Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tesóm elmebeteg. (Beteges...

Tesóm elmebeteg. (Beteges rendmánia) Mit csináljak?

Figyelt kérdés

20 éves nővérem betegesen tisztaságmániás. Nem normális már, van hogy elsírja magát, ha hajszálat talál a fürdőszobában, nagyítóval nézi a lábnyomokat a nappaliban, hogy beazonosítsa, ki hagyhatta ott. Ha wc-re megyek, ott áll előtte és vár, hogy mikor kimegyek, azonnal megnézhesse tisztán hagytam-e ott. Ha az asztalra csöpög vacsora közben pl. a paradicsom leve, máris őrjöng. Volt, hogy azért tépte a haját (szó szerint) mert répahámozásnál egy picike héj a csempére pottyant. Gyakorlatilag nem engedi, hogy megmossam a hajam, mert akkor "minden csupa haj lesz", "amit te úgyse takarítasz fel, meg amúgy is gyűlöllek, mert mindent tönkre teszel, a hajad pedig ígyis-úgyis ronda".

Már tényleg megőrülök. Anyáékat is néha kiborítja, de ők alapból az ő pártját fogják, mert legalább nekik kevesebbet kell takarítani.

Mindennap megkapom a tesómtól, mennyire undorító egy ember vagyok, semmire sem tudok vigyázni. Ezt meg azt akkor csinálta meg, én meg azért jöttem haza, hogy tönkretegyem a rendet. Reméltem tavaly, hogy messzire elmegy egyetemre, kollégiumba, de nem, maradt itthon, mert ő nem fog koszos koleszba menni, ráadásul akkor mi tönkretennénk a házat.


Ti mit tennétek a helyemben? A legtöbbször tűröm az ordítozásait, de már nem bírom tovább.

18/L



2014. szept. 4. 18:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Atyaisten... Szegény pszichológusi segítségre szorul.
2014. szept. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%

Én elmenekülnék a helyedben:D


Rám is azt mondják hogy tisztaságmániás vagyok, mert szeretem a rendet, de ezt még én sem birnám ki:D

2014. szept. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%

Először is tisztázzuk: nem elmebeteg, de valóban komoly lelki beteg. Súlyos kényszeres zavarai vannak.


A szüleid ne a pártját fogják, hanem ha már így elcseszték - mert ez egyértelműen nagyon-nagyon súlyos szülői nevelési hiba -, akkor igyekezzenek helyrehozni a bajt: azonnal pszichiáter a lánynak! Nem pszichológus, nem kineziológus vagy más - csakis pszichiáter! És holnap!


Nagyon igyekezzetek minél előbb pszichiáterhez vinni, mert ilyen bajnál, és ilyen súlyos dührohamoknál erős az öngyilkosság veszélye. Csakhogy a "szerető" szüleid tudják. Ha a lányuk öngyilkos lesz, az egyértelműen az ő bűnük lesz.

2014. szept. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Pszichiátrián dolgozom. Kényszerbeteg a testvéred! Kezelésre szorul, azonnal, különben rossz vége lesz, ahogy az elözö is írta, akár öngyilkos is lehet. Ahogy olvasom amit leírtál, nem áll messze töle.
2014. szept. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
7%
Nyilván ha egyszer is látná hogy kitakarítod magad után a wc-t ( nem szarosan hagyod ott) akkor lehet nem szólna . De már ismer annyira hogy tudja , mennyire trehány vagy.
2014. szept. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem csak nincs rendben a szekszuális élete.
2014. szept. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%

Először talán érdemes lenne a szüleidet ráébreszteni arra, hogy amit a nővéred csinál, az már sajnos nem normális. Így, ha ők is belátják azt, ami egyébként az írásod alapján egyértelmű, érdemes szakember segítségét kérni.

[link]

2014. szept. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Küldd át hozzánk!


Apám kényszeres gyűjtögető, és egy igazi szeméttelepet csinált a lakásból az évtizedek folyamán. Küldd át hozzánk a nővéredet, hadd játsszák le egymás közt a faterommal! :)

Jó esetben kiegyenlítődik a hülyeségük, és két normális ember lesz belőlük. :)

2014. szept. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyolcas, szerintem simán kinyírnák egymást :S
2014. szept. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
95%
Ez egy őrült.
2014. szept. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!