Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan kezelnétek egy ilyen...

Hogyan kezelnétek egy ilyen helyzetet?

Figyelt kérdés

Egy 22 éves lány vagyok, 24 hetes terhes. Párommal 1 éve élünk együtt. Minden rendben köztünk, harmóniában élünk.

Egyetlen probléma az anyósom aki nagyon kedves olykor, de negatív személyiség, és nagyon tisztaságmániás. Olyannyira hogy engem már frusztrál ezzel. Úgy érzem előbb vagy utóbb össze fogok kapni vele valamin. sokat nyeltem már. Nem szimpatikus már, és nincs kedvem beszélgetni sem vele. A párom kivonja magát ebből, nem is nagyon mond el neki semmit mert mindent felfúj és kiforgat, na meg persze beleszól mindenbe. Engem is megbántott már sokszor, amikor a véleményét elmondta dolgokról, de ha én nyilvánítom ki valamire a nemtetszésemet, akkor egyből megsértődik, de én persze maradjak csendben hisz "ő soha semmi sértőt nem mond"... nagyon közel lakunk egymáshoz, így akármikor betoppanhat "ellenőrizni". nem tudom mi lenne jó. Hogyan kezeljem ezt az egészet úgy hogy veszekedésmentes legyen a dolog de én se kapjak idegbajt a folytonos beszólások miatt? Terhesen nem akarok emiatt idegeskedni.



2016. jan. 12. 12:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
99%
Ezert mondtak a tapasztalt orgek, hogy olyan helyre kell koltozni, hogy az anyos netudjon papucsban atjonni.
2016. jan. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%
Itt is a legjobb a támadás, nem kell megvárni hogy ő jöjjön át hozzátok menjetek ti minden nap ameddig ő szóvá nem teszi és akkor nem fog átmászkálni ő sem.
2016. jan. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%

Én nagyon sokat veszekedtem anyósommal amiatt, hogy szerinte én egy trehány disznó vagyok. Amúgy tényleg. :)

Lassan 15 év alatt eljutottunk oda, hogy nem veszekszünk, de sem ő, sem a sógornőm nem teszi be a lábát az én házamba, mert fujj kosz és fujj macskaszőr és fujj bacilusok. Ja, meg különben is nem úgy főzöm a tojáslevest, ahogy anyósom szerint KELL.

Ünnepeken mi megyünk hozzájuk, a gyerekeket szeretik, nekem így jó. :)

De a "betoppanásokat" nagyon következetesen le kell szerelnetek, de főleg a férjednek, mert mégiscsak az ő anyukája.

2016. jan. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
63%

Pedig egyszer érdemes elküldeni a bús pi.ba, hogy észrevegye magát, és ha megsértődik, nem jár át egy darabig.


Most hiába írjuk, hogy szépen mond meg, hogy ha kell tanács, akkor kértek, nem kell mindenbe beleszólni, meg nektek pont jó úgy, ahogy van, neki meg nem kell tetszenie, semmit se fog érni.

Tapasztalat.


Nem lehet anyósokkal értelmesen elbeszélgetni, szépen meg pláne nem, olyan mintha nem is mondanál nekik semmit.


Vagy odacsapsz, és akkor nem lesz jópofizás, meg átmászkálás, vagy tűrsz meg nyelsz, és tök mindegy, mert így is, meg úgy is te leszel a szemétláda az anyós szemében.


Sajnos sok "anyuka" képtelen belenyugodni a fia választásába, úgy gondolja, hogy nem tudja úgy gondját viselni a fiának, mint ő tette, és még az élő fába is beleköt, merő jószándékból.


A másik lehetőség, hogy egyszer-egyszer odamondod, hogy jól van anyuka, és egyébként letojod, mintha ott se lenne, dudorászol, pakolgatsz, csinálod a dolgod, csak időnként ki kell kerülni. Oda se kell figyelni rá mit mond.

2016. jan. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
45%
Szia. Én ugyanebben a helyzetben vagyok-voltam, csak annyi különbséggel,hogy én és a párom anyósom telkén élünk, de egy másik házban amit mi tettünk rendbe, valamint annyival másabb a helyzet,hogy én vagyok rendmániás és anyósom pedig kicsit "trehány". Szerintem és most saját tapasztalatból beszélek,hogy nem lehet ezt a problémát megoldani úgy,hogy a párodat nem vonod be. Közösen le kell ülni és el kell neki mondani,hogy ne bánjon így veled és ti külön életet éltek és neki abba nincs beleszólása. Mert amíg a párod ezt hagyja addig nem fog változni anyósod sem. Nekem is kb. 1 évembe telt mire rábeszéltem páromat,hogy szedje össze magát. De azóta nincs gond.
2016. jan. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
93%

Nem világos: ha otthon vagytok, akkor az ajtó legyen zárva és ne tudjon az anyós csak úgy "betoppanni"!


Egyszerüen nem kell megengedni, hogy bejárjon hozzáttok. Ha valamit akar akko elötte telefonon szóljon oda, ha nektek nem felel meg, akkor ezt közlitek. Hacsak nem tényleg fontos, akkor hetente max egyszer vagy még ritkábban engedjétek oda. Elöször megsértödik, de idövel vagy megszokja és akkor nyugalmoasabb a helyzet, vagy nem békül meg és akkor azért nem mászkál hozzátok állandóan.

2016. jan. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem a férjednek kellene elsősorban vele elbeszélgetni, hogy attól, hogy közel laktok, ti egy külön család lesztek, és csak úgy betoppanni nem való. Normálisan próbálja kezelni a helyzetet.
2016. jan. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
93%

ellenőrizni?

hát nem engeded be.

ja hogy a párod tutyimutyi? akkor majd te lerendezed.

2016. jan. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
95%

nagyon közel lakunk egymáshoz, így akármikor betoppanhat "ellenőrizni"


Na erről kéne sürgősen leszoktatni!

Ha nem jelentkezik be előre, akkor eleve ne engedd be, ha bejelentkezik, akkor pedig ne túl gyakran érj rá.

Ha a ti otthonotokban megjegyzést tesz valamire, akkor mondd meg neki, hogy menjen haza.

Elején biztos nagy balhét fog csapni, aztán megszokja, hogy ő nálatok vendég és aszerint is kéne viselkednie.

Normális esetben a férj ebben partner és közvetítő, de ha nem segít, akkor neked kell a sarkadra állnod.


Megj.: ez csak akkor működik, ha nem vagytok rászorulva sem anyagilag, sem később gyerekvigyázás miatt.

2016. jan. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd már meg a hapsidat, hogy úgy ugyanmár, ha már a gyerekét várod, akkor hogy a szent istenbe van az, hogy neki fel se tűnik, hogy az anyja zavar és bánt téged, meg mit mászkál át ellenőrizni, vagy feltűnik neki csak leszarja?


Nem neked kéne anyussal boxolgatni, hanem a hapsidnak kellett volna már régen letisztázni, hogy ő egy felnőtt ember és ennek megfelelően viselkedjenek vele. Akkor téged is normálisan fognak kezelni. De addig, amíg a hapsid nem áll a sarkára, addig őt is a pici fiúnak fogják tartani, akit lehet ellenőrizni, meg okoskodni neki, a nője is egy egrecéroztatható kislány lesz, vagy ha nem hagyod magad, akkor te leszel a sárkány zsarnok, aki sakkban tartja a picifiúcskát.


Itt a hapidnak kéne magát összekapni és felnőttként viselkednie. Ha máshogy nem legalább úgy, hogy közölje, hogy nem mászkálhat bármikor a nyakatokra.


Ha ez nem megy, akkor sok szerencsét a baba születése után pokol lesz az életed.

2016. jan. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!