Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » 12 éves öcsém egész nap a...

12 éves öcsém egész nap a tabletet, gépet nyomkodja vagy tévét néz. Nem lehet hozzászólni és még egy papírfecnit se képes arrébb rakni. A szüleimet nem érdekli, csak engem zavar mert én vagyok itthon vele. Mit tehetnék? 19L

Figyelt kérdés
2016. júl. 22. 16:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
Küldd ki Pokémon Go-t játszani:-)
2016. júl. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Az én öcsémnek is volt ilyen korszaka. Én azt csináltam, mikor ketten voltunk otthon, hogy nem nyaggattam, semmit nem csináltam meg neki, ha éhes volt, kiszolgálta magát, ha nem volt tiszta edény, elmosogatta magának, hogy enni tudjon valamiből. Egy idő után magától megmozdult, mert igénye volt rá, és látta, hogy nincs kiszolgálva. Aztán honvéd lett, ott meg kipakolják a szekrényedet, ha nincs rend. :-)
2016. júl. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
22%
Miért akarsz bármit tenni? Te egyáltalán nem zavarod őt?
2016. júl. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Alain Delon ***** válasza:
62%
Csinálj áramszünetet.
2016. júl. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

Nehéz kérdés! A mai világ egyik legrosszabb velejárója a modern gépektől való függőség. :-(

Te sajnos nem sokat tudsz tenni. Persze néha a kicsi segítség is jól jön.

Szüleiteket miért nem érdekli ez a téma? Ahogy mondani szokás, a problémák mélyen gyökereznek. Az ide vezető út hosszú folyamat, nem egyik pillanatról a másikra jutott öcséd ide. A változtatás is lassú, hosszú folyamat.

A komoly, már beteges függőséghez szakember segítsége szükséges.

A szüleiteket általában, mennyire érdekli, mi van veletek? Szoktak beszélgetni veletek, próbálnak terelgetni, mutatni az élethez a helyes útirányokat?

Amennyiben nem támaszkodhattok szüleitekre, és magatoknak kell megoldani életeteket, jogos, hogy te szeretnél változtatni öcséd életén.

12 évesen is lehet depresszió a háttérben, ami miatt bezárkózik egy virtuális világa. Gondolkozz, nem tudsz olyan problémáról, ami miatt ide jutott? Vannak barátai (valódiak, nem internetesek). Netán, épp ezekkel együtt lóg a neten? Vannak olyan haverjai, akivel összejár, akikkel a valódi világan is jól érzi magát?

Sok ember azért menekül a virtuális világba, mert a normál életen nem találja meg azokat az izgalmakat, amit a világhálón, vagy játékokban.

Kamasz fiúk esetében a kezdődő szexuális élet is kötheti őket a virtuális világhoz. 12-13 évesen még nem jut valódi élményhez, ezért az internet kész Kánaánnak tűnik.

45 Apuka

2016. júl. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem neked kellene tenni valamit,mert jogosan lázadna ha meg akarnád nevelni. Annyit tehetsz talán hogy elhívod magaddal valami szórakoztató helyre, vagy elmentek bicajozni kirándulni.
2016. júl. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ugyan ezt csinaltam, aztan kaptam egy motort. Azota azt se tudom mi az a gep :D
2016. júl. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
15%
Miért? Az jobb lenne, ha se..részegre inná magát egy diszkóban? Persze az egész nap gépezés sem a legjobb, de el kell fogadni, hogy vannak introvertált, otthonülős típusú emberek. Nem lehet mindenki tökéletes. Ha szeretsz valakit, nem akarod megváltoztatni.
2016. júl. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
25%

A legegyszerűbb, ha elkülditek egy táborba, nem kell ott alvósnak lennie.

Értelmesen úgyse tudsz vele beszélni.

Ha megmutatod neki az

antifaces függő vagyok videót, vagy ráveszed, hogy értelmes játékokkal játszon, akkor megváltozhat

pl life is strange ben egy tini lányt irányítunk, aki szeret fényképezni, konfliktusokat megoldani, mondjuk a vége kicsit horror, de sok jó adventure játék van, amiben pozitív hétköznapi embereket irányítunk.

2016. júl. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt ilyen idős korban. Majd kinőttem. Most 15 évesen már alig ülök gép elé :D. Rengeteget mozgok, kondizok, olvasok, a gépen max napi 30-40 percet játszom. Valószínűleg Ő is ki fogja nőni :) 15/f
2016. júl. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!