Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Most megismert féltestvéremmel...

Most megismert féltestvéremmel hogy alakítsak ki testvéri kapcsolatot? - Én hiszek a CSALÁDBAN, Ő nem.

Figyelt kérdés

Mindig is szerettem volna összetartó családot, de valahogy sosem jött össze.


Nagy örömömre, fél éve, 20 évesen megismertem 18 éves féltestvérem, azóta kb. 3 órát beszéltünk... igazából nem lehet vele mit csinálni (suliban van, aztán otthon a gép előtt ül, nem jár el sehová), egyszerűen nem lehet vele mit kezdeni, pedig elvittem volna bárhová, bármit csinálni, de csak kifogásokkal jön (jó lenne, nincs kedve, majd egyszer, nem ér rá...)

Apánk vele él (nem vagyunk igazán jóban), így szerintem Ő is akadályozza, vagy csak rosszul nevelte.


Van valami tanácsotok, mit tudnék csinálni?


2014. okt. 4. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ne erőltesd, ne akard kikényszeríteni. Ha kapcsolatot akarsz vele, először barátságot próbálj kiépíteni.

Azzal meg, hogy próbálod mindenhova elrángatni, holott ő egy otthonülő típus, nem segítesz a kapcsolatotokon.

Ha annyira a számítógép előtt ül, írj rá mondjuk Facebook-on. Derítsd ki, milyen témák érdeklik, beszélgess vele azokról.

2014. okt. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ő nem akarja ezt a kapcsolatot. Ezt tiszteletben kell tartanod.
2014. okt. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Nincs jogod ráerőltetni magad a család kártyát lobogtatva egy kvázi vadidegen emberre.

... és hahó! Nem az új kiskutyád, hogy "csinálni" lehessen vele valamit, nem köteles téged szórakoztatni, de szóba állni sem.

Nem kíváncsi rád, és kész. Ne nevettesd ki magad olyanokkal hogy ő biztosan rosszul lett nevelve, amiért nem ugrál körül téged.

2014. okt. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy ahogy előttem írták. Az hogy van köztetek vérségi kapcsolat nem jelent semmit. Ugyan úgy két idegen vagytok akik most találkoztak és nem tudnak egymásról semmit. Persze meglehet próbálni megismerkedni, de úgy gondolom ő elég érthetően kimutatta, hogy nem vevő rá. Innentől azzal hogy erőlteted, csak ellenszenvessé teszed magad.
2014. okt. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jótanácsokat... Egyéb ötlet, esetleg olyantól, akinek jelent is valamit a CSALÁD?


Testvéremből csak egy van, szóval nem fogom veszni hagyni. - Nem úgy tekintek rá mint az új kiskutyámra, hogy elrángassam magammal mindenhová (csak furcsáltam hogy visszautasított egy tengerparti nyaralást, vagy azt hogy BÁRHOVÁ ELVINNÉM, BÁRMIT CSINÁLHATNÁNK!)

Főleg azért mert sosem mozdul ki otthonról (csak suliba megy), és rosszul nevelték, mert úgy kezelik mint egy ötévest, ami látszik is...

2014. okt. 6. 20:34
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz helyzet ez, mert tényleg idegenek vagytok egymásnak. De megértem, miért szeretnél vele jóban lenni. Engem olyan 6 éve keresett meg a nálam 6 évvel fiatalabb féltestvérem, azóta jóban vagyunk, bár nem akartam eleinte én sem annyira barátkozni.

Ha a gép előtt ül állandóan, akkor keresd őt neten. Skype-on, facebookon. Az utóbbin biztos sok dolgot like-ol, akkor azt is meg tudod nézni, van-e közös érdeklődési körötök.

2014. okt. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"BÁRHOVÁ ELVINNÉM, BÁRMIT CSINÁLHATNÁNK"


Ez dicséretes dolog tőled, de ő NEM akarja. Nem kényszerítheted semmire. Te megtettél minden tőled telhetőt. El kell fogadnod a döntését, nem tehetsz mást.

A másik dolog, látom előszeretettel írod nagybetűvel a családot. De a család lényegébe az is beletartozik, hogy elfogadjuk a másikat és a döntéseit. Te ezt nem teszed.

Valaki írta, hogy úgy nézel rá mint a kisállatodra. Szerintem inkább úgy viselkedsz, mint egy kisgyerek, aki kapott egy szép, új játékot, de az nem úgy működik ahogy ő elképzelte.

Ami még így eszembe jutott, hogy az lehet a baj, hogy rosszul közelítettél hozzá. Azt írtad alig pár órát beszéltetek eddig, de már föl is ajánlottad, hogy viszed nyaralni, meg ide-oda. Ajtóstul rontottál a házba, így lehet hogy egyszerűen fölvágóskodásnak érzi részedről, akkor is ha te a legjobb szándékkal ajánlottad föl.

2014. okt. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

hat 1-2 ora beszelgetes utan en is visszautasitanam hogy elrangass mindenhiva

nagyobb setakba benne lennek hogy dumaljunk kozben de en is visszautasitanam meg en ugy ereznem hogy az orrom ala akarod dorgolni mennyi penzed van amig en ilyen nyaralasokat nem tehetek meg

hidd el tudom mit beszelek en is otthon gep elott ulo tipus vagyok

2014. okt. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!