Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy győzzem le az irigységemet?

Hogy győzzem le az irigységemet?

Figyelt kérdés

Én gimnáziumot végeztem, az egyetemet 3 félév után otthagytam, két telet ledolgoztam külföldön, visszajöttem, elvégeztem egy vendéglátásszervező-vendéglős tanfolyamot és egy elektronikai üzletben dolgozom.


Bezzeg a húgom, mindenki kis kedvence alapból szakközépiskolába ment a vendéglátásszervező szakra, MINDENBŐL ötösre érettségizett, lediplomázott -nem voltam a diplomaosztóján, de gondolom ott is magas eredményt ért el-, nyelvvizsgái vannak szóval ő a család gyöngyszeme, én meg a bunkó nagytestvér vagyok.


Régen mikor meglátták, azt kérdezték tőle, hogy "A te testvéred az xy (én)?", most meg név szerint tudják, ki ő, én pedig "yx nővére vagyok" és ez borzasztó rosszul esik.


Ráadásul nemrég közölték velem anyuék, hogy kibérelt valami lepukkant helyet, hamarosan nyílik az étterme. A munkahelyén többet keres egy hónapban mint én fél évben pedig ő csak vendéglátózik.


Tudom, hogy szörnyű ez a hozzáállás és szeretném leküzdeni, de folyamatosan azt hallom, hogy yx ezt csinált, yx ezen meg ezen a hajón dolgozott és ez kikészít.


Van valami tanácsotok?


2016. aug. 15. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem nőj fel.
2016. aug. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Igazából annyit tudok tanácsolni, hogy éld a magad életét. Nagyon gyakran van az, hogy a testvéreket összehasonlítgatják, pedig nem kéne.. Nem ugyan olyanok egyáltalán és mások a célok is. Lehet neki jól megy az üzlet meg minden, de mi van akkor ha neked nem is az a célod, hogy havi nettó 400 ropit keress? Tehát érted.

Azt keresd amibe te vagy a jó és szereted is csinálni. Ha ezt fogod csinálni majd megmutathatod neki, hogy hová d...hatja a nyelvvizsgáit :D


Persze lehet, hogy amit te fogsz csinálni azt nem értékelik nagyra, de ha te szereted akkor nem mindegy? :D

Sok sikert! :)

2016. aug. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Az egyik legundorítóbb dolognak tartom mikor egy testvér irigy. Kedves kérdező mondta valaki hogy ne tanulj, mondta valaki hogy hagyd ott az egyetemet? Megtiltották hogy kitűnő legyél? Talán neki kellene állni megtervezni az életet és nem a vakvilágba élni és irigykedni. Letenni valamit az asztalra és a saját rossz döntéseink miatt nem másokat utálni. Te engem is utálnál mert jobban alakukt az életem mint a tied. De én baromi sokat is teszek érte. Gondolom a húgod sem a semmiért kapja a fizetését, nem tudod mennyi munkája , felelősége lehet benne. Éld az életed, tervezz, dolgozz törtess. Ezzel a hozzáállással egy besavanyoditt irigy öregasszony leszel.
2016. aug. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Azt tanácsolom, hogy seggmeresztés helyett, meg proliskodás helyett, kezdj tanulni, és akkor talán még viszed is valamire (bár, kétlem, mert nálad látom, az is ki van emelve nagy eredményként, ha valaki mindenből ötösre érettségizik, így a szintet már belőtted saját magadnak).
2016. aug. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Hogy lehetsz a saját tesódra irigy? Tejóisten mik vannak még itt...?!? Ha nem ártott neked az égegyadtavilágonsemmit(miért ártott volna, hisz tesók vagytok...) akkor miért vagy rá irigy? Épp az, hogy örülni kéne a sikereinek! Ő többre vitte (eddig), te pedig állj fel a padlóról, húzd ki magad, és küzdj! Akkor én is legyek a tesómra irigy, mert ő már fogorvos 23 évesen, én pedig jövőre érettségizhetek újra bioszból és kémiából? Életem egyik legszebb élménye volt, amikor tesóm elvégezte és nagyon örültem neki! Mert a testvérem, mert egy családhoz tartozunk és ha nekem bármi bajom lesz az életben én számíthatok rá!!! És pont...
2016. aug. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Ha forditva lenne gazabb lenne es az gyakrabban elofordul

Az egyik testver a lelket kiteszi egYetem jojegyek etc es elhelyezkedik havi 700 euroert

A masik testver meg egy link alak nem beszel semmilYen nyelven es nem tanul es kimegy heggeszteni 2000 euroert.

2016. aug. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezek szerint ő már középiskolába is céltudatosan jelentkezett, már akkor tudta mit akar és tett érte? Neked úgy néz ki, a középsuli és az egyetem is félresiklott, zsákutca volt. Nyilván csodálják, amiért szépen halad előre az életével, de ez neked sem tilos. Az irigység természetes állapot, de amit a leírásod tükröz, te ennél többet érzel, mintha sajnálnád tőle. Miért? Mert ő folyamatosan jó döntéseket hozott, ügyesen menedzseli az életét, Te meg nem? Arról nem ő tehet, sőt arról sem, ha ezek szerint te magad is elégedetlen vagy az életeddel! Tegyél ellene és ne azzal hergeld magadat, hogy bezzeg ő!
2016. aug. 16. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!