Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak a húgommal?

Mit csináljak a húgommal?

Figyelt kérdés
Sziasztok, van egy 6 éves húgom, és már nagyon nem bírom. Ma döntöttem el, hogy megírom ezt a kérdést. 16 éves fiú vagyok, és a húgom maga az ördög kreálmánya. Lehet elsőre ez kicsit furán hangzik, de amint leírom milyen, már megértitek. Kívülről aranyosnak néz ki, de belülről teljesen más. Elsőnek is ő a kockák királynője. Egész nap csak a TV előtt ül már 6 éve, mert a szüleim nem tudnak vele sohase foglalkozni. Vettek neki tabletet is, amikor 4 éves volt, de azt a napokban végül véglegesen tönkretette. Addig konkrétan hajnali 5-kor felkelt és este tízig azt nyomta. De ez magában nem is lenne baj, ha nem lenne olyan, hogy folyton visítozik, összetör mindent, és csúnyán beszél. Egyszerűen már 6 éve stressz alatt élek . Minden napi torkából szakadt visítozásától már az utcának fáj a füle. Szófogadatlan, és hiperaktív. Folyton lek*rvázza az anyját, ha anya rászól hogy ne nézze közelről a tévét.De az ilyenért verekedik is és olyan erőseket tud ütni, hogy azt hiszi az ember akit megütött, hogy eltört valamije. A szüleim már sírnak a húgomtól, inkább jutalmazzák, hogy hagyja abba a rosszalkodást, minthogy büntetnék, mert tudják, hogy a büntiből baj lesz. A kockulásra visszatérve igazából beszélni se tud rendesen, olyan a beszédkészsége, mint egy 2 évesnek, de káromkodni azt tud, amióta tabletezik. Nem tudom mit csináljak vele, de nagyon idegesítő, kérlek segítsetek :\

2016. máj. 16. 11:38
1 2 3 4 5
 1/46 anonim válasza:
100%

Mind a szülő hibája, nem akarok rosszat írni, de a testvéreddel egyáltalán nem foglalkoztak a szüleid, ez mind nevelési probléma.

Beszélj anyukádékkal és vigyétek el nevelési tanácsadóhoz, az én környezetemben is volt ilyen és jött tett a gyereknek.

2016. máj. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
54%
Csapj rá egyet-kettőt, kapcsold le az áramot és zárd be a szobájába. Tanulja meg, hol a helye.
2016. máj. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
92%

Iskolába meg nem jár?


En elraknek MINDEN elektronikai kütyüt, amihez hozzáfér ( nyilván a saját telefonotokat nem, de azt is le kellene kódolni es nem látható helyre tenni vagy mindig legyen nalatok), hogy ne tudja egész nap azt nezni.

Ha meg elkezd verekedni, akkor menjen csak szépen be a szobájába (remélhetőleg van neki saját szobája) es nem jöhet ki, ameddig le nem nyugszik.

Es nem ártana neki 1-2 atyai pofon sem.


Mielőtt bárki felreertene, nem vagyok a 'veressel neveljük a gyereket' "elv" híve, de ha a kislány ennyire verekedős, es ekkorákat ut, akkor neha nem art neki, hogy megtanulja, hogy ez nem normalis dolog es ot is simán meguthetik, mert az nem oke, hogy o utlegeli az embereket es azt mások eltűrik.

2016. máj. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a szüleim néha pont az ellentettjét mondják, mert azt szokták mondani, hogy minden rendben van a húgommal. Mondjuk elég szegények vagyunk, és azért se akarják elvinni sehova. Még az iskolában reménykedem, mert szeptemberben megy oda.
2016. máj. 16. 11:47
 5/46 anonim ***** válasza:
73%
Te semmit,a szüleidnek kéne megnevelni. Pár istenes pofon és máris tudná hol a helye. Hogy lehet nálatok mindenki ennyire be van fosva egy 6 évestől?
2016. máj. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
11%
Be kell zárni egy sötét kamrába, amíg el nem csendesül. Ez időnként fél napokat is igénybe vehet. Addig kaját se, inni se kaphat. Aztán kiengedni és kipróbálni, hogy a család légkörében hogyan viselkedik. Ha újrakezdi, mehet vissza a sötétbe gondolkodni. Rá kell jönnie, hogy nem ő a királynő ott, hanem az életét is, és azt, hogy életben tartjátok, nektek köszönheti.
2016. máj. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
36%
Jobb helyeken az ilyen gyerekeket hülyére verték.
2016. máj. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:
A veréssel az a baj, hogy engem csesznek le miatta. Ma is bejött pl a szobámba és amíg én reggeliztem, titokba Herbyt nézett a gépemen. Visszajöttem, és mondta: Na megjött a főn*gger. Erre odadobott nekem egy ping-pong ütőt, és nála is volt egy és kardozni akart. Mondtam most ettem, és még nem akarok játszani. Erre akkorát ráütött egy nagy káromkodással a térdemre, hogy 1 óráig fájt. Erre reflexből visszaütöttem és ő kezdett el bőgni, pedig nem is nagyot ütöttem, és erre a szüleim engem szidtak ma le nagyon, hogy ő még csak kicsibaba. Ha máskor régebben megbántottam csak szóba is (nem ütöttem, mert nem szeretem bántani!!!!!!), akkor meg behazudja hogy péppé vertem, és én kapom a büntit, az én megszólalásom nélkül is, és ő meg kapja az ajándékokat.
2016. máj. 16. 11:57
 9/46 anonim ***** válasza:
77%
Ha a szüleid nem hajlandók bezárni, akkor a te dolgot jól megverni. Mindig ha valami nem tetszőt tesz, pl elkezd verekedni, akkor verd meg de iszonyat jól, úgy hogy legközelebb féljen kikezdeni veled. Ha iszonyat csúnyán beszél, hatalmasat keverj le. Ha emiatt neked támad, hát erősebb vagy, add meg neki. Pont mint a dzsungelben. Meg fogja tanulni, hogy tisztelnie kell az erősebbeket. Az, hogy büntetést kapsz ne zavarjon. Nagy vagy, kibírod. Gondolj arra, hogy a jobb jövő érdekében teszed.
2016. máj. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
86%
Hát anyádékat is meg kéne nevelni, úgy látom.(Már bocsánat, de így csodálkoznak, hogy ilyen a gyerek?) Ha az én kölyköm viselkedne így, akkor hoznám a fa vonalzót.
2016. máj. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!