Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tegnap elvittem az öcsém...

Tegnap elvittem az öcsém bulizni, mára beteg lett, mit tegyek?

Figyelt kérdés

17 éves és gondoltam elviszem magammal a haverokhoz, mert nem akartam egyedül otthon hagyni. A szüleink vidéken vannak és csak holnap du. jönnek haza.

A buli rövidre sikerült, megkóstolta a pálinkát és egy feles páleszt is leküldött, majd kiment este 10 felé kosarazni a kertbe, mercsúszott és ott feküdt kb 15 percig, mert nem tudtták felálitani, mert fájt a háta (gerinc sérve van csak a többiek ezt nem tudtták)

Aztán szóltak nekem és én már rutinosan tudttam, mit kell tenni, hogy kell felsegíteni, majd itthon lefektettem aludni.

Most lázas? 38 fok a hője, hányingere van de nem hány és édeset-hideget kíván (mirelit áfonyát, meggyet eszik) reggel csak egy mézes teát ivott!

Nem akarja, hogy hívjam anyáékat, mert akkor jó ideig nem hagynak minkett egyedül.

A háta miatt nem agodom, hisz kb fél évente 2-3 alkalommal előforul lyen ha nem vigyázz magára, de a hányinger és a láz miatt igen.

Nem tudom mit tegyek.


2016. szept. 17. 14:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Igyon sok folyadékot, egyen valamennyit, lázcsillapító és alvás. 1 pálnikától nem lesz beteg senki.
2016. szept. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
Van most egy lázas hányós vírus. Lehet, hogy azt kapta el.
2016. szept. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%
Valószínűleg csak megfázott, esetleg elkapott valami vírust, bacit, könnyen lehet, hogy a bulizással nem függ össze. Igyon legalább 1-2 liter teát. Lázcsillapító olyan 38,5 felett mindenképpen kell, alatta nem, mert a láz gyógyít. És jobb lenne, ha nem hideget enne. Nem kell feltétlen szólni a buliról, lehet, hogy hétközben kapott el valamit, ami most jött ki rajta.
2016. szept. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
67%

Adj neki a hányingerre kólát, egy lázcsillapítót, pihenjen és igyon sokat.

Csak összeszedett valami vírust, bárhol elkaphatta, nincs összefüggésben a bulival. Honlap szóltok a szüleiteknek, ha nem javul. Egyébként meg kutya baja nem lesz.

2016. szept. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%
Hanyos hasmeneses jarvany van, par nap es meggyogyul. Sok folyadek, ha fentebb megy a laza, lazcsillapito. Az jo, ha tud eszegetni. Nem a buli miatt beteg, nyugi.
2016. szept. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Renben, köszönöm szépen mindenkinek, kicsit megnyugodttam.
2016. szept. 17. 15:17
 7/19 anonim ***** válasza:
64%

vagy még agyrázkódás...

én azért nem tudnám be egy sima vírusnak, mi van ha beverte a fejét?

2016. szept. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Afiúk látták, elszuszott és seggre ült, de neki a háta nem jó gerincsérve van és ahogy hátrahajolt, mert fáj a háta már nem tudtták feláálitani.
2016. szept. 17. 15:49
 9/19 anonim ***** válasza:
76%
Az is lehet, hogy felfázott a foldon. Vírus is lehet, a láz meg pont védekező mechanikája a testnek. Legkésőbb szerdáig el kell múlnia, a buliról pedig külön ne szóljatok, mert 1. Buli nélkül is lehet betegnek lenni, 2 mert sokáig nem engednének el titeket egyedül.
2016. szept. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
18%
Itassál vele páleszt lehetőleg mézeset fekve nem tud elesni és ha vírust szedett össze akkor legalább az alkoholtól kiizzadja.
2016. szept. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!