Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mennyire kell félteni egy...

Mennyire kell félteni egy kisgyereket egy kutyától? Normális ez, vagy csak nekem fura?

Figyelt kérdés

Ha vendégségbe jön a "frissen szült" nővérem mindig zavargatva van a bernáthegyink. Mindig ilyenkor ki van küldve, ha közel jön hozzánk, rögtön zavarják, mint a bolondok. Olyankor bent sem lehet. Egyébként a kutya csak a lábunknál fekszik bent, beszélgetés közben. Egyáltalán nem agresszív senkivel. Már anyámék is csatlakoztak a kutya üldözéséhez, le a teraszról, stb. Van hogy bottal zavarják. Nem értem. Mondván, hogy összeszőrözi a gyereket (hogy amikor a közelében sincs, csak fekszik?), vagy fellöki (ezt sem tudom hogy, amikor nem mászkál a kutya, és a kislány sem egyedül, vagy kézben van, vagy kezet fogva sétál vele valaki, mert nem tud még) , a másik, hogy kikapja a kezünkből a kutya. De azt sem tudom hogy, mert nem agresszív. Jobban féltenék egy hét éves gyereket a kutyáktól mert azokúgy játszanak, hogy a kutya támadásnak veheti. De egy kisgyerek??

A testvéreméknél is van egy szobakutya, őt is kipaterolja, ha tudja.

Nálatok is ígyvan?


2016. jún. 1. 20:22
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
13%
Egy kutyában soha nem lehet megbízni, és nem is szabad.
2016. jún. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés, de kösz.
2016. jún. 1. 20:30
 3/37 anonim ***** válasza:
11%
Hát pedig ez a válasz. Nem bízik a kutyában, és ez teljesen normális.
2016. jún. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
80%
A tesód tiszta paranoid. Én és a két húgom is kutya mellett nőttünk fel, és soha nem lett semmi bajunk, nem bántott, még csak nem is morgott, pedig néha tényleg durván játszottak vele, de ilyenkor max. odébb ment. A bernáthegyi pedig alapból jámbor kutyafajta, szóval elég nagy hülyeségeket hadovál össze a nővéred... Talán majd ha idősebb lesz a kisgyereke, jobban engedi, hogy állatok közé menjen.
2016. jún. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
87%
A nővéredék és anyukádék is elkapták a szokásos "belehülyülünk a gyerekbe"-kórt. Ez egy viszonylag új betegség, a 2010 után született gyermekek családtagjaira jellemző. Tünetei: gyermek indokolatlan túlféltése, egekig magasztalása, földi halandók számára érthetetlen piedesztálra emelése és imádása. Súlyosabb esetekben a gyermeken kívüli világ ignorálása, ill. a gyermektelen/nagyobb gyermekkel rendelkező barátok és családtagok - közvetett - elüldözése.
2016. jún. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
89%

Én kutyák közt nőttem föl és élek. Pedig volt hogy a kajájukból ettem és nem egyszer lettem fellökve. Persze ha rántott hús van a gyerek kezében nem kell bodri közelébe engedni ahogy akkor sem ha eszik stb de az hogy a szobából is ki van küldve a kutya úgy hogy a gyerek amúgy se tudna a közelébe férkőzni szerintem irracionális. Az ilyen kisgyerekek fognak sírva fakadni ha egy kutya a közelükbe megy.

De az ő gyerekük az ő dolguk. Alkalmazkodj ha jönnek és ennyi.

2016. jún. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

Mi a fenének kell nektek kutya ? Jól megy a kert színvilágához a bernáthegyi? --

EZ MI? már ne is haragudj, hogy jön ide?? Üssem agyon, mert a nővérem szült, és heti egyszer idejön? Te hülye vagy, komolyan.

2016. jún. 1. 20:39
 8/37 anonim ***** válasza:
28%
Egy ismerősöm 3 éves gyerekének úgy szétharapta a kulcscsontját a család soha senkinek nem ártó, békés németjuhásza, hogy 2 órás műtéttel rakták helyre, és ha fél centivel arrébb harap, eltépi az ütőerét. Ismétlem, a gyerek nem csinált semmit, csak ült a kutya mellett a földön, az pedig soha meg sem morogta. Aki azt állítja, hogy kisgyereket kutyával összeengedni biztonságos, az még sosem látott kutyamarcangolta gyereket, és fogalma sincsen az állatok viselkedéséről, akármennyire is azt hiszi magáról.
2016. jún. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
83%
#1 gondolom vagy csak fényképről láttál kutyát vagy fingod sincs a nevelésükről.
2016. jún. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
89%

nekünk goldink van, két éves, viszont nem szereti a kisgyerekeket. féltékeny, ha nem rá figyelünk, ezért nem is hívunk ide senkit kisgyerekkel.

a kutya él velünk, egyértelmű hogy ő az első nem más gyereke. próbálná meg valaki bottal zavarni, többet be nem tenné ide a lábát :)

2016. jún. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!