Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nagyon féltékeny vagyok a...

Nagyon féltékeny vagyok a testvéremre, és minden nap egyre jobban fáj, hogy mindig csak Ő számít, én soha. Mit tehetnék? 14L

Figyelt kérdés
Már mióta féltékenykedem, és borzalmas érzés. Próbálom elengedni, nem tudomásul venni, de nem megy. Ott motoszkál az érzés bennem, bármit teszek. Ő mindent megkap, bármit kér, és tudom, a tárgyi dolgok nem számítanak, de azért egy idő után ez is kicsit zavart, hogy ő 20 000+-os cipőt kap, tőlem meg sajnálják az 5000 Ft-ost. Anyagilag nem állunk jól, apa állást keres épp, és anya is annyit kap havonta, hogy ki tudjuk fizetni a rezsit, és legyen elég élelemre, és néhány váratlan kiadásra, de abból is az olcsóbbakra. Pl.: Egy új nadrág mert kiszakadt a régi. Az elején még dühös voltam rá, hogy így kisemmizi anyáékat, hisz neki csak a márkás, a drága a jó. És semmit, de semmit nem tesz érte. Soha fel nem kelne a gép elől, és segítene ebédet főzni, felporszívózni, kiteregetni. És ennek ellenére mindene megvan. Fesztiválozni támad kedve? Hopp már meg is van a jegy, ami valljuk be, nem olcsó nekünk... Naponta 5000 Ft-ért eszik, isten tudja, hogy mit. Több tíz ezer forintért piál, és részegedik le, de anyáék ezt finanszírozzák neki, nem tudom miért... Névnapjára csak egy iPodot kapott, aztán ott van a fényképezőgép ami 200 000 Ft fölött van... Egyszer nem használta, de ha nem kapta volna meg, nem lett volna mivel felvágnia... De igazából ez annyira nem is zavarna, ha anyámék nem sajnálnák rám a pénzt... Olyan rossz érzés. A szülinapomon "csak" egy könyvet kaptam, mert nem futotta a fényképezőgépre amire már 2.-os korom óta vágyom... És én örülök a könyvnek, és tisztában vagyok azzal, hogy van akinek ennyi se jut, de azért mégiscsak rosszul esik, azok mellett, hogy a tesóm miket kap... És ezek még csak az anyagiak... Ha neki névnapja vana nagyszüleim hanyatt homlok rohannak át hozzánk, a finom tortával és egyéb desszertekkel, amiket neki csináltak. (Komoly, hogy névnapra is kap tortát!) És e mellett még 20 000 forintokat adnak neki, pedig ők még nálunk is rosszabbul állnak. És ez sem zavarna, hisz örülök neki, hogy megünneplik, de amikor nekem szülinapom van akkor sose jönnek, csak egy lapot küldenek... Pedig a tesóm olyan gonosz velük, csak mindig engem állít be bűnbaknak. És ha miatta jönnek ide a nagyiék, eszik, annyit mond, hogy köszi, és már a gépnél ül. Én meg beszélgetek velük, segítek rejtvényt fejteni, és hallgatom a történeteiket amik, tényleg érdekelnek egyébként. De hiába vagyok velük bármily kedves, engem akkor sem szeretnek. A rokonok sem szeretnek engem, mert a tesóm megutáltatott velük, és engem mindig kerülnek, és a testvéremmel pedig vidámparkba meg ilyesmi helyekre mennek, amíg én az anyjukkal ülök, és TV-t nézek, és próbálom nem elsírni magam... Neki mindene meg van! Minden lehetősége! És mégsem használja ki őket... Nem is tanul rendesen, és mégis. Olyan féltékeny vagyok, és úgy fáj... Senki sem szeret engem, és nem értem miért. Mit szúrtam el? Legyek én is olyan bunkó mint ő, és akkor szeretni fognak? Legyek én is olyan pénzéhes és anyagias, és hisztizzek a márkás cipőkért és telefonokért? Akkor boldog életem lesz? Mit tehetnék? Nagyon el vagyok keseredve. :(

2015. ápr. 21. 17:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Sajnálom, hogy őt szeretik jobban, igazán megérdemelnél legalább annyi figyelmet, mint ő. De profitálsz is a jelen helyzetből, sokkal jobban fogod pl. értékelni a felnőttként megszerzett dolgaidat, mint ő. Fel a fejjel! ;)
2015. ápr. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
25%
Tesód hány áves?
2015. ápr. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
92%
Egy cipőben vagyunk! Nekem a tesóm mindent megkap,mert olyan tökéletes,és felvették jó iskolába és ő a szüleink kedvence,én meg ha akarok valamit akkor dolgozzak a pénzért. (15 évesen újságkihordó vagyok azért,hogy ha a barátaim elhívnak uszodába vagy fagyizni akkor tudjak menni.)
2015. ápr. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
45%
Kérdezd meg nyugodtan otthon tőlük,hogy szeretnéd tudni mi ennek az oka.Túl csendes,visszahúzódó lehetsz,aki nem szól semmiért.
2015. ápr. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#1-es: Köszönöm a választ, és igyekszem pozitívan hozzáállni a dolgokhoz.

#2-es: Decemberben lett 17 éves.

2015. ápr. 21. 17:31
 6/14 A kérdező kommentje:

#3-as: Sajnálom, hogy veled is ez van. Borzalmas érzés. :/ Ha van kedved majd beszélgethetünk. :)

#4-es: Igen, igazad van abban, hogy visszahúzódó vagyok egy kicsit, és általában nem szólok semmiért... Talán azért mert félek, vagy nem is tudom. Nem szeretnék megbántani senkit, vagy az idegeire lenni bárkinek is a panaszkodásommal, vagy kérdezősködésemmel stb. Nem tudom, nem merem megkérdezni, de lehet, hogy azt kellene tennem.

2015. ápr. 21. 17:34
 7/14 anonim ***** válasza:
én is így vagyuk ezzel. Sajnos ezzel nem tudsz mit tenni :(
2015. ápr. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
97%

Bírd ki még kicsit :) 4 év...menni fog. Tanulj ha megvan rá a lehetőséged és viselkedj továbbra is kedvesen. A tesód tudod mit fog elérni az életben? Mivel nem tanult nehezen kap majd munkát ezért a szüleid nyakán fog lógni...utálatos viselkedése miatt felszínesek lesznek a barátságai/kapcsolatai. Vagy jobb esetben ha kap egy pasit aki eltartja akkor leszáll a szüleidről.


Ezzel szemben te? Korán nőssz fel ahogy látom. Megtanulod értékelni a legkissebb dolgokat is. Mivel tanulsz így jó munkahelyet kapsz és ha ambiciózus leszel akkor egész jó fizetésed is lesz. És ami a legfontosabb!!! A kedvesség! Ha ilyen rendes maradsz egy kedves fiú fog észrevenni és meglátja benned az értéket! Hogy te nem a pénzre hajtasz! És ez többet számít mindennél :)

15/L maradj erős :)

2015. ápr. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Csak nálam ő a fiatalabb.
2015. ápr. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%

Az az érzésem, ha szóvá tennéd, nagy lecseszés járna érte. De talán egy próbát megér.

Az embernek nem mindig az a családja, akit készen kapott. Lehet, hogy te mindezekért "cserébe" életre szóló, mély barátságokat, örökké tartó nagy szerelmet kapsz az élettől. :D

2015. ápr. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!