Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti hogy kezelnétek ezt?

Ti hogy kezelnétek ezt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Előre szólok, rohadt hosszú lesz!-


Van egy nővérem aki 9 évvel idősebb nálam, Apummal és a párommal élünk együtt négyen. Anyum mikor 11 voltam meghalt és a nővérem kezdett itthon főzni stb. Úgy amúgy meg sosem foglalkozott velem igazán, mindig úgy éreztem hogy nyűg vagyok neki csupán. Az évek során nagyon durván behülyült, nincs rá jobb szó. Ha én vagy apunk takarít, akkor még egyszer takarítania kell, ha hazaér akkor a tányérokat rendezi a mosogatóban. Tehát beteges. Sosem volt párkapcsolata semmilyen szinten, de se én se Apunk nem akadályozta ebben. Sose láttuk hogy próbálkozna, csak ült a tv előtt és ennyi.

A párom hozzánk költözött kb. 8 hónapja, mikor meg lett beszélve akkor nem ellenkezett ellene. Elkezdett a nővérem hozzá építeni a házhoz, saját magának egy külön lakrészt, amiben rohadt segít neki a párom. Mostanában nagyon elfajultak a dolgok, ugyan is minden egyes dolog miatt kritizál minket. Ha mi fél 6-ra megyünk dolgozni, akkor ő még este 10-kor is vígan zuhanyzik (a lámpa fény miatt zavaró, plusz a hang miatt). De nekünk lábujj hegyen kell mindenhova közlekedni.

Elmesélek egy szitut.. múltkor a párommal diétás pizzát csináltunk, nem egy szár kolbász volt rajta hanem kisméretű és light hozzávalókból készült. Odavetette a páromnak hogy ha én ilyeneket eszem akkor nem fogok fogyni.

Pár napja megint volt valami beszólása, természetesen nem nekem, hanem a páromnak mondta, akinek ugyancsak elege van és elmondta nekem. Aminek a vége az lett hogy elkezdett pattogni a nővérem és rám akarta k*rni az ajtót, ha nem rakom ki a kezem betöri az orrom. Én meg jól megtéptem, megmondtam neki hogy rohadt elegem van már ebből hogy mindenhova csörtet..ha itthon vagyok konkrétan érezni lehet a levegőn hogy ő itthon van. Még egy ismerősünk is kiszúrta 3 perc alatt hogy zizi.. Ő is azt mondta hogy pasi kellene neki. Nem vagyok köcsögösködő, de nem hiszem hogy bárki eltudná ezt viselni.

Nem hiszem hogy ez a probléma megoldódik akkor ha külön lakrésze lesz, de ha elköltöznénk akkor párommal, akkor Apum miatt a szívem szakadna meg. Vélemények?



2016. jún. 19. 17:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
"én meg jól megtéptem"😃😃😃
2016. jún. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%

felnevelt, anyád helyett anyád volt, mikor mások szórakozni jártak a korosztályából, téged meg zavar, ha zuhanyozik? mi a baj azzal, ha ég a lámpa a fürdőben tízkor, nincs ajtó se a fürdőn, se a szobádon?

A pizzán se a kolbász hizlal, hanem a tészta.

A párodnak meg aztán végképp nem lehet elege, el lehet menni,

2016. jún. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Anyám helyett anyám? Anyám is vert, igen egy szinten voltak. Kívánom neked hogy neked is legyen ilyenben részed. Mi zavar abban ha ég a villany és csapkodja az ajtót és utána a kutyájával ugat hogy miért nem jön be? Például az hogy másnap 4-kor kelek, úgy látszik nem volt elég érthető.
2016. jún. 19. 18:14
 4/16 anonim válasza:
96%

Hát, szerintem pedig a különélés lenne a megoldás. Mivel hosszú évek óta ilyen, nem hiszem, hogy nagyon változna a gondolkodásmódja. És egyértelmű, hogy egymás agyára mentek - megbeszélni és megoldani pedig, ahogy látom, nem igen lehet. Szerintem az lenne a legjobb, ha ketten a pároddal különköltöznétek. Persze rossz, hogy édesapádat úgymond magad mögött hagyod, de valahol ez részben az élet rendje, hiszen felnőtt emberek vagytok. Amellett pedig ugyanúgy tarthatjátok a kapcsolatot igény szerint, akár napi szinten is kommunikálhattok, bár, tudom, nem ugyanolyan, mint az együttélés.

És ki tudja, lehetséges, hogy a nővéred is változna, ha azt érezné, hogy annyi szabad tere van, amennyit ő igényel, és nem lenne annyira feszült és zsémbes - persze teljesen biztos nem változna meg, de lehet, kicsit enyhülne a helyzet, ha számára is "optimálisabb" körülmények uralkodnának otthon.

2016. jún. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
73%

ne haragudj, én 65 nm-s panelben élek, és még itt sem zavar, ha bárhol ég a villany vagy zuhanyzik valaki a családból, pedig én is hajnalban kelek...

Nem kívánom neked, hogy az iskolapadból kieesve el kelljen látnod a családot.

2016. jún. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
imádom az ilyen embereket. :) Én is alig voltam 19 mikor elmentem a Tescoba dolgozni és azóta is dolgozok. Bírom az ilyen embereket, hogy ha neki szar legyen másnak is..
2016. jún. 19. 18:19
 7/16 anonim ***** válasza:
70%
vagyis 20 évesen egy 11 éves kölyök pótanyja lett a nővéred, te meg mindenbe belekötsz??? megértem a nővéredet, hogy hisztis, hogy most már nem csak az apjára és a húgára, hanem a húga pasijára is takarítani kell és még egy zuhanyzást is sajnáltok tőle
2016. jún. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
47%
Apukáddal beszéltél már erről, ő hogy látja? Nagyon bánná, ha elköltöznétek, vagy belátja, hogy jobb lenne? Talán a nővéred is lenyugodna kicsit.
2016. jún. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de megkérlek hogy többet ehhez a témához ne szólj hozzá. Neked úgy látszik nem jön le a lényeg.-

Mennyire normális dolog az hogy Apánkkal úgy beszél mintha a seggéből rángatná ki és közbe idiótának hiszi miközben arra tanítja hogy pucoljon wc-t? Lehet vicces, de Apumnál is majdnem elpattant a cérna akkor. De még tudnék mesélni, de nem hiszem hogy felfognád...

2016. jún. 19. 18:27
 10/16 anonim ***** válasza:
66%
azért az lejött ugye, hogy 3-4 különböző ember szerint is te vagy a flúgos?
2016. jún. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!