Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szégyellem nővérem párját, és...

Szégyellem nővérem párját, és képes lenne miatta eldobni bennünket a családját, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Nővérem 29 éves, a párja velem egyidős 27. Nem tud viselkedni, pár példát írok, hogy megértések. Temetésen voltunk, nagynéninél és elkezdett a szertartás közben telefonálgatni és röhögcsélni. Mindenki tudta, hogy a nagybácsink egyszer megcsalta. Ülünk néma csendben a halotti toron, és ilyet beszól nevetgélve: - mi van öreg, most már lehet hazahordani a k_rvákat. Karácsonykor ünnepi asztal, azzal szórakozott, hogy kiszedett rengeteg kaját és tömte magába, utána kiköpte és otthagyta. Szintén családi összejövetel, kirándulás, leállt veszekedni egy biztonsági őrrel, hogy már pedig mi ingyen bemehetünk ide stb. ami nem igaz, egy belépős hely volt. Gyerekek előtt folyamatosan csúnyán beszél, nem idézek, nyomdafestéket nem tűr. Tesóm bemutatta női rokonoknak (60 év felettiek) és bemutatkozás utána oda vetette: - de jó bőr vagy b_szd meg. Testvérem mindenhová erőlteti, bármilyen kisebb nagyobb családi összejövetelekre, eseményekre. Mi jövő tavasszal egy kisebb esküvőt szervezünk, nagyon szűk körben. Ilyen embert nem szeretnék ott látni, főleg úgy nem, hogy párom szülei idős konzervatív emberek, ha nekik beszól, biztos felállnak és hazamennek. Elmondtam tesómnak, és más is szólt már, hogy miért nem veszi észre? Az a válasza, hogy mi nem értjük a humort. Azzal zsarol és zsarolt bennünket, ha párja nem lehet valahol ott, Ő sem jön. Szüleimnek nagyon fáj ez és az ominózus temetés után nem is köszönnek nekik. Sajnos őket bélyegezték meg más viselkedése után... Egyébként soha nem volt normális párja, a legtöbb házas volt vagy naplopók, akik belőle éltek, mivel jómódú.
2016. ápr. 13. 12:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Egy ilyen bunkó miatt ne problémázz. Nektek nem kell egy "humorherold" az esküvőre, így meg se kell hívni őket. Ha ezen a nővéred megsértődik, szíve joga, a te esküvődet ne tegye tönkre egy köcsög.
2016. ápr. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 acelsziv ***** válasza:
98%

Mit tehetnél? Semmit. Ha az ég a földdel összeér akkor sem fogja kidobni a pofát.

Ha meg azzal zsarol, hogy ő sem jön az esküvőre akkor ne jöjjön. Bár én egyéb rendezvényekre sem hívnám a családod helyében. Ki a francnak van kedve égetni magát egy ilyen nyomorék miatt?

2016. ápr. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Egyikünk sem szeretné látni, de ha Ő nem jöhet, tesóm sem fog, szüleimnek pedig ez nagyon fáj, ezért van elviselve minden eseményen. Mondtam már otthon, ha együtt kell ünnepelni én nem megyek és kész, de sírva kérleltek, hogy ne csináljam már ezt.

Az a borzasztó ebben az egészben, tesóm pontosan tudja, hogy ez egy gyenge pontjuk a szüleinknek és maximálisan kihasználja.

2016. ápr. 13. 13:14
 4/19 anonim ***** válasza:
90%
Hadd kérdezzem meg, a tesód ronda? Mert pénze van, azt írod. És tartása? Kifejlett személyisége? Hány éves? Az ő portáján kellene elsősorban vizsgálódni, ha csak gáz párkapcsolatai voltak. Terapeutához menni, feltárni ezt a feltehetően eltorzult érzelmi világot (nem szégyen). Gáz ez a mostani srác is, az "eldobás" viszont hibás megközelítés, mivel az élet rendje a családból kiválás, s saját alapítása. Mondjuk ilyen ízlés/(magánytól való rettegés?) mellett tényleg rászorul a kézfogásra - de nem ilyen ár mellett! Ti ne igyátok ennek a levét. Nehéz helyzet. Tiszta sor, hogy nem humorrol van szó, legalábbis nem egy felnőtt és egészséges humorról, hanem tesód félti az érzelmi életét, kapaszkodik a legszerencsétlenebb felállásba is. Ezirányban kellene beszélgetni vele, akár szakemberrel is.
2016. ápr. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%

Inkább fájjon egy picit, hogy nem jött el a nővérem az esküvőmre, minthogy mindig az jusson eszembe az esküvőmről, hogy a tetű ..rvára elb...szta.

Remélem, mihamarabb megjön a tesód esze.

2016. ápr. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

5. vagyok

Most olvastam, hogy kb egy év múlva lesz az esküvőtök.

Sok víz lefolyik addig még a Dunán! (Reméljük, a hapsi is.)

2016. ápr. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%

nézd valakinek meg kell húzni a határt és ez addig rendben is volt amíg csak a saját családod életét tettétek tönkre, viszont az esküvőn ott lesz ugye a párod és családja és nincs jogod az ő emléküket is elcseszetni azzal hogy engedsz az ostoba nővéred zsarolásának. Megüzened neki, hogy őt szívesen látod,de ha vele lesz a párja nemes egyszerűséggel kidobatod, mert egy ilyen alakra nincs se időd se kedved a te nagy napodon.

és a szüleid is zsarolnak neked csak úgy szólok.

2016. ápr. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Bírom ezt a hozzáállást, hogy ha kitikkadsz a bunkó beszólástól, akkor nincs humorérzéked. Nálunk is van ilyen rokon, bár ennyire azért nem bunkó. Ez már nagyon súlyos. Én szeretem a tesóm, de ha ilyen párja lenne, a családi összejöveteleken lemondanék akár a nővérem jelenlétéről is, ha ő arra a pár órára nem mondana le a pasijáról.
2016. ápr. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdekelne a szüleim vinnyogása, a saját - ráadásul szűk körű - esküvőmön egy ilyen bunkót nem tűrnék el, még akkor sem, ha ennek az az ára, hogy a testvérem nem jön el. Ennyi erővel ős is tehetne egy kivételt, miért nem őt zsarolják a szüleid is, hogy hagyja otthon a tahó pasiját és vegyen erőt magán, jöjjön el egyedül? Jaa, mert te vagy a kevésbé kemény dió? Nem érdekelne ki milyen szomorú szemű, meg csalódott, azért nem tenném tönkre az esküvőmet egy ilyen emberrel.
2016. ápr. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom kérdező. Szerintem ez esetben jobb, ha a nővéred sem megy az esküvőre.


Nálunk a férjem bátyja egy tapló. Igaz, teljesen más a szitu, de akkor is nagyon rossz ha egy testvérrel romlik meg a kapcsolat.

2016. ápr. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!