Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Úgy érzem, meg tudnám folytani...

Úgy érzem, meg tudnám folytani a húgomat! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Azzal kezdődött, hogy a legkissebb dologért is, (pl;nem akarok vele strandra menni) üvöltözni és sipákolni kezd és teljes erővel becsapja maga mögött a szobám ajtaját.

És ami a legrosszabbul érintett, hogy kölcsönkért tőlem egy jó könyvet, mert nem volt mit olvasnia, erre odaadtam neki a gyerekkori nagy kedvencem, amit a mai napig élvezettel olvasok újra. Mondtam neki, hogy mivel tudom, hogy nem szereti a könyvek levehető borítóját, elrakom magamnak és akkor csak a könyvet kapja meg, de nem, majd ő vigyáz rá. Mondom legyen. A könyvet sem kaptam vissza, olvasatlanul és elhányva találtam meg a szobájában a mocsokban a borítója nélkül (Ami hozzáteszem festőien gyönyörű volt, néha csak simogattam rajta a cikornyákat, szerelmes voltam abba a borítóba.). Kérdeztem, hogy hol van, de nem tudta megmondani, flegmult stb. Amikor nem volt otthon, átkutattam a szobáját anyával, de nem volt sehol. Egyszerűen eltűnt. Azóta az a könyv csak úgy a csúnya élénksárgaságában egyszerűen virít a könyvespolcomon, nekem meg a szívem facsarodik össze, ha csak ránézek. Tudom, hogy egyeseknek gyerekesnek és hisztisnek tűnök, de ez van, most is könnyes a szemem, ha rá gondolok. A gyerekkorom egy fontos darabja volt. Nem is szeretek már ránézni a könyvre így csupaszon és nagyon hiányzik. Gondolom könyvesboltban nem adnak csak borítót és másik példányban ha megvenném, már nem lenne ugyan az a könyv, ami minden nyaralásomra elkísért.

Az előbb is a fülembe visított a húgom valami pitiáner dolog miatt, azóta fáj. Ráadásul állandóan káromkodik, nem is szeretek igazán vele lenni, de mindig ő jön békülni.

Borzalmasan érzem magam, mit tehetnék, hogy jobb legyen?

Beszólásokat nem kérek, a kritikát kultúráltan megfogalmazva kérem közölni. Köszönöm!


Én 18/L, ő 16/L


2016. júl. 23. 22:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
58%

Először is ne foJtsd meg. Másodszor, legyen az ő feladata beszerezni a könyvborítót, ha más nem, akkor ki is lehet nyomtatni egy méretben megfelelő borítót rá, talán a google tud segíteni (megértem, h sajnálod a könyvet, én is könyvmániás vagyok, herótom van, ha valaki szamárfülezi-gyűri, nyálazza, koszos kézzel lapozza, stb).

Harmadrészt biztos idegesítő lehet, de próbáljatok meg pár órás közös programokat kitalálni - lehet, h csak hiányzik neki a társaságod. Nem kell mindennaposnak lennie, de mondjuk egy héten egyszer pár óra, strand, mozi, fagyi, vásárlás talán belefér, és akkor kicsit lenyugszik.

2016. júl. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

A helyesírási hiba miatt elnézést! Igyekszem igényesen fogalmazni, általában sikerül :)

Azt megnézném, hogy hogyan intézne új borítót! Csak beszól nekem és felmegy a szobájába.

A nyomtatáson sokáig gondolkodtam, de a borítóban pont a tapintása volt a különleges, meg a domborműves írás. Képet sem találtam normális felbontásban és a nyomtatónk furcsán, csíkozva nyomtat....

De köszönöm a válaszod! :)

2016. júl. 23. 22:28
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mit, az is megoldás lehet, ha nem az otthoni nyomtatón intézitek, hanem copy guruban v hasonló helyen, és a húgod állja a nyomtatás árát. Vagy elballag és vesz egy másik könyvet.
2016. júl. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
83%
*természetesen a copy guru a csíkosságra megoldás, a cirádákat nyilván nem pótolja, de legalább nem az alap sárga borító lenne a polcon
2016. júl. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :) Azt tudom, hogy meg sem fog mozdulni, füzetni meg pláne nem füzetné ki, szóval maradhat az, hogy a saját pénzemen veszek egy másik könyvet és annak átrakom a borítóját, csak nem tudom, hogy mi lenne a szegény kis lecsupaszított könyvvel.

Meg igazából sajnálnám is rá a pénzem, és igazságtalanságnak érezném. Már azon gondolkodtam, hogy megkérem egy barátnőm, aki gyönyörűen rajzol, hogy rajzoljon rá valami szépet és lefedjük sima füzetborítóval. De akkor is, nem értem, hogy hogyan lehet elhagyni egy ilyen dolgot, amikor mondtam is neki, hogy fontos a számomra...

2016. júl. 23. 22:46
 6/26 A kérdező kommentje:
fizetné ki.... fáradt vagyok, elnézést.
2016. júl. 23. 22:46
 7/26 anonim ***** válasza:
89%
Mondanám, hogy csinálj a húgodnak valami hasonlót, de az nem oldana meg semmit. Te is legyél vele flegma, szólj be neki, ülj rá véletlenül a kedvenc napszemüvegére, aztán csak úgy flegmán szóld le, hogy miért hagyta ott.
2016. júl. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
94%
Nézzétek meg a füzeteiben, könyveiben is, lehet belerakta mint egy könyvjelzőt. Túl jóindulatú vagy vele, ő meg hálátlan. Mostantól ne érdekeljen mit csinál. Ne keresd a társaságát és viselkedj úgy, mintha nem érdekelne téged a hisztije stb. Hátha észbe kap.
2016. júl. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
13%

Miközben alszik rakj a szájába egy mű brokit ami a wc-ben volt.

Egy életre megtanulja kivel ne szórakozzon.

2016. júl. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim válasza:
92%
Szerintem ne reagálj semmire amit csinál, ne szólj hozzá egy szót sem.. abból biztos tanulna hidd el. Ja és igen, ne fojtsd meg! :D
2016. júl. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!