Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogosan haragszom a testvéremr...

Jogosan haragszom a testvéremre vagy apának és a mamának van igaza?

Figyelt kérdés

A szüleink nemrég elváltak, ez hozzátartozik a sztorihoz. A tesómat ez - valószínüleg - kicsit megivselte.

Nem vagyunk már kisgyerekek, én 20 vagyok, ő 18 éves. Mindigis forrófejű volt és (érthetetlen okokból) féltékeny rám. Szüleink sosem tettek különbséget köztünk, egyformán szerettek minket, bár tény, hogy míg engem mindentől tiltottak, az öcsémnek szinte minden meg lett engeve. (Ugye kitapasztalták, hogy nem kell a széltől is óvni a gyereket, meg a fiúkkal azért engedékenyebbek a szülők általában).


A válás óta külön lakunk, ő apával, én meg egyetemista vagyok és a közeli városban (15 km) anyával, itt az egyetem (amúgy ő is ide jár gimibe).

De minden héten ott vagyok náluk 2-3 napot. Ilyenkor naponta kb 10 percet képes kijönni a szobájából, amúgy gépezik. De ha neki mégis beszélgetni van kedve, akkor mindent abba kell hagynom és beszélgetni vele. (Ez nem kölcsönös.)


Május elején volt a születésnapja, nekem akkor vizsgaidőszak volt, 3 szigorlattal és egyéb vizsgákkal, így a napján nem tudta felköszönteni élőben, csak telefonon, mert aznap vizsgám volt. (Dem másnap, hétvégén már felköszöntöttem.)

Nemrég nekem volt a születésnapom. A napján ő elment a barátaival megünnepelni egy ismerősének a névnapját.. Aztán másnap pedig (anyánál) ő unatkozott, mert nem készült el időben a torta, ezért elment a vársba találkozni a haverokkal (sörözni).. Szóval egyik ünneplésre sem volt képes odatolni a képét.


Engem ez annyira megbántott. Én mindig mindent megteszek érte! Komolyan.. Szerintem kevés jobb testvér van nálam. Az igaz, hogy gyakran én is "nevelem" a szüleim mellett (elküldöm fürdeni, megkérem, hogy vigye ki a szennyesét, rászólok ha bunkón viselkedik a nagyszülőkkel), de nem hszem, hogy megérdemelm azt, ahogy velem bánik. Tudom, garantáltnak veszi a jelenlétem és hogy mindig ott leszek neki. De elegem van abból, hogy úgy beszél velem mint a kutyával.

Ez a születésnapos dolog csak az utolsó csepp volt a phárban. Tudta (!), hogy nagyon fontos nekem, hogy ott legyen és mégis képtelen volt eljönni. Egyikre sem jött.....


Apa és a nagymamám szerint hagyjak neki időt. De mostmár meguntam hogy mindenért engem b*sz le az öcsém és mindenről én tehetek és hogy egy kedves szava nincs hozzám, meg persze azt is, hogy abszolút hidegen hagyja, hogy nekem mi lenne fontos.

Azt is mondták, hogy csak egy testvérem van, nélküle egyeüdl lennék a világon stb blabla.. Én ezzel nem értek egyet.

Komolyan kezdem kissé kínosnak érzni, hogy a 2 évvel fiatalabb öcsém túlzással lelki terrorban tart..


2016. jún. 25. 09:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Neki mondd ezt el és innentől szarj a fejére. Nem kell lemenni kutyába, csak mert az öcséd.
2016. jún. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt nő vagy, nem kisgyerek - ideje lenne felnőtt módjára is gondolkodni. Éld az életedet, foglalkozz a tanulmányaiddal, a párkapcsolatoddal (ha nincs, akkor udvaroltass magadnak), és ne az öcséden járjon az eszed. Ő olyan valószínűleg olyan, amilyen lenni tud, úgysem fog azért megváltozni, mert te haragszol rá. Ha megsért, azt felnőtt módjára utasítsd vissza, és ne várj tőle olyat (szeretetteljes közeledést), amire a jelek szerint pillanatnyilag nem hajlandó. Bármennyire és szép, amikor működik a testvéri összetartás, nem szabad irreális dolgokat várni az élettől, mert az csak elégedetlenséget és boldogtalanságot szül.
2016. jún. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Snorri ***** válasza:
Szerintem is fontos a testvéri kapcsolat, de az is két emberen múlik. Nekem is rosszul esett volna ez a szülinapos történet. Szerintem ülj le vele, és őszintén mond el az érzéseidet, és azt is, hogy ha nem változtat, akkor te is úgy fogsz hozzá állni, ahogy ő hozzád. Tartsd is meg, hátha észbe kap. De beszélj vele, próbáld menteni a kapcsolatot.
2016. jún. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A lényeg kimaradt. Én elmondtam neki, hogy engem ez a szülinapos dolog nem érintett jól, de erre közölte, hogy én sem voltam ott az övén.. (csak én kötelességből...)

Amúgy szerinte ő nem bánik velem rosszul.

2016. jún. 25. 15:38
 5/5 Snorri ***** válasza:
Szerintem akkor bánj vele úgy, ahogy ő bánik veled. Ha szóvá teszi, akkor világosítsd fel, hogy neked is ilyen vacak érzés, amit művel. Lehet kell neki egy kis lecke. Ha nem érdekli, akkor viszont te kapsz egy leckét az öcsédről...és akkor átgondolhatod, hogy érdemes-e a törődésedre. Vagy ha van lehetőségetek, akkor utazzatok el valahova, ahol sokat tudtok beszélgetni, közös programot csinálni, hátha tényleg csak egy kis extra pátyolgatásra van szüksége, megnyílik, és jól megbeszéltek mindent.
2016. jún. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!