Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Érettségi után választanátok...

Érettségi után választanátok ezt a kikapcsolódási formát?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok, nem igazán járok bulizni, sőt konkrétan még egyszer sem voltam.

Szeretek itthon lenni, tanulni, olvasni, valamint gépezni.

Igazából ez köt le a legjobban, még nem éreztem késztetést arra,hogy bulizzak egyet.

A nővérem, és a barátja valamint két barátjuk mennek Horvátországba 30.-án, mert a nővérem barátjának ott van nyaralója.

Felmerült,hogy menjek én is.(ők találták ki)

Azonban ez annyira nem az én társaságom,hogy azt el sem tudom mondani.

Ugyan, csak pár évvel idősebbek (20-tól 23-ig), de ők azok az emberek akik minden konditeremben megtalálhatóak a nap 24 órájában, ez a flegma, "én vagyok a király" stílus.

Sőt, szerintem a kábítószer fogyasztása sem áll tőlük oly távol, tartok tőle,hogy a maguk részéről erre is sort kerítenek majd.

(de egyébként nem ilyen emberek, csak semmiféle gátlásuk nincs, és volt már ilyenre példa ebben a társaságban)

Igazából vannak gátlásaim is, mert kimondom: ők jóképű, kigyúrt "alfa hímek", én meg inkább csendes, visszahúzódó, a jóképűtől, és izmostól Makó-Jeruzsálem távolságra vagyok, és abszolút nem illek közéjük.

De napok óta zargat a nővérem,hogy összepakoltam e már 30.-ára, felvettek egy közös csoportba, ott ír a nővérem barátja is,meg a barátaik, hogy felkészültem e a "bulira,nőkre meg a piára"... (persze csak vicceskedve)

Ami még különösen jól esett,hogy az egyik barátjuk felvetette,hogyha én nem megyek hívják az xy-t, és szinte azonnal mindenki egyhangúan azt írta,hogy "nem *én* jön" (tehát,hogy én megyek velük)

Pedig megkönnyítette volna a dolgom, de most már mindegy.

A szüleim is azt mondják,hogy menjek, anyukám is folyamatosan hajt.

Például nyáron szeretnék jogosítványt szerezni, és anyukám mondta,hogy amint visszajöttem Horvátországból kezdhetem, ha nem megyek akkor meg majd augusztusban ráér (persze csak viccelt, de ily módon próbál motiválni)

Magától az úttól is félek, mert úgy képzelem el,ahogy lenni szokott: 6 órán át üvölt valami elektronikus zene, az utasok jókedvig alapoznak szeszes italokkal, a nővérem párja meg 200-al szeli az utat, mert a tavalyi 4 óra x perces megérkezési rekordját megakarja dönteni (merthogy neki ilyen is van)

Aztán majd lehet meg sem érkezünk, de akkor már ez lesz a legkisebb gondunk.

Viszont nem akarok pesszimista lenni, talán jó buli lesz az egész, a nővérem azt mondta,hogy bármi van ő, vagy ők megvédenek, nem kell félnem semmitől, jól fogom magam érezni.

Néha megjön a kedvem, máskor pedig arra gondolok,hogy sokkal jobban érezném magam itthon, tanulás közben, hisz bármilyen furcsa is, én ettől érzem jól magam.De igaz, hogy mást nem nagyon próbáltam még életem során, szóval elfogult vagyok a tanulás irányába.

Tulajdonképpen döntésképtelen vagyok, ezért itt tenném fel a kérdésem, ugyanis itt mindenki kívülálló, és elfogulatlanul tud segíteni.

A stilisztikai hibákért elnézést kérek, nem vagyok formában.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2016. jún. 19. 12:58
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem menj el!:) Próbáld magadat jól érezni, illeszkedj be a társaságba, az sohasem árt. Aztán ki tudja, lehet h félre ismerted őket, és a végén még élvezni is fogod. Győzd le a gátlásaidat!!
2016. jún. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
87%
Átérzem a helyzeted,de hidd el,hogy jót fog tenni ha kicsit kimozdulsz :) És lehetséges,hogy valóban jól fogod magad érezni.
2016. jún. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
12%
Az írásod alapján egy modoros, koravén alak vagy. Még tudsz változtatni...
2016. jún. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
76%
Ha semmi más programom nem lenne arra az időre, vagyis semmi olyan, amit ne lehetne máskor is csinálni, akkor elmennék. Még az is lehet, hogy jobb fejek a nővéred barátai, mint ahogy az felszínesen látszik. És szeretnék, ha mennél. De ha nem érzed jól magad, akkor is inkább bánnám azt a helyedben, hogy elmentem, mint azt, hogy kihagytam.
2016. jún. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
67%
Az utolsó mondat fordítva: bánnám, hogy nem mentem el. :D
2016. jún. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim válasza:
47%

Nem mennék a helyedben. Ahogy Te is írod, teljesen más felfogás, habitus jellemzi őket, nem valószínű hogy jól éreznéd magad. Amíg ők isznak, buliznak, (ami nem a Te világod), addig majd ülsz egyedül a lakásban? Beszélgetni sem biztos hogy lenne miről, gondolom nem ismered úgy őket, közös téma sem sok lenne.

Na meg, a leírásod alapján Te is inkább maradnál otthon. Nem sok értelme van a tesód, anyukád miatt menni, ha egész idő alatt arra vársz majd hogy mikor indultok haza.

2016. jún. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Kicsit félve írom, de kihagytam valamit: mégpedig, azt,hogy tartok tőle, hogy összetűzésbe kerülhetnek a hatóságokkal is, belekeverve akár engem.

Tudom, már felállítottam egy sztereotípiát róluk ami helytelen, de azért valamennyire ismerem mindannyiukat, találkoztam már velük, meg persze ezzel lehet vitatkozni, de látszik rajtuk,hogy milyen típusú emberek.

Viszont én a felsőoktatásban szeretnék továbbtanulni, és semmiképpen sem mutatna jól, ha meggyűlne a bajom a törvénnyel.

Persze magam sem tudom mi történhetne, de mint írtam, sajnos csak negatívan tudom megközelíteni az egészet, mert ez nekem új, nem volt még részem ilyenben, így félek tőle.

A válaszokat még egyszer köszönöm, akadt néhány hasznos mondat amik máris előrébb vittek!

2016. jún. 19. 13:13
 8/26 anonim ***** válasza:
76%

Szia! Én is ilyen otthonülősebb vagyok mint te. De csak biztatni tudlak,menj el velük! Ők is írták,hogy azt szeretnék te menj. Szerintem egyáltalán nem tűnik rossznak az egész. Bár nem ismerem a társaságot.

Mozdulj ki kicsit. Ha hazajössz akkor meg ismét tanulhatsz, gépezhetsz :) Jó szórakozást ha mész! A jogsihoz meg sok sikert!

21L

2016. jún. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
78%

én mondtam már le olaszországi álomnyaralást 16 évesen mert nem volt hozzá kedvem.

s ma se bánom.

biztos jó annak aki szereti, de engem ma se hoz lázba ilyesmi.

van ami viszont igen s arról sose mondanék le.

2016. jún. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
68%
Nem mennek, voltam hasonlo szituacioban, konkretan a nem az en tarsasagom resze. Nem tudtam elvezni a lehetoseget, unalmas volt az egesz, nem tudtam instant beilleszkedni egy idegen kornyezetbe.
2016. jún. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!