Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Máshol is megkülönböztetik a...

Máshol is megkülönböztetik a testvéreket?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy más is jár hasonló cipőben, mint mi?

Lányok vagyunk mindketten, 2 év van köztünk és én vagyok az idősebb. 20-as éveink elején vagyunk és a megkülönböztetés miatt már nagyon megromlott a kapcsolatunk, bizalmi problémáink vannak és előfordult a fizikai bántalmazás is, az én részemről nem annyira komolyan, mint az övéről. Többen mondták már nekünk, hogy nagyon rossz testvérek vagyunk és hogy így rossz jövőnk lesz. Nekem nem jó így ez a helyzet, de mivel húgomat nem tudom (és más sem) rávenni a kapcsolat javítására, így folyton összetűzéseink vannak.

Válaszokat előre is köszönöm!


2016. júl. 12. 18:16
 1/10 anonim válasza:
Szia! nálunk és voltak problémák.. verekedés, szitkozódás stb.. aztán valahogy már nem, az okát nemtudom talán az hogy kevesebbet találkozunk, próbáltátok már ezt megbeszélni a testvéreddel?
2016. júl. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Próbáltuk, más is próbált segíteni (kettőnk nagyon jó ismerőse, de mivel a vége ugyan az maradt a dolognak, annyival zárta le, hogy hülyék vagyunk mindketten). És igaza is van, kívülről biztos könnyebben meg lehet ezt ítélni, mi meg ugye azon a véleményen vagyunk, hogy a másik hibás, de azért azt más is elismerte már, hogy ő sokat változott a "nemjó" irányba. Én néha próbálkoztam, úgy gondoltam, hogy egy közös program talán segíthet, de mindig nemet mondott rá. Kicsit tanácstalan vagyok, nem szeretnék egy olyan jövőt, amiben olyan, mintha nem lenne testvérem, hiszen ha a szüleink meghaltak, csak egymásra számíthatunk a családból.
2016. júl. 12. 18:44
 3/10 anonim ***** válasza:
De min tudtok annyira összeveszni, hogy ölre mentek miatta? Miben különböztetik őt meg tőled?
2016. júl. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Régebben kezdődött a nagyszüleinknél. Ő szőke kék szemű én pedig barna hajú és szemű vagyok, ezért ő nagymamámnak mindig is jobban tetszett. Persze amíg ő nem született meg, addig én voltam a "sztár", de ez minden családnál így van. Aztán ahogy nagyobbak lettünk kialakult a családban egy olyan helyzet, hogy apa felőli nagyszülők a húgomat pártolták, anya felőliek meg mindkettőnket, de azért megszólták, ha engem bántottak(csak szavakkal, bár az sem jobb). Anya is észrevette ezt a különbséget és ő is kifejezte már a nemtetszését, de mindig azt mondta, hogy nem tud mit tenni. Húgomat elkapatták, szüleim és apa szülei is, én csak addig voltam érdekes, amíg ő meg nem született. Azt tudni kell, hogy a családban mindenki tudja, hogy apa felőli nagymamánknak is ilyen problémái voltak, ő nem is beszél sem a testvérével, sem az anyukájával, mert ő úgy érzi, hogy ő ki lett utálva onnan. Én erről nem tudok nyilatkozni, mivel akkor még sehol nem voltam, de szüleim szerint mamával vannak problémák, mert az említett rokonokkal jóban vagyunk és nagyon kedvesek. És mama volt az, aki húgomat úgy mond "uszított" ellenem, nem szó szoros értelmében, de például olyan dolgokkal, hogy engem hangosan kritizált húgom előtt, de előszeretettel mások előtt is, neki sok mindent meg vett /csoki, csipsz, üdítők, játékok, ruhák/ míg nekem nem. Persze ebből nem éreztem akkor semmit, mert másik mamám kompenzálta ezt azzal, hogy ő meg nekem is próbált annyit megvenni. Na de ez a múlt, régen a veszekedéseink gyerekesek voltak, de most a húszas éveink elején már komolyabbak és vele ellentétben én szeretném menteni a menthetőt, bár feleslegesen nem fogok erőlködni.

Anyánk egy idő után megunta a veszekedéseinket, sokszor egyszerűen ránk hagyta a dolgot, de sokszor húgomnak adott igazat, szinte mindig azokkal a szavakkal, hogy "ő a kisebb", "te vagy a nagyobb, legyen több eszed". Most oda fajultak a dolgok, hogy bármi apró dolgon össze tudunk veszni, nehezményeztem pár éve, hogy korunkhoz képest neki több minden volt megengedve, mint nekem, csupán azért, mert anya nem bírta hallgatni a hisztizését(ezt egyszer ő is bevallotta nekünk).

Mostanában sokat veszekszem vele, mert meglop és én úgy vagyok ezzel, hogy ami az enyém, azaz enyém, ami a másé, az a másé. Konkrétabban ruhákat, körömlakkokat, előfordult már, hogy pénzt is lopott tőlem. Mindenki azt mondja, hogy adjam oda neki, mert a testvérem és nem kellene irigykednem, legyek kedves vele és adjam oda neki a dolgaimat, mert a rendes testvérek ezt teszik. Nem sokan értik, hogy azért nem adok neki cuccokat, mert egyszerűen féltem őket, sokat jár bulizni, dohányzik és ahogy én látom nagyon felelőtlen is, egyszerűen nem akarom neki odaadni semmimet, pláne nem azt, amiért én dolgoztam és én vettem. Voltak komolyabb verekedéseink és veszekedéseink is, de ez már így is hosszúra sikerült, elmesélhetem, ha érdekel valakit. Szeretném hallani egy teljesen kívülálló tanácsát és véleményét is.

2016. júl. 12. 19:18
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a bátyám volt a sztár, én pedig hátul kullogtam (szokás szerint), kijöttünk külföldre, azóta a bátyám senkivel nem beszél, pedig imádja a család! Én járok hozzájuk, pedig ugye....De szeretem őket. Most pislog mindenki, hogy mi történt, még fel is hozták, hogy bezzeg neki ki volt nyalva, most meg feléjük se néz, én meg, a kis kívülálló megyek látogatni :).

Mi már nem tartjuk a kapcsolatot egyéb okokból, megvol nálunk is az elnyomás az irányomban, sajnos ezt nem tudtam még feldolgozni, szakemberhez kell járnom.

2016. júl. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nálunk is ő a sztár, bár már nem annyira, mint régebben. A veszekedéseink eredménye (szinte, mert azért akad egy két kivétel) mindig az, hogy anya engem okol vagy csak simán leszig. (legyen több eszem, én vagyok az idősebb, hagyjam rá stb.) De haragszom anyára, szerintem ennyivel nem intézheti ezt el. Egy az, hogy én mindig idősebb leszek húgomnál, akkor örökké mentesül minden alól? A másik meg hogy miért hagynám, abból sosem tanulna.
2016. júl. 12. 20:33
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

a 20 as évek elején még mindig itt tartani...

nöljetek fel akkor rá jönétek hogy csak egymásra számithatok

2016. júl. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy szerinted is tök rendben van a megkülönböztetés. Azt írod, addig voltál "sztár", amíg a húgod meg nem született, mint minden más családban. Itt több ponton is megnyúlt az arcom:

1. Sztár? B+, mik vagytok ti? Celebek, akik addig érdekesek, amíg nem jön egy újabb, aki több ruhát vesz le magáról nyilvánosan? Ez nem egy család, ahol az emberek szeretik egymást, összetartanak attól totálisan függetlenül, hogy milyen színű a haja és a szeme?


2. Mint minden családban... Nem, hidd el, amikor én megszülettem, a bátyám nem szűnt meg gyermeknek lenni, hanem a szüleink megtanították arra, hogy a kicsire vigyázni kell, mert még kis butus, tanítgatni kell, és minden jó lesz. És ez nem egy különleges dolog, minden normális családban így van.


Ha huszonévesek vagytok, akkor gondolom, van annyi IQ-tok, hogy az ilyen f***gok ellenére, mint hogy "te szőke vagy és kék szemű, tehát te sztár vagy", testvérek vagytok, akik jó esetben mindig ott lesztek egymásnak. De már ahogy leírtad, nem érezted, mennyire nevetséges azon rugózni, hogy ki a nagyobb sztár a családban? Komolyan ez a fontos?

2016. júl. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom mit nem olvastál el vagy értettél félre, de akkor elmagyarázom röviden. Nem arról van szó, hogy versengünk, hogy ki legyen "sztár"..ezt arra értettem, hogy régen erősen megkülönböztettek minket és éreztették is velünk, a sztár kifejezést azért használtam, hogy ezt ne kelljen magyaráznom. Így lettünk nevelve, ha nem így nőttél fel, akkor nem hiszem, hogy érted milyen.
2016. júl. 14. 18:26
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát ez az, azért mondom, hogy ez a baj, hogy szerinted is tök rendben van. Nőjetek fel gyorsan, és sürgősen lépjetek ki ebből a szarságból. Testvérek vagytok, ne foglalkozzatok azzal, hogy ki különböztetett meg titeket.
2016. júl. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!