Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Keresztszülőnek terstvért...

Keresztszülőnek terstvért felkérni, de a feleségét nem? Vélemény?

Figyelt kérdés

Nincs más jelölt,csak keresztapa lenne. ( házasok,de egyházi esküvő nem volt)

A testvér református. A gyerek római katolikus lesz. Lehet ilyet?

És arról mi a véleményetek hogy a feleség nincs felkérve keresztszülőnek?



2016. aug. 27. 07:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%
A feleség miért nincs felkérve?
2016. aug. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%
Hallottam ilyet.ilyenkor pl az anyuka részéről a lány testvér az apuka oldalároól fiú testvér a keresztszülő.Bár én személyszerint nem tartom jónak.Amugy olyat is hallottam hogy még megkeresztelve sem volt az a valaki aki keresztszülő lett.Tehát a református bőven belefér.
2016. aug. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Nincs igazán jóban a férje testvérével.


Itt nem lenne keresztanya.

Katolikus pap nem fog szólni emiatt?

2016. aug. 27. 07:30
 4/16 anonim ***** válasza:
37%
De akkor miért nem lehet a feleség a keresztanya?
2016. aug. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ez attól függ, milyen a kapcsolatotok. Férjemnek is van egy keresztfia, eszembe se jutott megsértődni meg ilyen butaságok, hiszen a szülőkkel olyan laza volt a kapcsolatom, hogy akkor lepődtem volna meg, ha felkérnek. Jóban voltunk, tehát nem kell haragra meg ilyenekre gondolni, egyszerűen csak távolabbi ismerős voltam számukra, mint a férjem. Mondjuk, ott megvolt az egyértelmű keresztanya-jelölt is, szóval tényleg érthető volt a dolog, nálatok viszont nem értem, hogy ha nincs, akit felkérnétek, akkor miért ne lehetne a feleség. x)
2016. aug. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
42%
Hát ez elég ciki lesz, és csak ront a viszonyon.
2016. aug. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
31%
első lépésben- még mielőtt a feleséget megbántanátok -, a pappal beszéld meg. mert én úgy tudom, hogy ref. keresztszülő nem lehet róm.katnál. Hiszen pont arra tsz esküt, segíti a kat nevelést! és a ref. elég más (az evangélikusokat elfogadják, de a refiket úgy tudom nem)
2016. aug. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
41%

Katolikus keresztszülő csak olyan lehet, aki egyházilag rendezett házasságban él, tehát ha katolikus és nem volt katolikus esküvője, akkor nem lehet.


Református eleve nem lehet katolikus keresztszülője.

2016. aug. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
50%
Az nem lenne baj, ha nem lenne keresztanya. Egy keresztszülő is elég.
2016. aug. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
36%
Katolikus keresztelőn csak katolikus lehet a keresztszülő.
2016. aug. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!