Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tehetnék a bátyámért?...

Mit tehetnék a bátyámért? (Picit hosszú)

Figyelt kérdés

A bátyám és köztem majdnem 10 év korkülönbség van. Amikor ő fősulira járt a szüleink elég szegények voltak. Akkor kellett elkezdeniük a hitelt törleszteni, amit házépítésre vettek fel. Testvérem arra kényszerült, hogy diákhitelt vegyen fel, volt, hogy a vonatjegyét is csak félig tudták finanszírozni a szüleim, de mindent megtettek érte.


Én most kezdtem az egyetemet, azóta a szüleinknek stabil megélhetése van, így engem tudnak támogatni a tanulmányaimban. Albérletben lakom, mert nem vettek fel kollégiumba és diákhitelt sem kellett felvennem.

Azt mondták, hogy csak akkor vegyek diákhitel 1-et, amikor nem tudnak finanszírozni.


Bátyám még most is a diákhitelét törleszti és látom rajta, hogy rosszul esik neki, hogy mi mindent nem tehetett meg egyetemista korában, amit én, mert más pénzügyi helyzetben élem meg ezt a korszakot. Nem irigyli tőlem, csupán az fáj neki, hogy neki még mindig hátra van a törlesztés és néha felhozza, hogy a diplomaosztójára sem tudtak a szüleink nagy hacacárét csinálni, pedig jól esett volna neki.


Nagyon szeretem őt és arra gondoltam, hogy beszállok a törlesztésébe, amikor diákmunkázom. Az is megfordult a fejemben, hogy majd ha diplomaosztóm lesz (ez még messze van), akkor olyan összejövetelt rendezünk, ahol nem csak engem, hanem őt is megünnepeljük.

Van valamilyen ötletetek, hogy mit tudok még tenni érte, hogy ne érezze ennyire a különbséget és ne essen neki rosszul?


Ő 29 éves én pedig 20L.



2016. jan. 14. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Az jó ötlet, esetleg próbálj meg neki segíteni a diákhitelbe, ha tudsz. Vagy ajánld fel neki, hogy segítesz.
2016. jan. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon rendes tőled és jó testvér vagy. Igazából ezt a szüleidnek is kellene látniuk pl közösen szállnátok be a törlesztésbe, mégha jelképes összeggel is biztos jól esne neki.
2016. jan. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

Egyelore elmondhatod neki szoban, amit itt nekunk leirtal.Nagyon latszik rajta milyen jo testver vagy, mennyire fontos neked a batyad.Ha tudod segitsd anyagilag is bar en ugy gondolom egyetem utan jo allasa van es a hitel visszafizetese elviselheto teher.

Szerintem nem is toled varja a segitseget,talan az elmaradt szuloi segitseg hianyzik. Meseld el neki a tervedet es meglatod, ez mennyire jol fog esni neki. Lehet anyagilag nehez, de megis gazdagok vagytok,mert jo testverek vagytok, ami megfizethetetlen.

2016. jan. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A szüleim segítik, most decemberben, hogy ne nőjön tovább a kamat befizettek 70ezer forintot neki, de még így is kell neki havonta fizetnie. Eddig havi 17 ezret kellett fizetnie most olyan 10-03 ezer között lesz.

Amúgy, a korkülönbség ellenére is nagyon jó testvérek vagyunk, mindig szakítunk egymásra időt, és megbeszéljük a problémáinkat, ha van esetleg.


Először csak említés szintjén "ajánljam" fel neki?

Valami más ötlet még? :)

2016. jan. 14. 20:04
 5/7 anonim ***** válasza:
Először igen, mert ha csak úgy a tudta nélkül fizeted neki, lehet, hogy megharagszik. Bár nem tudom, hogy milyen a bátyád.
2016. jan. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szép tőled, hogy sgíteni akarsz rajta. viszont én hasonló helyzetben nem pont anyagi jellegű segítésgnek örülnék. attól még persze nála bejöhet.
2016. jan. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

valóban patt helyzet ez, elhiszem,hogy rosszul esik neki,hogy ő neki küzdeni kellett a lakhatásért meg hitelbe is verte magát, most meg neked nem kell ilyenekkel foglalkozni.

de ha jobban belegondol, belátja, hogy már így alakult, de legalább neked jobb most a helyzeted, mint anno neki.. jó testvér örülne neki,hogy legalább neki nem kell hitelt felvenni stb..

de ha a szüleid olyan jól állnak, akár ők is segíthetnének be neki a hitelbe.

de az hülyeség,hogy te most kezdj el diákmunkázni hogy adj bele a hitelbe.. ő dolgozik teljes munkaidőbe, diplomás fizetéssel. te suli rovására dolgoznál 500ft/óráért. szerintem hülyeség. inkább szavakkal fejezd ki,hogy sajnálnod hogy neki dolgoznia kellett suli mellett..

de mondom általában a diákhitel törlesztés nem szokott olyan magas lenni. egyik ismerősöm kb 10 ezret fizet vissza havonta. és keres 200 ezret, annyira nem téma így.

2016. jan. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!