Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudnék tenni egy olyan...

Mit tudnék tenni egy olyan helyzetben, ahol anyám nem akarja az húgomat támogatni a továbbtanulásában?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 21 éves vagyok, az húgom nyáron lesz 19, idén fog felvételizni felsőoktatásba, tudja melyik egyetemre, melyik szakra akar menni, az anyám viszont nem támogatja, én próbálok vele beszélni, mert rám valamennyire hallgat. A lényeg, hogy mindenféle kifogással védekezik, hogy miért ne menjen oda, ami egyébként egy jelenleg kb. viszonylag versenyképes képzés (ahová a húgom menni szeretne). Elmondtam neki, hogy a húgom milyen ösztöndíjakra jogosult (mivel én is felsőoktatásban vagyok egy ideje és tudom) Tehát anyagi gond nem lenne. Régen arra a szakra akarta a húgomat, amit ő akar most, mivel ő is felsőoktatásba menni, persze ezzel nincs gond. De miért akarja a húgom álmait megvalósíthatatlanná tenni? Nehéz vele beszélni, mivel nagyon heves és kiabálásban vagy fenyegetésben fakad ki ''akkor akár az utcára is költözhetsz''. Természetesen ennél fogva akkor is megpróbáltam, legalább én elmondani neki, hogy mit akar a húgom, de nagyon nagyon gátolni akarja benne, már már ürügyeket is talál, aztán más dolgokat, mindent amit csak lehet. Mit tudnék tenni azért, hogy a húgom lehetőséget kapjon az álmai megvalósításáért ? Anyámmal nehezen bírok, úgy érzem, hogy legvégül megfogja neki tiltani, hogy odamenjen. És mivel az én vágyaim megvalósulni látszanak, nem tudok nyugodni, hogy közben a húgom nem kap lehetőséget sem. Ha egy extrém megoldást választanék (pl: ha anyám nem engedi, hogy a húgom, ott tanuljon amit akar, akkor mondjuk összeköltöznénk ketten és fizetnénk az albérlet, de ezt iskola mellett nem igazán tudnánk megvalósítani, mindkettőnknek dolgozni kellene legalább 1 évig....érettségivel, aztán talán a kettő mehetne egyszerre. Talán vannak más lehetőségek is, ezért aki tud jobban, írjon, és köszönöm előre is.
2016. jan. 23. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
elöször tanuljon egy szakmát utána menjen tovább
2016. jan. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Diákhitel?
2016. jan. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Diákhitel esetleg. Ha anyukád nem változtattja meg a véleményét, akkor valóban muszáj lesz szembemenni vele. Lehet kollégiumba is mehetne a hugod, plusz ha diákhitelt vesz fel, abból tudja fedezni a kolit. Ha úgy van a helyzetre való tekintettel, kérhetne egy-két tárgyból majd egyéni tanrendet és akkor mellette tudna diákmunkázni.
2016. jan. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%
Én ugyanígy voltam, de mivel elmúltam 18, egyszerűen beadtam a felvételit a szüleim megkérdezése nélkül. Először persze haragudtak, mert nem tetszett nekik a választott szakom, de miután felvettek, végül is csak támogattak.
2016. jan. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2016. jan. 24. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!