Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti engednétek találkozni a...

Ti engednétek találkozni a "testvéreket"?

Figyelt kérdés

Volt egy húzós időszak a házasságunkban, ami alatt a férjemnek volt egy viszonya, amiből született egy gyerek.


A gyerek most 1,5 éves. Az anyja felvetette, hogy néha elhozná hozzánk, hogy megismerje a testvéreit.


Ti mit szólnátok ehhez?


(a félrelépésről nem kérek véleményt, azon már túlléptünk)


2014. ápr. 16. 09:30
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
96%
A gyerek végül is nem tehet semmiről. Viszont az ex szeretőt nem szívesen látnám a házunkban. Ha apuka elhozza a kicsit időnként, akkor akár lehetnek később szuper testvérek, és te is megszeretheted:)
2014. ápr. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
96%
Én engedném. A gyerek nem hibás, a testvérek meg egymás támaszai hehetnek majd az életben. Fontos a jó kapcsolat, szerintem.
2014. ápr. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
91%
Én is engedném, de inkább csak anyuka hozza a házhoz, aztán menjen haza. És jöjjön el a gyerekért. A házba nem engedném be, ahogy más is írta, de azt sem szeretném, hogy apuka egyedül menjen érte, ki tudja, akkor mi történik, ha te nem vagy ott.
2014. ápr. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
86%

Nagyobb korban jó ötlet, de csak akkor ha már megértik, hogy ők testvérek. Aztán majd ők eldöntik, hogy akarnak-e igazán barátkozni egymással és testvéri viszonyt kialakítani.

Így viszont nem látom sok értelmét, hiszen ha még nem tudjátok elmagyarázni, hogy ők testvérek, akkor csak egy idegen gyerek, mint akármelyik pl. a játszótéren. Ráadásul ha ilyen pici, akkor gondolom anyukával jönne, annak meg nagyon nem örülnék, ha anyuka nálunk vendégeskedne.

2014. ápr. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
88%
Én is engedném, egy gyerek nem tehet arról, hogy 2 felnőtt felelőtlen volt. Valamint előbb-utóbb talán ki is derülne a gyerekek előtt, hogy valahol a világban van egy testvérük, akkor viszont magyarázkodhat mindenki 10-20 év múlva. Viszont én sem engedném be a házamba a nőt, és nem is jópofiznék vele. Leteszi a gyereket és jön érte, vagy mi mennénk a gyerekért és mennénk is. Pont. Csak a legszükségesebb érintkezés és kommunikácó a gyerekről.
2014. ápr. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
51%
Nyugodtan lepontozhattok, de én nem engedném. Nem lennék kíváncsi egy félrelépés eredményére (tudom a gyerek nem tehet semmiről, de akkor sem). Anyuka hozná a gyereket, tehát látnom kellene, ha két gyereketek van, akkor meg testvérek, tehát nem hiányzik neki egy idegen, akiről egyszer csak azt mondják majd nekik, hogy ő is egy testvér. Szerintem megzavarna mindenkit.
2014. ápr. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
62%

A gyerekek semmiről sem tehetnek. Akár egy nagyon jó testvéri viszony is kialakulhat köztük.

De az anyját én sem szeretném látni. A férjed hozza el a kicsit időnként, ő ne jöjjön.

2014. ápr. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
49%

Gondolj arra hogy lehet milyen jo kis tesok lennenek :)

De a szeretot nem nagyon latnam szivesen a hazamban... a gyerek megszuletett nem tehet rola.lehet annyira ossze baratkoznak es annyira jo tesok lesznek a vegen hogy felnott korukban is jo viszonyt fognak apolni :) szerintem abbol nem lenne semmi ha neha eljatszananak. Egy probat meger. vegulis csak tesok :) amugy elvaltatok vagy meg ferjnel vagy?

2014. ápr. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
70%

Én örülnék egy ilyen felajánlásnak. (Természetesen magának a félrelépésnek nem, de ha már megtörtént, a legjobbat kell kihozni a helyzetből.)

Persze figyelni kell a gyerekeket, és ha nekik ez nehézséget okoz, vagy nem tudják elfogadni az új testvért, akkor várnék addig, amíg maguktól kérik, hogy találkozhassanak.

És hát kérdés, hogy tudnak-e egyáltalán arról, hogy az apjuknak van még egy gyereke, mert ha nem, akkor bonyolultabb a helyzet. Nem biztos, hogy bizonyos életkor alatt elmondanám neki, hogy helló, van még egy testvéretek.

Mondjuk ha külön éltetek egy ideig, akkor elő lehet úgy vezetni, hogy "amikor apa nem lakott velünk...", de ha végig nálatok lakott és ez egy hagyományos megcsalás volt, nem biztos, hogy terhelném a gyerekeket ezzel, főleg mondjuk 15 éves koruk előtt.

2014. ápr. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
73%
Én nem. Nem tehet róla a gyerek, de nem tudnám kedvelni, hanem úgy tekintetnék rá, mint a megcsalás kézzelfogható eredményére. Később, ha a gyerekeim akarják, láthatják, de valószínűleg ők sem akarnák.
2014. ápr. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!