Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek normális amit a...

Szerintetek normális amit a húgom művel velem?

Figyelt kérdés

A 8 éves húgom mindig bánt engem. Csapkod, karmol, mardos stb. A szüleim dolgoznak ezért nagyon sokat kell rá vigyáznom. Olyankor ott kell vele ülni amikor tanul, különben fogja a telefonom és sírva hívja Anyát,Apát, Mamát. Anya az egyetlen aki megért, mert kéttannyelvűbe járok és a tantárgyak 60%-át idegen nyelven tanulom, így az van, hogy 15-kor végzek, ha úgy van megvárom a húgom, aki 16-kor jön csak ki, mert neki kötelező még a napközi. Hazaérünk kb. 17-kor (busszal) és este 8-ig tanulok. Sokszor próbáltam már a húgomnak segíteni, de múltkor is az volt, hogy megpróbáltam neki elmagyarázni a matekot és ő lekevert nekem egy nagy pofont, erre én otthagytam. Ő sírva hívta Apát aki elkezdte nekem mondani hogy ne verjem a kistestvéremet mert ha hazaér megkérdezi a húgom, hogy azután bántottam-e még miután beszéltünk, mert ha igen akkor majd nagyon megbánom. Van amikor a húgom csak úgy ok nélkül belém mar. Normális ez egy 8 évestől? Az meg a másik hogy nem hagy tanulni. 20:30-kor alszik el és én utána 23-ig fent maradok, hogy megtanuljam amit nem hagyott. Anya az egyetlen aki már többször felemelte vele a hangját emiatt. Pofont nem kapott, mert anya sosem bántana egy gyereket. Erre mi volt? Egy napig kisangyal volt utánna kezdődött előlről. A húgom most megy harmadikba és ugyanabba az iskolába jár mint én. Nem egyszer cikizett osztálytársaim előtt, hogy milyen nehezen tanulok. Az oké, hogy otthon 3-4 órákat szánok a tanulásra de hatodikos létemre mimdig kítűnő voltam, ő meg örül, ha eléri a négyest. Apa és Mama mindig azt mondja, hogy 'ő a kisebb' ezért mindenért engem szidnak le. Az a legidegesítőbb, hogy ha megölelem a testvérem akkor elkezd kiabálni, hogy 'segítség, Anna mindjárt megfojt. Ne szoríts már, ez fáj'. Erre nekem mindig azt mondják, hogy 'tünés a másik szobába' és jól leordítják a fejem. Az a legrosszabb amikor gyakorlok zongoraórára és mellettem hangosan elkezd énekelni egy dalt miközben zongorázok.

Mit csináljak vele? Bántani nem akarom. Azért most kérdezem mert nemsokára sulikezdés, jön egy csomó új tantárgy és nem akarok rontani a tanulmányi eredményemen, mert ő nem hagy tanulni. Előre is köszönöm az értelmes válaszokat.

12/L



2016. aug. 16. 15:58
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
49%

Igen, a 12 évesek egy homogén massza, egyforma stílusban beszélnek, írnak, hajszálra megegyezik a szókincsük, szófordulataik...

Istenem.

2016. aug. 17. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Írtam privátban angolul. Remélem mostmár meg vagy nyugodva.

Mi nem stimmel abban, hogy 12/L?

Köszönöm az értelmes válaszokat.

2016. aug. 17. 07:48
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

11-es, mi a meglepő abban, ha egy 12 éves választékosan beszél?!

Én egy évvel idősebben már megírtam az első novellámat, amivel kisebb-nagyobb átalakítások után díjat nyertem egy pályázaton, szóval nem kéne általánosítani.


Ha valaki sokat és sokfélét olvas, már ebben a korban is kifejezően, és szépen tud beszélni-írni.

2016. aug. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
78%
Ha úgysem számíthatsz a szüleidre, akkor magadnak kell intézni, nyugodtan adj neki egy pofont, add vissza, ha szemetkedik, te vagy a nagyobb, erősebb. Le fog szokni róla, mondd még neki, h ha nyafog apukának, akkor másnap nagyobbat kap. Szólj anyukáknak, h írjon kikerot a tesodnak, h háromkor elhozhasd, 3-4-ig már vége a tanuloszobanak, uzsonna, játék van. Nincs veszitenivalód, úgyis téged szúrnak le mindenért, értem, h nem akarod bántani, de ha már a kedves szülők nem bírják megnevelni, akkor muszáj lesz, más eszközöd nincs. Csufolodik az iskolában veled? Ezért is kapna egy maflast, és szénné egetnem a haverjai előtt. Gyorsan leszokna erről is...
2016. aug. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Az is elég nagy probléma, hogy akkora megfelelési kényszer van benned, hogy leállsz bizonygatni az igazad egy tök ismeretlennek. Ő csak kötekszik, benned meg annyi szorongás (emiatt valszleg gátlás is) van, hogy rosszul érzed magad, ha nem bizonyítasz. Így meg simán lehetsz amúgy otthon ülős, sokat tanulós, jó beszéd és íráskészséggel rendelkező gyerek. Gondolom, bajok vannak a szociális készségekkel. Gondolom, te vagy a csendes, beletörődős, irányítható típus, aki nem ellenkezik még akkor sem, ha egyértelmű a rossz irány. Ezekkel sem ártana foglalkozni. Ha a szüleidnek ennyire nincs rátok ideje, megértem, hogy ezt még nem fedezték fel, még akkor is, ha ez elég nagy nevelési és emberi hiba a részükről. A húgod itt csak azért tűnik a jéghegy csúcsának, mert jelenleg ő testesíti meg a problémát. Vele szintén kezdeniük kellene valamit, de nem csak vele. Ha a vele járó problémákat sikerül is majd megoldani, mindig lesznek más akadályok, amikkel meg kell küzdened, és nem lesz egyszerű dolgod. Le kellene ülnöd komolyan elbeszélgetni erről anyukáddal, vagy egy olyan tanárral, akiben megbízol. Lehet ez akár iskolapszichológus is. Intelligens gyereknek tűnsz, így neked is látnod kell, hogy ez az egész egy teljesen rossz irányba halad. Az ilyen gyerekek, ha "szerencsésebbek" csak piszkálva lesznek a társaik által az iskolás éveik alatt, de a kevésbé szerencsések csúnyán elkallódhatnak. Jön a tini kor, beköszöntenek lassan a hormonoktól túltengő, szociálisan és érzelmileg és mentálisan is nehéz évek. Ezek alatt, ha elgyengülsz, simán keveredhetsz olyan társaságba (csupán az egy közösséghez való tartozási vágy miatt is), ahol aztán szenvedélybetegségek, függőségek, szociális és emocionális érdektelenség alakulhat ki. Ha pedig valóban egy 12 éves gyerekről beszélünk, aki így ír és fogalmaz, elég nagy veszteség lenne. A fő probléma tehát nem a húgoddal van, ő csak egy tényező a sok közül, egy akadály. Őt ki kell kerülni, vagy meg kell ugrani, ez rajtad áll. És a szüleiden. Jelenleg ők is problémaforrás, és csak ők tudnak változtatni rajta. Utolsó sorban pedig veled is baj van, amíg hagyod így történni a dolgokat. Első körben egy őszinte beszélgetést ajánlok olyan emberrel, akit érdekel, hogy mi van veled. Második lépésként meg valami kreatív hobbit (művészet, sport, bármi), amiben van sikerélményed és adhat egy kis önbizalmat.
2016. aug. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Kedves előző! Már van sok hobbim amit nagyon szeretek. Színészkedek, zongorázok és akrobatikázok. Miért van mindenki fennakadva a fogalmazásomon? Nem vagyok otthonülő típus, csak ha a húgomra kell vigyáznom. De ha esetleg épp edzésem van akkor kénytelen megvárni. Úgy néz ki a napirendem, hogy kedd, péntek zongora. Hétfő, Csütörtök akro és szombaton egész nap próbálok.
2016. aug. 17. 19:11
 17/20 anonim ***** válasza:
Kérdező : úgy tűnik, anyud kaphatóbb a beszélgetésre. Próbálj leülni vele beszélgetni erről. Ahogy itt leírtad. Még ugye rosszul is esik is neked, hogyveled bármit csinálhat a testvér. Ha a húgod bánt, akkor ne maradj vele ott tanulni. Hagyd szépen ott, hogy nem segítesz, ha bánt.
2016. aug. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

nem lett megnevelve mint a lovak a fejedre nőtt és elszemtelenedett , dominánssá vált.

mutasd meg neki h te vagy a nagy tesó , és nem ő a főnök először kedvesen később erélyesebben is akár , de ne túl durván.

2016. aug. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nekem is az egyik húgom 8 éves, és ő se egy angyal, de azért ilyet nem merne csinálni... én a helyedben akkorát lekevernék neki, hogy lefordulna a székről, és sz@rnám le a következményeket. Így legalább egy életre megtanulja, hogyan kell viselkedni.
2016. aug. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj! Heves szóváltásba ne kerülj a szüleidbe, mert attól még te is kicsi vagy! Csak mond meg nekik, hogy mit művel! Ha beszélnek vele és folytatja mond neki, hogy 2x-esen kapja vissza! Azután mehet nyafogni apunak/anyunak, ugyanis velük már beszéltél! Én már rég szájba vágtam volna ha így viselkedik velem! Tudja, hogy ki az idősebb, és hogy kell viselkedni azzal, aki saját tanulása mellett leül még neki segíteni! Mi az hogy orrba ver? a fejét kéne egyszer beverni....
2016. aug. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!