Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg nagyon rossz a 4-5 év...

Tényleg nagyon rossz a 4-5 év körüli korkülönbség testvérek között? Ismertek ilyen korkülönbséggel testvéreket?

Figyelt kérdés

A lányunk 3,5 éves, most várjuk a kistestvérét. Eddig majdnem mindenki, akinek elújságoltuk elmondta, hogy ez elég nagy hiba, rossz testvérek lesznek, vagy hamarabb kellett volna vagy várni még.


Teljesen le vagyok döbbenve és kicsit meg is ijedtem.


2015. febr. 9. 19:33
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
90%

Bátyám 5 évvel idősebb, de sose volt ezzel gond :)

Jól kijöttünk, persze veszekedtünk többször kisebb korunkban, de melyik testvérpár nem?! Komoly dolgok nem voltak. Nem hiszem, hogy aggódnod kéne :)

2015. febr. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
93%
Jaj, ne már. Ez olyan hülyeség. Nem ezen múlik. Vannak rossz testvérek és jó testvérek, de ez nem azon múlik, hogy hány év különbség van köztük. Egyébként nálunk a baráti körben vannak ilyesmi korkülönbséggel testvérek (már felnőttek) és legjobb barátnők.
2015. febr. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom, én és az öcsém közt majdnem 6 év van és nincs kapcsolat közöttünk. Nem haragszunk, vagy ilyesmi, de kb 2 mondatot nem tudunk egymással beszélgetni. Nem igazán érzem a testvéremnek - látva más testvérek kapcsolatát, másoknál sokkal nagyobb a kötődés.

Kiskoromban én voltam a nagy és okos, akinek mindent meg kellett érteni, mindenben a kicsinek engedni. Talán ezért is, nem tudom.

2015. febr. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
79%
Nálam 3 év van köztünk,de mindog jól kijöttünk.
2015. febr. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
89%
ez hülyeség, nyugi (köztünk is annyi van és nagyon jó testvérek vagyunk) Boldog babavárást, sok erőt az első hetekhez.
2015. febr. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
91%

köztünk is 5 év van,jó tesók voltunk mindig.

persze az ismerőseidnek mind bele kell okoskodni valamit.ha korábban jött volna a tesó,akkor azért..

2015. febr. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
17%
ne halkgass rajik te mar nem tudod a hasadban levo picit se visszacsinalni se elorebb hozni. biztos nem szandekosan terveztetek pomt igy (ha igen akkor se rajtatok hanem a termeszeten mult higy osszejott). olvasgass komyveket a testverfeltekenysegrol nevelesrol es hogy ilyen korkulonbsegnel mire kell gigyelmetek szulokkent. (mindefele korkulombsegnek vannak elonyei hatranyai szoval ne stresszeld magad)
2015. febr. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
4%
Én 20 vagyok, tesóm 35. Nem feltétlen rossz, megvannak az előnyei és hátrányai.
2015. febr. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
80%
Köztem és a húgom között 2,5 év van. Kiskorunkban nagyon rossz testvérek voltunk, folyton veszekedtünk. Ma már nagyon jól kijövünk, jobb testvért el sem tudnék képzelni. Szerintem nem a körkülönbség határozza meg, hanem a személyiségük és a nevelés.
2015. febr. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
83%
Kérdezd már meg tőlük, hogy mennyiben különbözik a 4-5 év a 2-3 vagy a 8-10 évtől, mert én nem látom.
2015. febr. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!