Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi lehet a baja az öcsémnek?

Mi lehet a baja az öcsémnek?

Figyelt kérdés
A kisöcsém 8 éves, és nem hajlanó megenni a húst. (Kivéve a fasírtott, és az egyik felvágott fajtát)és nem értem, hogy miét. Amikor még kisseb volt akkor még megette, most meg azt hajtogatja hogy "vegetáliánus", és ezért nem eszik. Alig eszik valami, zöldség közül a krumplit eszi meg, gyümölcsöt se szokott nagyon enni. Az édességet megeszi.(persze azt miért ne) Nagyon keveset eszik. Ma reggelire csak egy vajas jenyeret kért, az ebédból (leves) pedig kb3 kanállal evett.(csak a levéből) Mégis mihez kezdjünk? A szüleim is nagyon aggódnak. Mindenki arró beszél, hogy majd kinövi, de mire oda érnénk fékek, hogy addigra történik vele valami! Kérlej segítsetek, adjatok tanásot!!!!

2015. júl. 27. 13:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez gyermekeknél mondhatni természetes. A kisgyermekeknek, igen változatos az étvágya, nem kell aggódni, úgyis szól ha éhes. Ha a folyadék fogyasztással lenne ez a probléma az okot adna az aggódásra! ez esetben, az elmondottak alapján én úx gondolom nem kell.

Részben igazuk van azoknak, akik azt mondják kinövi, egyrészt magát vegetáriánusnak vallja, holott mégcsak 8 éves, bizos valahol hallotta.. :) Másrészt a serdülőkor/kamaszor megkezdtével a hormonszint növekedésével az étvágy is emelkedik rendszerint! )

2015. júl. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A rendes táplálkozás azért iszonyúan fontos, hosszabb távon (úgy értem, nem 1-2 nap) ne hagyjátok, hogy pl. fehérjehiányosan egyen... Ha nem eszik húst, nem eszik (de a fenti alapján van, amit eszik), abból semmi nincs, amennyiben eszik pl. tojást. Azt pedig valószínűleg bele lehet diktálni, mert rengetegféle remek édesség készíthető belőle...
2015. júl. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja és közölném vele, hogy egy értelmes "vegetáliánus" szereti a zöldségeket :)
2015. júl. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

egy kicsit megkönnyebbültem.

2015. júl. 27. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!