ebédet, és a hűtőben volt egy tányéron egy cosmó hús, az lett volna az ebédem, de ő úgy gondolta hogy az csak az övé és felfalta az egészet. Pedig azon 7 db hús biztos volt. Azt hittem kidobom a házból olyan ideges voltam.
2016. ápr. 28. 18:20
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádnak kellene megnevelni.
2016. ápr. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%
Én csak azt tudom erre reagálni, hogy régebben a szerszámkészítő az a munkásarisztokrácia krémjét jelentette.
2016. ápr. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Sajnos ezen is látszik mennyire hiányzik egy apai neveltetés is. Hianyzik számára az apai minta. Egy férfi rokonod nem tudna segíteni,akit esetleg kedvel? Ha kedvel valakit úgy jobban hallgat rá.
2016. ápr. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
2-es : köszönöm szépen az információt de ezzel nem megyek sokra.
2016. ápr. 28. 18:41
 6/10 A kérdező kommentje:
Apukám nem él velünk, de amég velünk lakott hallgatott rá
2016. ápr. 28. 18:42
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

nem tudna az apjához költözni?


23F

2016. ápr. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
83%
En ugy megvernem ezt a gyereket szivem szerint, kerdezo szerezz a pasit aki Jo eroben van es veresd meg vele amikor ilyeneket csinal
2016. máj. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy anno nagyszüleink idejében dicsőség volt a szerszamkeszito szakma de manapság ilyen szakmára azok mennek akiknek reménytelen az érettségi megszerzése.

Én 7 évig középiskolában dolgoztam. Karosszerialakatosnak azok mentek akik vagy nagynehezen elvegeztek a 9 és 10.osztályt vagy egyiket sem de betoltottek a 18.életévüket.

A jobbak érettségiztek és utána vagy tanultak tovább felsőoktatásban vagy a fiúk autoelektronikai műszerész vagy autoszerelonek tanultak nálunk tovább.

A szerszamkeszito kb a Karosszerialakatossal kb. egy szinten van nehezsegben.

Ez csak kitérő volt.


Mivel egy 15 éves lány nem ellenfél egy felnőtt férfinek ezért a nemtorodom anyukát kellene elovenni. Konkrétan mivel a fiú dolgozik megkovetelni hogy szálljon be a rezsibe. És persze ha ott van a haver az is. Olyan nincs hogy anyuka 12 órákat gurizik hogy 2 semmirekellőre fizesse a rezsit akik ráadásul rendet sem tudnak tartani.

A haver ezzel a módszerrel talán kipaterolhato lenne.

Illetve a batyusnak egy kompromisszum. Vagyis vagy csillog a ház maga után vagy fizet az ottlakasert mondjuk 20 ezret havonta. Ez nem irreális összeg. Mivel gondolom nem milliókat keres ezért ez motivalhatna hogy figyeljen a környezetére.

2016. máj. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
anyud ilyen sokat dolgozik,szinte nincsenek szüleitek.a fiát csak nem akarja kirakni gondolom.de ha koleszban lakik csak hétvégente van itthon bátyád ugye?anyádnak kiabálni kéne vele,hogy mindent te csinálsz,ő is takaritson vagy ne lássa otthon hétvégén.és tartsa be.tényleg ne engedje játszani,meg semmit.addig morogjon a fülébe,mig el nem kezdi.vagy pénzmegvonás,és nem jut bulira,cigire,semmire.ismerje meg a felnőtt életet.
2016. máj. 4. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!