Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mi a baja az öcsémnek?

Mi a baja az öcsémnek?

Figyelt kérdés
Én 34 éves nő vagyok, Ő 27 éves. Világéletben különc volt, olyan magának való. Mindketten már külön élünk a szüleinktől, de Ő még velük is alig tartja a kapcsolatot, félévente 1-2x felhívja őket, évente 1x meg lemegy hozzájuk, velem meg alig beszél. Egyébként diplomás, Ő az egyedüli a családból, és elég furcsa szokásai vannak. Eddig nem volt neki barátnője sohasem, viszont nem meleg. Tanárként dolgozik, viszont a sulijában Ő kidolgozza a belét, reggel nyolctól délután 5-ig bentvan, utána hazamegy és készülődik a következő napra, van hogy éjjel 11-ig, után alszik, felkel reggel fél 6kor, és ugyanez. Ha meg szabadideje van, egész nap játszik videójátékokkal a barátaival, akikkel viszont nem szeret személyesen találkozni, csak beszélgetni interneten. Megkérdeztem a kollégáit, azt mondják hogy eléggé felszínesen kedves, viszont a gyerekekért akármit megtesz, volt hogy délután 4-kor (amikor már nem volt órája) korrepetálást tartott földrajzból, vagy töriből. Régebben egész nap azon filozofált, hogy milyen lenne a világ, ha 1962-ben kitör az atomháború, meg sok ilyen japán animét vagy mit nézett, illetve olyasmiken gondolkodott hogy mi van akkor hogyha az általunk ismert Isten egy földönkívüliek csoportja, meg ilyen elvont dolgokról. Egyedül Ő ilyen a családból, mi a baja van neki?

2016. aug. 28. 20:54
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Egyébként nagy "techb*zi", mindig a legújabb iPhoneja van neki, meg egész jó számítógépe.
2016. aug. 28. 20:55
 2/19 anonim ***** válasza:
9%

Nem tudom de nagyon fura, valamilyen személyiségzavar.

Fura, hogy nem szeret személyesen találkozni barátaival és csak "neten keresztüli" barátságai vannak, valamint hogy neki ez így a jó...

2016. aug. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Pedig őt hívnánk, de neki nincs kedveket.. Egyébként ezeket egyszer nekem írta le, 1-2 éve.
2016. aug. 28. 21:06
 4/19 anonim ***** válasza:
90%
Miért gondolod, hogy baja van? Szerintem elég sokan élnek így manapság.
2016. aug. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Utolsó, azért mert az egész családját le sem sz*rja, Ő elvan a kis magányában, meg a munkahelyén.. Régen is ilyen volt, de azt hittem kinövi..
2016. aug. 28. 21:10
 6/19 anonim ***** válasza:
82%
szerintem nincs semmi komoly baja,csak nagyon elvont a személyisége. akik ilyenek,azokat nehezebben értik meg a körülöttük lévők. légy vele türelmes,27 évesen nem nagyon fog/akar majd megváltozni a jövőben. az,hogy tanár és hogy osztja be az idejét mit csinál amikor szabad az meg az ő dolga.
2016. aug. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
91%
Semmi. Mások vagyunk és ő ilyen, ennyi.
2016. aug. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Meg hogy lehet olyanokat mondani, hogy "kár hogy nem tört ki az atomháború", meg régebben halott emberekről nézegetett képeket a puruttyán, és szerinte ez vicces (Ezt még egyetemistaként, akkor néha hazajárt)
2016. aug. 28. 21:14
 9/19 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem sincs komoly baja, viszont ez jutott eszembe:

[link]

2016. aug. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
85%

És megmondtátok neki, hogy elvárás, hogy pl. havonta egyszer beszéljen a közeli családtagjaival?

Mert belső motivációja keveseknek van erre, és ha nincs szüksége semmilyen támogatásra tőletek, akkor semmi oka rá.

2016. aug. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!