Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ugye hogy van valami beteges...

Ugye hogy van valami beteges ebben a dologban?

Figyelt kérdés

A húgomról van szó. 28 éves.

18 éves korában volt egy párkapcsolata, ami rendkívül meghatározó volt számára.

A fiú viszont csúnyán bánt vele, a szakítás után a húgom szörnyen magába roskadt.

Azóta több párja is volt, és itt jön a lényeg: mindegyik ugyanúgy nézett ki, mint az első fiúja: szőke haj, kék szem, tökéletes fehér fogsor, kedves mosoly...

Olyan, mintha az első párját klónozták volna!!!

Épp a minap mutatta be a mostani szerelmét, és az ő is így néz ki.

Anyukámmal úgy gondoljuk, a lelke mélyén még most sem zárta le a legelső viszonyt, és az a célja, hogy ezekkel a fiúkkal, (külsejükkel), pótolja a legelső szerelmét.


Miféle pszichés gond lehet ez?



2016. aug. 15. 17:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen. Egyáltalán nem biztos, hog tudatos dolog. Vannak akik olyan párt választanak maguknak aki az anyjára/apjára hasonlít. Akár külsőleg, akár belsőleg. Ezek nagy része sem tudatos döntés.
2016. aug. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Nekem meg minden fiúm barna hajú, zöld szemű volt. Nem érzem magam betegnek attól, hogy megvan az "esetem"...
2016. aug. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a szőke haj, kék szem párosítás az esetem. Már az ovis kis szerelmem is ilyen volt. Nem érzem azt, hogy egy négyéves kisfiút keresek minden kapcsolatomban.
2016. aug. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
34%

A bizonyos csúnya bánásmód lehet oka annak, ha mindenkiben őt keresi. Valóban úgy tűnik, hogy nem zárta le, de nem feltétlenül azért, mert még mindig az első szőke lovagba szerelmes, hanem talán nem tudta zárásképp elmondani a véleményét, alul maradt, és önigazolást akar nyerni azóta is. A válaszokra való keresgélés miatt talán az ideáljává is vált a fiú külseje, de mint írtad, hogy azóta több párja is volt, nem találta meg a megoldást, amit pedig csak önmagában kereshet. Beszélgettetek vele részletesebben valaha is arról az első szerelemről, hogy mit érzett vagy érez azzal kapcsolatban? egy alapos kibeszéléssel talán lelehetne zárni.

Velem is csúnyán elbánt az első barátom, és sok év múlva is a képébe tudtam volna dörgölni dolgokat, és ez sokáig frusztrált, hogy már nincs rá lehetőség. Sokat segített, hogy volt akivel megbeszéljem, de legfőképp a férjemmel. Elmeséltem neki részletesen a történteket, és megerősített abban, hogy valóban csúnyán bánt velem. Mondjuk nálam pont fordítva volt, én kimondottan irtóztam a későbbiekben a hozzá hasonló kinézetűektől.

Van viszont egy hasonló példám: A kettő között, tehát mielőtt a férjemet megismertem volna, volt egy alkalmi kapcsolatom, legalábbis én is annak terveztem, de beleszerettem. Pont úgy rázott le, mint az illik egy alkalmi kapcsolatnál, de én nem tudtam szabadulni tőle, és utána sokáig mindenkiben őt kerestem, szinte ideálommá vált a külseje. Ettől még nem éreztem magam lelki betegnek, tudtam, hogy ez előbb utóbb elmúlik. A húgodnál már kicsit sokáig tart. Bocsánat, ha hosszúra sikerült, próbáltam segíteni a tapasztalataimmal.

2016. aug. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg szimplán ez az ideálja.
2016. aug. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

Nekem az osszes komoly parkapcsolatom ( szam szerint 3 😃) alacsony ferfiakkal alakult ki

Nem is figyeltem ra, ugy 15 ev tavlatabol visszanezve jottem ra, pedig tudat alatt biztos tudatos volt. Kb sei masban nem hasonlitottak, csak ebben

Ha osszeultetnenk oket egy asztalhoz, nem hiszem, h porgo beszelgetes volna 😃. Akkor? Ilyen kb mindenkinel van, csak mindenkinel mas. A batyam meh nem jart novel, akinek ne vastag combja lett volna... es a tobbi es a tobbi

Izlesek es pofonok

2016. aug. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül van ok-okozati összefüggés. Lehet, hogy nem zárta le, és mindenkiben őt keresi, de nem feltétlenül ezért hasonlít mindegyik utána következő partnere hozzá...De ha azért választ hasonló férfiakat, akkor sem pszichés probléma... Az inkább az, hogy ennyire belemászol egy felnőtt ember dolgába, és betegesnek titulálod őt...
2016. aug. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
#5-ös válaszolóval értek egyet. A "gond" legfeljebb az lehet, ha nemcsak a külső, de a belső tulajdonságok tekintetében is rendre így választ.
2016. aug. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem csak arról van szó, hogy ez az ideálja és van olyan szerencsés, hogy talál is ilyet.Mellesleg attól, hogy hasonlít még lehet hogy ez normális.
2016. aug. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Semmi beteg, psziches problema nincs, ez az idealja:) Igaza van aki ezt irta, csatlakozom hozzajuk:D
2016. aug. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!