Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak a testvéremmel?...

Mit csináljak a testvéremmel? Megőrjít! ( többi lent)

Figyelt kérdés
Én 17 éves fiú vagyok( pár napon belül 18), a húgom 12. Elég csúnyán viselkedik. Állandóan káromkodik, mindig azt mondja, hogy 'leszarom', stb. . Az iskolában persze ő a jó kislány,kitűnő, stb. ( nem irigykedek, nekem jobb az átlagom nála ). A szüleimmel is csúnyán beszél, anyámnak szokta mondani néha, hogy köcsög,stb. Ezt csak úgy. Én már kezdek tőle megőrülni, nem vagyok az a verekedős típus, de egyszer jól szájon vágnám, ha ilyeneket mond nekem is. Nekem sokkal több bajom van, mint neki ( betegségileg), sőt, neki nincs is semmi baja. Kiskorában mindig kedves volt, de most kezd meghülyülni. Tudnátok ötleteket mondani, hogy hogyan kéne büntetni, ha kimond egy csúnya szót ? Szüleim mindig mondják, hogy kap büntetést, de szegények sztem már nem tudják megnevelni. Ha van vmi ötletetek, amitől örökre megtanulja, hogy itthon is vielkedjen úgy, mint az iskolában, annak örülnék :D Szóval kíváncsian várom a tanácsokat és az ötleteket. :)
2016. jún. 18. 21:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Telefonja vagy valamije van amit hasznal ugyertem olyasmi amire nincs eletbevagoan szuksege megis ragaszkodik hozza es hozzatartozik a mindennapjaihoz?
2016. jún. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%

En veled ertek egyet. Nyilvan a veres nem a legjobb modszer, de ha mar a szuloknek is ilyet mond, nem artana szajara csapni. De semmivel se buntetik? Valoszimu ezert meri mondani ezeket mert ugyse lesz kovetkezmenye. Nem kene hagyni.


26N

2016. jún. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
3%

Mikor wc-re megy, tegyél ördögpatront az ülőke alá.

Vagy minden csúnya szó kimondásakor kérj 5 forintot. Egy hónap múlva gazdag lennél. :D

2016. jún. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
1-es : Nem, nincs telefonja, de TV-t nézni és számítógépen játszani szokott :) Azzal is büntették, hogy nem ül le játszani, ha csúnya szavakat mond, de nem vált be. :( Azt is próbálták, hogy papírra leírja 50-szer, hogy nem beszél csúnyán, de ez se vált be. Én már kifogytam az ötletekből.
2016. jún. 18. 21:32
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

Kamasz, lázad. Ez annyira nem vészes, a kérdés alapján sokkal rosszabbra számítottam. Persze ettől még nem kell bármit elnézni neki, de a szülőknek kellene határokat állítani. Vedd rá őket, hogy kapjon valami megvonást, ha csúnyán beszél velük.

Az egyébként nem tudom, hogy jön ide, hogy neked mennyivel több bajod van.

2016. jún. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%

Dobjatok pénzt egy malacperselybe minden káromkodás után. Ne káromkodjon, mg ha neki sem egyszer időszak ez, hiszen most serdül, de akkor senki más se tegye.


Egyébként hogy lehet valakinek jobb átlaga a kitűnőnél?

2016. jún. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Kezd nyiladozni az egó-ja, meg akarja mutatni, hogy ő is a világon van. Ti a legrosszabb, hatástalan nevelési megoldást választottátok, azonnal és hisztérikusan ugrotok ill. bizonytalankodtok. Pont az ellenkezője a célravezető: vagy nem kell tudomást venni az inkriminált kifejezést tartalmazó mondatokról ill. egyszer s mindenkorra tisztázni kell, hogy milyen büntetés jár a fegyelmezetlenségért. Sokszor az is megfelelő, ha a szalonképtelen kifejezéseket tartalmazó mondatokra egyáltalán nem reagál az ember, nem érti meg, hogy mit mond. Ha meg anyádat leköcsögözi, azaz tiszteletlen is egyben, abban a pillanatban le kell keverni egy maflást (ez az u.n. makarenkói pofon). Időnként el is lehet beszélgetni vele, hogy érti-e annak a jelentését, amit mond. Ki fog derülni, hogy nem érti, mert ebből a szempontból még kisgyerek, csak szajkózza, amit a környezetéből hall és amivel -őszerinte- fel lehet vágni.
2016. jún. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
42%
Pofozd fel, csak ne erőből. Majd néhány után megtanulja, hogy beszéljen.
2016. jún. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szólj a szüleidnek, hogy téged ez zavar, beszélgess el velük a húgodról. Véleményem szerint nem a testvérnek kell nevelnie a másik testvért.
2016. jún. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
29%
Egyszerűen vágd jól szájba.Ne őrjítsetek már meg,hogy egy ilyen kis taknyos tiszteletlen legyen a bátyjával meg a szüleivel.
2016. jún. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!