Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Az öcsém szörnyen viselkedik!...

Az öcsém szörnyen viselkedik! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

12 éves, épp kamaszodik. Én (19/L) vagyok vele itthon most, hogy beköszöntött a nyári szünet . Nagyjából egy hónapja került hozzánk egy négy éves cica, aki a lakásban van. Nagyon aranyos a macska, de az öcsémre mindig fúj és nem szereti őt, de erre meg is van az oka, mivel a testvérem mindig ijesztgeti, bottal ütögeti. Ennek hatására a cica már tényleg nem érzi jól magát, meg se mozdul egész nap és már én se érhetek hozzá, pedig eleinte nekem dorombolt.

A szüleim dolgoznak, de ők is tisztában vannak vele, hogy az öcsém ezt csinálja, és rá is szoktak szólni, de semmi haszna :(

Én már annyira sajnálom ezt a szegény cicát. Így is épp elég neki a beilleszkedés azok után, hogy az előző családjától el lett szakítva (elhoztuk, örökbe adták nekünk).

Annyira dacos az öcsém, engem is folyton piszkál mindennel, ahol tud, belém köt és a szüleimre se hallgat. Semmivel nem lehet hatni rá, meg se hallgat.


Kérlek adjatok tanácsot, mert már komolyan ott tartok, hogy legközelebb felpofozom és tudom, hogy az nagyon nem lenne jó.

Köszönöm előre is.


2016. jún. 20. 12:39
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
82%
Esetleg vidd be az egyik szobába a cicát kicsit és játssz vele zárd be kulccsal az ajtót.
2016. jún. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

Ezt több okból sem lehet megcsinálni. Az egyik, hogy annyira haragszik a cica, hogy megfogni sem lehet, a másik pedig, hogy nagyon hullik a szőre, így csak abban a helyiségben lehet, ahol van, hálószobába nem lehet vinni, anyukám haragudna érte.


De inkább az öcsém kontrollálására vonatkozó ötleteket várnék.

2016. jún. 20. 12:52
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
Adj a testvérednek egy nagy taslit attól talán észhez tér.
2016. jún. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Vedd el tőle azt a botot, üss rá a hátára és kérdezd meg: Na jól esett???
2016. jún. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer merte bántani a macskámat az unokatestvérem. Kapott olyat, hogy soha többé nem csinálta.
2016. jún. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
94%
Felnőtt ember vagy, ne engedd neki. 2-3 pofon és észhez tér.
2016. jún. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

Adjátok örökbe a cicát egy olyan helyre, ahol jól bánnak vele. Esetlegesen beszélj szüleiddel, hogy öcsédnek problémái vannak. Nem normális, hogy hobbiból bottal üti és ijesztgeti a macskát. Próbáld megfenyíteni öcsédet, ha látod, hogy megüti a macskát, üsd meg őt. Ha hisztizik érte, akkor magyarázd el neki, hogy a macska is ugyan így érez.

De én nem bíznék a kölyökben. A cicának egy jó helyet kéne keresni...

2016. jún. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%

már ha a szüleid csesznek megnevelni,akkor csináld te. vedd ki a kezéből ha rá mer ütni és alaposan ordítsd le,hogy egy életre megjegyezze. amúgy mindenféle rossz indulat nélkül kérdezem,hogy nincs valami mentális baja a tesódnak? 12 évesen már ritkán vannak ezen a szinten,hogy nem fogják fel,hogy állatot nem bántunk.

ha továbbra sem javul,akkor kénytelen leszel örökbe adni a cicát. elhiszem,hogy szereted, de ez neki kínzás szó szerint. jobban járna normális helyen.

és ha sikerül megoldanmi,akkor állj ki magadért a szüleiddel szemben. elég gáz,hogy neked kell otthon lenni az öcséddel ,hogy vigyázz rá.nem olyan kicsi,hogy vigyázni kelljen rá.

2016. jún. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Én kiskoromban néha eléggé megtépáztam a kutyánkat. Nem azért, mert rosszat akartam neki, hanem azért, mert nem tudtam felmérni, hogy amit csinálok, az fáj neki. Anya megelégelte, hogy a kutya fülét húzom, megfogta a hajam a fejem oldalán, és meghúzta. Mikor kiabáltam, hogy ne csinálja, akkor elengedte, és mondta, hogy a kutya ugyanezt érzi. Soha többé nem bántottam állatot életemben.

Mondjuk én 3-4 éves voltam, nem 12..

Én azt gondolom, hogy ha egy 12 éves gyereknek az a szórakozás, hogy bánt egy állatot, ott később még komolyabb gondok lesznek, és elvinném szakemberhez.

2016. jún. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%
én szépen kivenném a botot a kezéből és őt is ütögetném(persze csak ésszel) vagy adnék neki egy akkor a pofont, aztán mondanám a macska is ezt érzi amikor bököd, persze akárhányszor már neki kezdene a botozásnak már mennék dühösen felé, vagy minden egyes alkalommal leönteném egy pohár vízzel. Én öcsém is csinálta ezt egyszer úgy nyakon vágtam hogy soha többet nem bántott állatot.
2016. jún. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!