Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan szoktassam le a 6 éves...

Hogyan szoktassam le a 6 éves húgomat a Minecraftról?

Figyelt kérdés
A kishúgom folyton a gép előtt ül és Minecraftozik. Semmi mást nem csinál, nagyon keveset eszik, nem nagyon beszél velünk, mindig site az evéssel, nehogy lemaradjon valamiről benne. Estnéként a telefonjáról Minecraftos videókat néz, vagy horrorjátékokat. Sosincs kint az udvaron. Én mindent megpróbáltam, folyton kihívogattam ide-oda játszani mást, de amikor megkérdezik mi érdekli, csak azt mondja,a Minecraft, meg kicsit a FNAF meg a GTA V. A szüleim örülnek, hogy nem kell vele foglalkozni és egész nap csendben ül. Nem kapcsolhatom vagy kobozhatom el a gépet, mert megbüntetnek a szüleim ,hogy hogy merészelem a szórakozását elvenni. Most megy iskolába és egyszerűen nem tud felkelni még óvodába se, 10-kor megy oda és éjfélig gépezni hagyják, utána magától alszik el a telefonjával együtt. Nincsenek barátai, mert az óvodában csak a Minecraftról beszél vagy ül magában.

2016. aug. 13. 16:26
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
92%
Ha ilyen hülyék a szüleid, akkor nincs mit tenni velük sajna.
2016. aug. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
1-es Kár, mert nagyon idegesítő dolog. Ha épp áramszünet van, vagy nfáj a szeme a gépezéstől, folyton FNAF-os és Minecraftos képeket rajzol, meg olyanokat, hogy ölnek meg stb.
2016. aug. 13. 16:45
 3/44 anonim ***** válasza:
92%
Sajnos te nem tudsz mit tenni. A szüleid dolga lenne nevelni őt nem pedig neked. Nem is tudom az ilyen alkalmatlan szülők minek vállalnak gyereket.
2016. aug. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
73%

Suliban komoly gondok lesznek. Majd ha a tanárok mondják a szüleidnek, hogy nagy a baj, akkor kapkodni fognak.

Még mikor minden nap áll a bál, hogy este aludni nem tud a gyerek, reggel felkelni. És összecsapja a leckét, hogy játszhasson.


Rád sajnos addig nem fognak a szülők hallgatni, amíg nekik nem baj, hogy a tesód játékfüggő.

2016. aug. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:
Hát értem, köszönöm a válaszokat, megpróbálom valahogy túlélni az itthon lakást...
2016. aug. 13. 17:49
 6/44 anonim válasza:
76%
Nálunk hasonló volt a helyzet, két fiam van 6 és 8 évesek. Már egy éve a nagyobbik az iskolából úgy jött haza, töltsük le a Minecraftot, mert mindenki azzal játszik. Volt ilyen időszak, hogy szinte egész nap játszottak volna, amíg meguntuk a nejemmel, és bevezettük a napi 1 óra játékot (tablet, telefon, pc) Tehát csak ennyit tölthetnek bármilyen videójátékkal, a lego, társasjáték megengedett, és persze a szabadban minden. Eleinte hisztiztek, de lassan elfogadták. Kérdd meg a szüleidet, a picinél is vezessék be ezt, korlátozzák le a modern kütyüs játékot, mert drogszerű függőséget okoz, és az iskolában figyelem és viselkedés zavaros lesz később. Sok sikert!
2016. aug. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
66%

Szerintem 2 járható út van (14 évesen mondom ezt):


1. Meg kell értetni vele ,hogy az csak egy játék és mellette legyen kint a levegőn, legyen az iskolában, a GTA pont nem neki való elfoglaltság, értsd olyan részek vannak benne amikor Trevor a pélójával dicsekszik és letolja a nadrágját. Ezért jobb lenne ha a minecraftot egyszerű kikapcsolódásként fogná fel, vagy egy Java-ban íródott code-ként. És ne tisztelje a youtube-osokat mert az nem vezet semmi jóra, úgy nézzen rájuk mint fiatalokra.


Vagy:


2. Ezt fejleszd odáig ,hogy a számítógépből megtudjon élni [esetemben ez történt 3 éve ismerkedtem meg a Minecraft által nagyon dúrván a számítógéppel, így aztán odáig fajult az érdeklődésem ,hogy ha mondasz egy árat nekem vagy akármit képes vagyok összerakni egy olyan gépet -mármint saját kezűleg összerakni- ami a legjobb ár-érték arányú] menjen informatikai középiskolában, kezdjen el programozni, már most!!! Ha hat éves és ennyire érdeklik ezek a dolgok simán képes lehet 4 év alatt teljesen elsajátítani akár C nyelvet is így jelentős előnnyel indulna az életben, ehhez persze az kell ,hogy fejlezd de ha valaki szereti a számítógép lehet csak hagyni kell ,hogy fejlessze magát [mint ahogy én tettem].

Elsőnek mondjuk kezdje azzal ,hogy nyit egy portot a routerben és összerak CMD-ben egy minecraft szervert.


Ha netán rám tudnál írni ,hogy mire mentél vele azt nagyon megköszönném!

2016. aug. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
81%

Szia!


Első körben az előző válaszolóra szeretnék reflektálni:

Az informatikus szakma nem az, hogy valaki nagyon sokat játszik egy játékkal. Az egy hatalmas tévedés. Attól meg hogy nyit egy előre megírt szervert, attól nem lesz előrébb. Itt egy függőségről van szó, és nem arról, hogy valamire vihetné a 'minecraftos karrierjét'. Nem akarom lenézni a programozós pályafutásod, de a minecraftosok 90%-át nem érdekli a kódolás.

Na de hogy valami releváns dolgot írjak:

Óvodában ezt nem veszik észre, hogy ennyire introvertált a húgod? Szerintem ők még esélyesek, hogy rávilágítsák szüleid, hogy ez helytelen. Vagy majd egy nap menj el húgodért óvodába, és kérdezz rá erre.

Üdv!

2016. aug. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
69%

#8


Igen gondoltam ,hogy a Minecraftot nagyon hamar el kéne hagyni, csak egy elrugaszkodó pontnak kéne lennie.

Ha megkérdezed ,hogy nem szeretne-e csinálni egy saját szervert adsz neki egy youtube videót és magától képes lesz leutánozni vagy ha nem sikerül akkor addig próbálkozni amíg nem lesz jó és működni nem fog a szerver.

Ha ezt megcsinálja nem tudom, adnék neki egy NetBeans-t és első körben íratnék vele egy nagyon egyszerű plugin-t pl.: Ha tele van az inventory akkor írja ki a chat ,hogy: "Nincs tobb hely az eszkoztarban."

És ha ezt letudja írni (Youtube videó segítségével!) akkor simán lehet ,hogy a jövőben lehet programozó.


Mondjuk mondom ,hol bukik meg az ötletem:

-Nem tud számolni.

-Nem tud írni/olvasni.

-Nem tud angolul.

-Nem érti ,hogy működik a számítógép.

-És feltételesen nem akarja ezt csinálni hanem egy függő. Akkor kedves nyolcadik válaszoló igaza van :( Én vagyok az egyetlen akinek segített a Minecraft. És ez elég elszomorító.

2016. aug. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
83%

6 évesen szerintem még fel se fogja mit csinál a gép előtt O.o

de igazából a szüleidnek nem kellene ezt engedni neki...meg 1 idő után úgyis megunja, ha másnem azért mert rájön, jobbak az irl barátok mint az npc-k :D

2016. aug. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!