Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Féltestvéremmel hogyan vegyem...

Féltestvéremmel hogyan vegyem fel a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Apukámnak a házassága előttről van egy 24 éves lánya. Egy településen élünk, tudunk egymásról, egyszer már beszélgettünk is erről a dologról, de valahogy soha nem jön össze, hogy közelebb kerüljünk egymáshoz. Részemről anyukám a bökkenő, hiszen ő nem szeretné, hogy bármi közünk is legyen egymáshoz, és ezt nyíltan ki is fejezte. Szerintem neki is kellemetlen a helyzet, hiszen láttam rajta amikor beszéltünk, hogy szeretné tartani a kapcsolatot. Nem tudom, mit tehetnék. Anyukám egyszerűen nem akar hallani sem az egészről, apa pártatlan, nem szól bele. Hogyan lehetne megoldani ezt a helyzetet? Vagy inkább hagyjam annyiban?

21\L



2016. máj. 31. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
felnötek vagytok ha akartok taliztok de ne erőltesd neki is nyilván már van saját élete amit nem akar családi drámázásal neheziteni
2016. máj. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindketten szeretnétek, akkor kezdeményezd a kapcsolatot, anyukád rosszul teszi, ha rossz néven veszi a saját féltestvéreddel, vagyis az egyik legközelebbi rokonoddal való kapcsolatot. Ez teljesen indokolatlan, mikor ő hozzáment apukádhoz, tudta, hogy van egy gyereke. Apukád nem is találkozott a másik lányával?
2016. máj. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
21 évesen miért hagyod, hogy ebbe anyád beleszóljon? Attól még félig a testvéred, ha ő is akar találkozni, az kettőtök szíve joga.
2016. máj. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek elég bonyolult, szerintem az ő anyukája sem örülne ha tartanánk a kapcsolatot. Nyilvan felnőtt emberek vagyunk, de én még 60 évesen sem szeretnék ilyen méretű konfliktust a szüleimmel, mint amilyen volt. Anyukám tudott róla, Mielőtt férjhez ment, de nem vesz róla tudomást. Apukám sem találkozik vele, látásból ismeri és ennyi.
2016. máj. 31. 22:38
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
Az, hogy anyukádnak pszichés zavara van, gondolom, féltékeny a férje előző kapcsolatából született gyerekére, és az, hogy apukád nem teljesíti apai kötelességét (gyerektartást se fizetett?) nem indok arra, hogy megfosszanak téged a rokonodtól. Eljön az idő, amikor szüleid nem lesznek, de testvéred attól még lehet. Súlyos családi titkok vannak itt, de nektek attól még nem kellene ebbe az utcába belemennetek.
2016. máj. 31. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Miért akarod felvenni vele a kapcsolatot? Apád nem ismeri a saját lányát, csak látásból? Elég gáz. Amúgy én felvenném vele a kapcsolatot a helyedben, nekem 2 bátyám van megy egy féltestvérem aki az öcsém, és teljesen olyan mintha rendes tesóm lenne. Nálunk nincsen ilyen probléma. Sőt, vele tudok a legjobban elpoénkodni :D

De azt is hozzátenném, hogy 21-24 évesen lehet hogy már nem fogtok soha testvérként tekinteni egymásra, én nem tudom mert nincs efelől tapasztalatom. De megpróbálnám, hátha. Hiszen egy testvérrel gazdagodhatsz... És igen, lehet hogy 60 évesen se akarsz anyuddal balhét de egyszer el kell kezdeni hogy megmutasd, neked is van akaratod. Ha most engedsz neki, legközelebb is ez lesz hogy nem akarsz balhét és így tovább... Let's start it now :D Törjön ki a balhé :D

21F

2016. jún. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Csak nagyon nagy vonalakban vázoltam a helyzetet, nem tértem ki az előzményekre mert úgy gondoltam, higy nem ez a lényeg. A kedves anyuka hét hónapos terhesen állított be nagyszüleimhez, hogy ő bizony terhes. Az apasági tesztre kb 5 potenciális apát is megjelölt... Ahogy leszűrtem nem volt köztünk apával komolyabb kapcsolat. Természetesen gyerektartást fizetett. Ezek után egyik fél sem szerette volna a másikkal a kapcsolatot tartani. Ahogy a féltesómmal beszélgettünk nagyon haragszik apára (nyilván ő máshogy látja a helyzetet, én megint), viszont többször is mondta, hogy velem nagyon szeretné tartani a kapcsolatot, és nagyon rossz volt úgy felnőni, hogy egy oviba\suliba jártunk, de nem beszélhettünk a másikkal.
2016. jún. 1. 17:04
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát, hajrá, abnormális volt, hogy szinte eltiltottak egymástól benneteket, közeli rokonokat.
2016. jún. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!