Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Másnak is van olyan ismerőse...

Másnak is van olyan ismerőse aki már legalább 8 éve egyetemre jár vagy tanul és nem akar elmenni dolgozni?

Figyelt kérdés
Van egy testvérem aki már nagyon régóta egyetemre jár. Ezalatt a szüleim tartottákák el ill. sociális támogatás stb. Lassan végez a mester szakkal is, de ahelyett, hogy azon gondolkozna hová menne melozni inkább mégegy suliban gondolkodik. Egyetemi évei allatt 1x nem ment el dolgozni mondván, hogy ő tanul. Nem lehet, hogy ez a 'tanulás' csak ürügy, hogy később keljen elkezdeni azt a bizonyos 'nagybetűst'?

2016. aug. 30. 20:58
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
48%
Egyértelmű. Nagyon sokan így csinálják ma sajnos. De csak azért tehetik meg, mert a szülők meg azt hiszik, hogy akkor teszik jól, ha addig támogatják ebben anyagilag is meg mindenhogyan, amíg neki úri kedve tartja. És végülis ők nevelték ilyennek, úgyhogy még csak nem is panaszkodhatnak.
2016. aug. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
23%

Majd ha szülő leszel megérted! :)

Ha van egy gyereked, akkor támogatod. Ha tanulni akar akkor eltartod, akkor is ha tudod, hogy már dolgoznia kéne. Hiszen azt akarod, hogy megvalósítsa az álmait, és ne legyen nehéz élete. Hiába tudod, hogy csak húzza az időt, akkor is támogatod, csak azért is, mert Te tapasztaltabb vagy és tudod, hogy ha már ilyen kis félénk, és fél kilépni a nagybetűs életbe, akkor legalább legyen több papírja, és nyíljon ki előtte több út.

Egy szülő mindig máshogy gondolkozik, mint egy testvér, vagy bárki más. Mi nem azt nézzük, hogy mennyi pénz, stb. hanem, hogy Ő mit akar.

2016. aug. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
26%

Engem a PhD képzés alatt intéztek el, azóta nem találok normális, a szakmámba vágó melót, mert vagy már nem pályakezdő vagyok, vagy nincs tapasztalatom, vagy kellene a PhD fokozat, ami nem lesz sajnos, mert kicsináltak az egyetemen.

Egyébként Master képzésen jelesre végeztem, valahol nem ott ment el a dolog... Így, ha úgy veszed megvan a 8 év.


Kb. 5 évemet rabolta el az egyetem eddig, szóval PhD-ra menve, csak óvatosan! Inkább fogadjátok el az első állásajánlatot frissen végzettként!

2016. aug. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
53%
Kapunyitási pánik, vagy pán péter szindróma. Olvass róla.
2016. aug. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
29%
Van egy lány, olyan szerencséje volt megtalàlta a "zsàka foltjàt" ugyanilyen mentalitàsu milliomos pasit talàlt összehàzasodtak szűlt neki egy gyereket. Néha alkalmi és diákmunkàt végzett. 3lakàsuk van és a férj szüleinek egy szállodàjuk.
2016. aug. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
31%

Gondolom olyan egyetemre járt annakelőtte, ahol a megszerzett tudása röhej tárgyává vált időközben, mert telítődött a szakma. Ilyenkor mást nem tehet, vagy kitanul valami mást, vagy mehet Matolcsy bácsi 47 ezer forintjáért kulimunkázni. Te melyiket tennéd, Kérdező?

A "pán-péter" hülyeség meg urban legenda. Manapság divat bármiből betegséget kreálni, ami nem a társadalmilag felépített birkamodellt követi.

2016. aug. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
61%

Szerencsére nem minden szülő gondolkodik úgy, mint a 2-es.


"Ha tanulni akar akkor eltartod, akkor is ha tudod, hogy már dolgoznia kéne."

- Más szülők meg úgy gondolják, hogy ha a gyerek nem azt csinálja, amit csinálnia kellene, akkor nem támogatják őt benne: pl. konnektorba nyúlkálás, drogozás, 30 évesen egyetemre járás dolgozás helyett.


"Hiszen azt akarod, hogy megvalósítsa az álmait"

- Kivéve ha nem jók azok az álmok: pl. ha hétévesen azt találja ki, hogy bankrabló lesz, ha 16 évesen azt, hogy otthagyja a sulit és híres rockzenész lesz, vagy ha 30 évesen azt, hogy beíratkozik még egy egyetemre időhúzásból.


"Te tapasztaltabb vagy és tudod, hogy ha már ilyen kis félénk, és fél kilépni a nagybetűs életbe, akkor legalább legyen több papírja, és nyíljon ki előtte több út."

- Ha tényleg tapasztaltabb vagy, akkor nagyon jól tudod, hogy nem a több papírtól nyílnak ki az utak, hanem attól, ha elkezd végre lépdelni valamilyen irányba ahelyett, hogy egy helyben topogna. Lásd: 3-as.


"Egy szülő ... Mi nem azt nézzük, hogy mennyi pénz, stb. hanem, hogy Ő mit akar."

- Ha kicsi korától kezdve elkényeztették, mindig az volt, amit a gyerek akart, akkor mondjuk nem is csoda, ha ide jutnak.

2016. aug. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
44%
Én 30 éves vagyok,van egy volt középiskolai osztálytársam,az 5 éves osztály találkozón ő még mindig egyetemista volt,mondjuk az akkor még nem gáz,bár nem végzős volt,hanem még mindig a 2-3. évvel szenvedett.Járt ő is vagy 6-7 éves egyetemre,de nem diplomázott le persze,amit nem csodált senki.Még soha nem dolgozott,a pasija tartja el,még a családjával is megszakította a kapcsolatot,már nincs így senkije.Félek egyszer nagyon pofára fog esni
2016. aug. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
65%

"Kapunyitási pánik, vagy pán péter szindróma. Olvass róla."


Ha még sokáig húzza, akkor egyben kapuzárási pánik is lesz belőle :)


35 éves pályakezdő 0 munkatapasztalattal... igen vonzó dolog.

2016. aug. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
Pl engem nem támogattak úgy a szülők, mint a testvéremet. Nincs diplomám, de van több jó szakmám is amit meló mellett tettem le. Van saját önálló életem egzisztenciám és összes családtagnál sokkal jobban keresek. Amikor kérdőre vonom a szülőket, hogy akkor nekem is járna az a fajta támogatás amit a húgom kapott az a válasz rá: Neked minek?? Neked már úgyis megvan mindened és hogy ő lány és neki sokkal nehezebb lesz a boldogulása, mint neked, ezért csak hagy tanuljon. Kérdezem én ez valóban fer??
2016. aug. 30. 22:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!