Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Most tényleg kötelező jellegge...

Most tényleg kötelező jelleggel el kéne mennem minimum egész nyáron dolgozni a szabadidőmben a nővéremékhez?

Figyelt kérdés
Húszas évei közepén járó nővérem összejött egy nála több mint 20 évvel idősebb Csavoval aki kitalálta h építkezni akar. Én egyáltalán nem szeretem a nővérem, mert mindigis szemét volt velem, uralkodott rajtam, én voltam a kisebb. Jönne a nyár, első nyaram, hogy dolgozom, lenne egy kis pénzem erre-arra, hogy nyaraljak vagy elmenjek valahova, aztán most az amúgyis szakmabeli apámmal ( akit szintén nem kedvelek, nem egy jó család vagyunk) mehetnek dolgozni oda hétvégente, miközben a nővérem amúgyis el van tartva és a "párja" miatt jólétben élnek. Nekem persze kuss a nevem. Bocsánat, ideges vagyok.
2016. jún. 13. 19:48
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
91%

#18: Attól, higy apuci segít nekik, a fiú keg a papának, attól a segítség még a csávónak megy.

De nem válaszoltál... Csak azt fújod, hogy azért, mert otthon lakik...

Az még nem jelenti, hogy bármikor, bárkinek, bármilyen célra kihasználhatónak kellene lennie...

2016. jún. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
97%
Ha a tesó el van tartva.és van a pasijanak pénze akkor egy ezres oraber teljesen korrekt. Mivel fizikai munkát végzel így a pihenonapod különösen értékes. Kéretik megfizetni nem pedig elvarni az ingyen munkát.
2016. jún. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
81%

Így semmiképp nem mennék. És nem iskötelezhetnek erre. Mondjuk talán egy- két napot mégis elmennék ingyen, de többet nem. Ha jóban lennétek és a párja a férje lenne plusz gyerekek és szűkös a költségvetés az megint más lenne. Ebben a helyzetben 1-2 napot mennék és kész.

Kérdező! Ebben az esetben nem vagy kötelrs apadnak engedelmeskedni!

2016. jún. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

A kérdezőnek teljesen igaza van!

Majd pont az undok nővére, éppen aktuális pénzeszsákjának menjen el ingyen építkezni?!!

Élje csak mindenki a saját kis életét!!

2016. jún. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
95%
Én csak normális, előre fizetett munkabér ellenében mennék, de csak akkor ha lenne hozzá kedvem. Az egy dolog, hogy 1-2 nap beugrasz bútort tologatni a festés elején meg végén, de ne egész nyáron náluk dolgozz ingyen egy olyannak aki téged le se s**r.
2016. jún. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
95%
Ha diákmunkán vagy, jogod van a szabadnapodoz, amit nem kell melóval töltened. Ha köteleznek rád, mondd, hogy nem mesz, mert szabadnapod van.
2016. jún. 15. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
95%
Napi 10 óra kemény fizikai meló után én se várnám el, hogy minden hétvégén ott gályázz, akármilyen is a viszony. Nálunk alap, hogy a családban segítünk egymásnak, kölcsönösen, de ilyesmit csak akkor fogadnék el bárkitől, ha valamilyen oknál fogva semmiképp sem tudom máshogyan megoldani. Apád is a rendes melója mellett csinálná? Én megkérdezném tőle, hogy szerinte tényleg korrekt kérés-e ez a nővéredtől, ha huszonéves vagy, ő már minimum 50 felé jár, pihenés nélkül, 40 fokban mindennap építkezésen gürizni egy fiatalnak is megterhelő, hát még neki.
2016. jún. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Mond meg a sogorjeloltnek, hogy nem ersz ra, vagy nevezz meg egy osszeget, amiert ugy gondolod, hogy raersz, mond meg a sogorjeloltnek, hogy feltalaltak a penzt, es te csak penzert dolgozol, ha akarsz neki dolgozni, napiba fizessen, max hetibe. ha majd neked lesz szukseged az o segitsegere, te is ki fogod fizetni, ne spannold magad a dolgot, szep nyugodtan mond el neki! Ha azzal jon, hogy "nyuszi vagy, mcfly?", vagy ilyesmivel, hagyd ott!
2016. jún. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!