Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mert mi megtehetjük, akkor...

Mert mi megtehetjük, akkor támogatni kell?

Figyelt kérdés

A feleségemnek van egy húga 23 éves, 2 éves kislánnyal van egyedül. A feleségem 41 éves, diplomás, jövedelemmel rendelkező 3 gyerekes édesanya. A két testvér tűz és víz. Édesapjuk 3 éve meghalt, édesanyjuk akkor vidékre költözött és a húga ott eset teherbe, de a párja nős volt így nem vállalta a babával... A feleségem "hozta fel" Budapestre, hozzánk költözött. Egy éve már albérletben él, amit mi fizetünk. Valami tanfolyamot meg nyelviskolát is végez / végzet amit szintén mi fizetünk.

A feleségem szerint neki kell segítenie neki, mert ő anno mindent megkapott a szüleiktől, de a húgával már nem tudttak úgy törődni...

Tegnap átutaltam a pénzt a nyaralásra, és a feleségem szólt, hogy utaljam át a húga nyaralásának az összegét is, nem nagy összeg a miénkhez képest, - mégjó, hisz mi dolgozunk meg érte...

Nem érti engem miért zavar, hisz ez csak átmeneti.. lassan 3 éve.

Az igaz, hogy a feleségem jól keress, de mivel közös kasszán vagyunk így a MI pénzünket költi a húgára évek óta.

Legyek türelmes, persze az voltam, de elég volt.

Sajnálom, hogy az anyja egy kisnyugdíjas és nem tud/nem akar segiteni a 23 éves lányának, de nem érzem magam felelősnek. Meddig kell tűrni?


2016. júl. 16. 12:10
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
75%

Amit a feleséged csinál, az már szerintem túlzás. Az oké, hogy valahogy támogatja a testvérét, de ez már túlzás. Nekem speciel nem lenne pofám ennyire kihasználni senkit.


A feleségednek kéne erélyesebben fellépni ellene, hogy ne élősködjön már rajtatok, álljon végre a lábára.


De a csajt sem értem. Terhes lett egy nős férfitől és ahelyett hogy elvetette volna(senkiről sem képes gondoskodni a leírásod alapján, én még egy macskát se bíznék rá), akkor minek tartotta meg?

2016. júl. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
94%
Mindenképp le kell ülnöd a feleségeddel és nyugodt körülmények között, viták nélkül megbeszélni vele, hogy van egy határ. Ez a kapcsolatotokra is kihathat, gondolom ezt senki nem akarja. Ha dűlőre juttok, akkor le kell ülni a leányzóval is és közölni vele, amiben ti ketten a feleségeddel megbeszéltetek. Kell egy határ, különben sosem fog a lábára állni.
2016. júl. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
83%

Már bocs, de hülye lenne dolgozni, ha így is van egy balek családja, aki eltartja gyerekestől!

Amúgy mi a helyzet a gyerektartással??

2016. júl. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
76%

Jól látod a helyzetet, a nyaralás meg a nyelvtanfolyam már túl sok. Az albérlet is részben, ha látod, hogy sok ideje van már ott és nem lépett előre saját magától.


Ételre és alapvető dolgokra érthető ha ad a nejed, mert mégsem nézheti, ahogy két gyerek éhezik. De a nyaralást nem hagynám szó nélkül.

2016. júl. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
81%
Eddig és nem tovább. Közöd a feleségeddel, hogy innentől a húga tartsa fenn egyedül az albérletet, fizesse a tanfolyamot magának és a saját pénzéből menjen nyaralni. Ha erre nem hajlandó, akkor setaljatok el egy ügyvédhez és írjátok egy házassági szerződést, miszerint innentől a jövedelmetek nem közös, mindenki a sajátját költi
2016. júl. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 A kérdező kommentje:

Azt rendszeresen utalják neki, abból él.

Többször beszéltem már a feleségemmel erről, de ő mindenképpen szeretne a testvére mellett lenni. Állítólag a tanfolyam elvégzése és a nyelvvizsga megszerzése után munkába áll, amint a kislány oviba megy szeptembertől.

Részben példát is szeretne állítani a gyerekeink elé, hogy soha ne fordítsanak egymásnak hátat...

Nem tudom, nemis érdekel hogy mit tanul vagy esetleg tanult és már végzet is. De mi a garancia arra, hogy ez nem ismétlődik meg? Újabb 2 múlva kezdődik minden elölről? Az elején megértő voltam, de elég volt.

Arra az elhatározásra jutottam, hogy szeptemberbe utálom el utoljára az albérlet pénzt, lesz ami lesz. Túlságosan radikális lenne? Mit gondoltok?

Az édesanyja idős, és mossa kezeit, hogy ő felnevelte, többet már nem tud tenni. Az más kérdés, hogy szerintem 18. életév betöltésé nem jelenti automatikusan, hogy valaki felnőtt.

Másrészt a feleségemnek bűntudata van, hogy ő mindent megkapott, időt, pénzt, türelmet és odafigyelést, a húgának ezekből már nemigazán jutott. De ez nem az ő hibája. Negyvenakarhany évesen fiatalnak, erősnek, frissnek érezték magukat még egy gyerekhez, majd a következő 10 évben jöttek a hormonális és egyébb változások aminek a gyerek itta meg a levét. Most meg MI!

Ellnezest ha hosszúra sikerult, de nem tudom másnak elmondani, mert lehurognak, hogy hát a család...

2016. júl. 16. 12:55
 7/46 anonim ***** válasza:
9%
Én is támogatnám a helyében. Úgy jön le, hogy ő keres többet, ő dolgozik meg érte, azt csinál vele amit akar. A közös kasszát sem értettem soha. Én el is válnék hah férjem beleszólna, hogy mit kezdek a pénzemmel. Addig támogatnám amíg lábra nem tud állni, lesz állása.
2016. júl. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:
Volt, hogy én kerestem többet, sőt olyan is, hogy csak én kerestem mikor ő otthon volt a gyerekekkel.
2016. júl. 16. 13:02
 9/46 anonim ***** válasza:
25%
Akkor majd átutalja a feleséged. 10perc az egész egy utalás. Ha ő megengedheti, akkor miért ne? Ő a testvére, te meg "csak" a férje. Ha a szóleit támogatne, akkor is túlzás lenne? Vagy mint pl. egy bizonyos alapítványnak segítek rendszeresen. Nekem az semmi, nekik meg nagy segítség. Nagyon pénzéhes vagy. Csak azért mert a feleséged, nem mondhatod meg neki, hogy segíti a családját vagy nem. Szerintem a család segítése fontosabb mint x összeg. Ha nektek nem telje nyaralásra emiatt akkor megérteném, de így nem. Ha nem tetszik akkor el lehet válni.
2016. júl. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
95%

Értesd meg a feleségeddel, hogy ő a ti három gyereketért felel. Őket kell elindítani olyan "csomaggal", amit ő is kapott. Segíteni továbbtanulni, jogsit szerezni, stb.

A húga gyorsan keressen állást. Bele fog ebbe kényelmesedni.

Egyedülálló anyaként muszáj felelősséget vállalnia. A kicsi megy bölcsibe, keres állást és tanul mellette.

Egyezzetek meg egy reális, fix összegben, amit utaltok, de semmi többet.

Ezen túl ha tudtok, segítsetek másképp. Pl. bölcsibe vinni a kicsit, figyelni rá ha állásinterjúra megy, stb. A kisnyugdíjas nagyi is kiveheti ebből a részét, pl. ha beteg lesz, vigyáz rá, hogy a lánya ne kockáztassa a munkahelyét.

De itt is szabjatok korlátokat, mert mire körbenézel, ti nevelitek a kicsit.


A feleséged annyit ér el, hogy a húga önállótlan legyen és elkényelmesedik.

Ez pedig hosszú távon nem segít rajta sem!

2016. júl. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!