Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogosan féltem a tesóm, hogy...

Jogosan féltem a tesóm, hogy így nem fogja megállni a helyét egy munkahelyen sem? (Hosszú! )

Figyelt kérdés

A húgom 22L, én 33N.


Kezdem azzal, hogy anyánk nem kicsit vétkes abban, hogy ez így alakult.

Mindig is elkényeztette: tíz évvel fiatalabb, második házasságból született gyerek.

Mióta apánk meghalt, gyakorlatilag ő parancsol otthon, de előtte is ugráltatta az anyánk, aki persze még büszke is rá, milyen jó anya.

Már általános iskolás korában is próbáltam jelezni, hogy ez nem lesz így jó. Pl. a húgom ha rossz jegyet hozott, bement a tanárhoz reklamálni, ha bántották, akkor kiabált az osztálytársaival. Így persze sokan utálták, egy idő után kikövetelte, hogy írassa át másik suliba. Én próbáltam vele beszélni, hogy esetleg változnia kéne, mert így az új suliban is megutálják, de akkor én voltam a szemétláda.

Naná, az új suliban is megutálták, a hetediket-nyolcadikat azért kijárta.


A középsuliban is vergődik, hol ebből áll bukásra, hol abból. Persze tanuljak vele, mert nekem mindig jó jegyeim voltak. (Nekem ekkor már volt két gyerek, szóval van kivel foglalkozni). Ha nem kapott jó jegyet, akkor is tanártól kezdve mindenki hibás, én is, mert tanulhatnék vele. (Helyette tanulni és dogát írni nem tudok, csak annyi a gond.)

Most ott tartanak, hogy még mindig a középsulit nyomja, mert harmadszorra váltott osztályt, hol a tananyag nehéz, hol az osztálytársakkal/tanárokkal nem jön ki, végzettsége még mindig nincs. Plusz ugye addig kapja az árvaságit is, ami nem kevés pénz, ebből élnek meg anyánk rokkantnyugdíjából, így nem is érdeke hogy ne tanuljon, amíg lehet.

Lassan azért csak illene befejezni a sulit.


Múltkor borult a bili. Nyolcas busszal megy, délben már jön haza, nem vállal diákmunkát, heti egyszer segít egy kocsmában, de ott se szakad meg. És panaszkodik, hogy mennyit kell tanulnia, milyen fáradt, semmire sincs ideje, állandóan stresszel, stb. Én meg kiröhögtem, hogy lassan végez, így mit fog csinálni egy munkahelyen?! Jelenleg pincérnek tanul, tehát jó eséllyel olyan munkahelye lesz, ahol hétvégén és ünnepnapon is dolgozni kell, 10-12 órát, akkor is mosolyogva (elég mogorva természet), különben ugrik a borravaló.

Nem fogja fél egykor otthon fújni a levest, mint most, nem lesz állandóan szabad a hétvégéje, stb.


Erre leordított, hogy ő nem fog ilyen sza.r helyen dolgozni, majd ő keres valami normálisat, és honnan tudom, hogy nem étteremvezető lesz?! (WTF?! Hat év alatt végez el egy szakmunkást, ha érettségit ad, akkor se diploma...)


Egyrészt azt látom, hogy nagyon nem tudja, hányas a kabát, ma örülhet 22 éves pályakezdőként, ha labdába rúghat. Másnak már vagy van 4 év szakmai gyakorlata ennyi idősen, vagy csak 18 éves. Mi lesz, ha beugat a főnöke?! Rohan anyánk rendet tenni, és számon kéri a főnököt? Vagy otthagyja, aztán lesz másik... Elvégre az önéletrajzban tök jól mutat, ha fél évente vált munkahelyet. Vagy kirúgják, mert ott 3 óra után nem közölheti, hogy ő elfáradt, meg hogy neki hétvégén programja van.


Szerintem ezzel a hozzáállással sokra nem fogja vinni.


10 éve dolgozok, kivéve amíg a gyerekekkel otthon voltam, (bár akkor is volt mellékesben mindig valami, ha mást nem, akkor szórólapoztam, körmöztem), tudom hogy ha talál az ember egy jó helyet, akkor húzza be fülét-farkát, és ha a kollégák és a főnök kedves, segítőkész, akkor az oltári szerencse. És jobb, ha az ember nagyon is megbecsüli a helyét. (Ilyenkor egyébként örülök, hogy engem a nagymamánk nevelt fel, és tőle kitartást és szorgalmat is tanultam.)


Volt pár munkahelyem, a jelenlegiért sokat küzdöttem.

Van rálátásom.


És erősen tartok tőle, hogy vagy fel se veszik nulla tapasztalattal, vagy hamar kirúgják, vagy felmond. Az persze szóba se kerül, hogy olyan "aljamunkát" csináljon, mint három szakban egy gyárban. (Engem is kiröhögtek érte...) Ja, és természetesen 150 alatt ő nem megy el sehova.


Tudom, hogy most jön az, mikor arcra esik, és 3 év szenvedés és a totális elszegényedés után lejjebb adja az igényeket, meg tanul egy kis alázatot.

De miért nem lehet az okosabbra hallgatni?!

Sokan fel se veszik, ha látják hogy ennyi idő alatt szerzett szakmát, le is írta magát.



2016. máj. 25. 11:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"tudom hogy ha talál az ember egy jó helyet, akkor húzza be fülét-farkát, és ha a kollégák és a főnök kedves, segítőkész, akkor az oltári szerencse."


Azért ez a felfogás sem épp szerencsés, ezért is tehetnek sok helyen annyi mindent az emberekkel, mert senki nem szól semmit, csak magában bosszankodik de csinálja.



Valószínűleg nem fogjak sokra vinni, illetve hidd el meg fogja kapni a pofonokat az élettől elég hamar.

2016. máj. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Kései Sirató ***** válasza:

Nem tudhatjuk, hogyan alakul az élete, lehet szerencsés is, de a jelleme alapján fog kapni pofonokat az élettől..

Ő már felnőtt, van saját felelőssége, engedd, hogy kibontakozzon önállóan, ne tekints rá úgy, mint egy kisgyerekre, nagyjából majd azt eszi, amit főzött..

2016. máj. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet ,hogy nem sok okosat fogok mondani ,de ahogy levettem a pénz értékét sem tudja felfogni. Én édesanyátokkal beszélnék mégis ö mit gondol ez igy jo lesz? Majd öt jobb belátásra birni . Lehet nem fog hallgatni már rá sem ilyen idösen de szerintem ha nem kap meg mindent amit szeretne ,hanemm saját maga megdolgozik érte akkor talán egy kicsit helyre billen.
2016. máj. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem elég gyorsan fogja kapni a pofonokat ha elkezd végre dolgozni és gyorsan rájön, hogy a főnöknek nem tud úgy beszélni anyuci ahogy a tanárnak...


23F

2016. máj. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Most elképzeltem, hogy anyukád betrappol a húgod munkahelyére, és kiosztja a főnököt, amiért az nem jól bánik az icipici lányával. A főnök meg majd körberöhögi... :D

Ne aggódj, a tesód nagyon hamar meg fogja tanulni, hogy úgymond "hányas a kabát", csak arra figyelj oda, hogy ne adj nekik pénzt, bárhogy könyörögnek is. Különben még ötven évesen is te fogod eltartani a húgodat meg az anyukádat.

A saját kárán majd megtanulja, és tudom, hogy idegesít, meg jót akarsz neki és aggódsz miatta, de nem élheted helyette az életét.

2016. máj. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az a baj, h a szulok teljesen elvakultak ilyen teren. Nalunk a nagyanyamek tettek gyogyszerfuggo drogossa a nagybatyjamat puszta joindulatbol, meg szeretetbol, m ugye a 3 gyerek kozul o a nagy kedvenc...Szoval hiaba beszelsz anyukaddal, suket fulekre fogsz talalni.

En nem avatkoznek bele, m nem fogsz tudni valtoztatni a dolgokon es csak utalni fognak, mivel nem fogjak megerteni, h mirol beszelsz.

A hugod felnott ember, majd tanul a kokemeny elettol es en engednem pofara esni, h adjon lejjeb az aracabol, meg az igenyeibol is. Sajnos itt csak ez mukodik.

2016. máj. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Találhat egy pasit,aki eltartja.

Nem mindenki bírja a "normális"életet..

2016. máj. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!