Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Most tényleg kötelező jellegge...

Most tényleg kötelező jelleggel el kéne mennem minimum egész nyáron dolgozni a szabadidőmben a nővéremékhez?

Figyelt kérdés
Húszas évei közepén járó nővérem összejött egy nála több mint 20 évvel idősebb Csavoval aki kitalálta h építkezni akar. Én egyáltalán nem szeretem a nővérem, mert mindigis szemét volt velem, uralkodott rajtam, én voltam a kisebb. Jönne a nyár, első nyaram, hogy dolgozom, lenne egy kis pénzem erre-arra, hogy nyaraljak vagy elmenjek valahova, aztán most az amúgyis szakmabeli apámmal ( akit szintén nem kedvelek, nem egy jó család vagyunk) mehetnek dolgozni oda hétvégente, miközben a nővérem amúgyis el van tartva és a "párja" miatt jólétben élnek. Nekem persze kuss a nevem. Bocsánat, ideges vagyok.
2016. jún. 13. 19:48
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Nem akartam konkrét adatokat írni mert nem örülnék, ha felismernenek.


16-17 évesen már be lettem fogva vesesre és sitthordasra, amikor az aktuális pasijaval kitalaltak, hogy osszekoltoznek. Rá egy hónappal szakítottak...

2016. jún. 13. 20:56
 12/28 A kérdező kommentje:
Tehát. Teljes munkaidős 10 órás fizikai munka.
2016. jún. 13. 20:57
 13/28 anonim válasza:
87%
#7 es hozzászólónak címezem a következő kérdést: Miért menne segíteni a fiú, hogyha amúgy sem valami jó a viszony a családjával + a testvére egész életébe semmibe nézte,állandóan a lelkébe gázolt? Nem volt elég ez,de most még használja is ki? Tudod mikor mennék segíteni...max jópénzért ha már jó az anyagi helyzete a tesójának de azt is szájhúzva..
2016. jún. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
4%

Ah értem. Tehát segíteni smafu, de otthon élni okés. Hja, ha ez a normális. ...

Drága Vera, az értő olvasás neked se erősséged, talán fuss neki megegyszer, lévén az egésznek semmi köze nincs a "nem a gyerek kérte hogy megszulessen " történethez.

Kérdező, ha valóban a húszas évei elején jársz és ez az első nyarat hogy dolgozol, ráadásul napi 10 órát, akkor nagyon érdekelne, mégis hogy akarsz elmenni nyaralni.

2016. jún. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
82%

#14: Azt csak arra írtam, hogy benyújtanád abszámlát mindenért, ami szülőként kötelességed!

Viszont az előző hozzászóló kérdésére engem is érdekelne a válaszod. ;)

2016. jún. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
87%

Mármint a 13-as kérdésére gondoltam...

És ha már az értő olvasásnál tartunk: Nem a szülőnek kell a segítség, hanem a zsarnok nővér aktuális eltartójának.

Lehet, hogy ez szerinted ugyanaz a kategória, szerintem nagyon nem....

2016. jún. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
2%
Mert elvileg az apjának segít, aki eltartja. Igaz, kerdezonk nem kedveli öt sem, max arra jó, hogy legyen hol lakni meg mit ennie, ugye.
2016. jún. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
11%
Ja, Vera, rendkívül életszerű, hogy "Csavo " kötelezi a barátnője öccsét a segítségre. Nem az apja tervezte ezt így el, hanem "Csavo ". Ugye?
2016. jún. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
14. Most hadd ne szegyeljem már magam amiért van hol laknom és van mit ennem úgy, ahogy például neked is és az emberiség legnagyobb részének. Ezek után gondolj bűntudattal mindenegyes falatra amit a szüleidtol kaptál.
2016. jún. 13. 21:38
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Az értő olvasást azoknak is javaslom, akik nekiesnek a kérdezőnek.


Kérdező, ha nagykorú vagy, nem kell a család engedélyét kérni, hogy a nyári szünetedben pénzkereső munkát végezz, csináld, és kész. A heti pihenőnap meg a főállású dolgozóknak is jár, nem csak a diákoknak. Én párszor besegítenék nekik, de minden hétvégén semmiképpen sem.

2016. jún. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!