Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Külföld vagy Magyarország?...

Külföld vagy Magyarország? Volt aki hazaköltözött utána?

Figyelt kérdés

Pár hónapja kiköltöztem Angliába de nem az igazi itt kint. Szakmámban nem tudok elhelyezkedni, mert más az oktatási rendszer itt kint. Csak robotolással tudnám fenntartani magam (meki, raktár munka vagy szobalány)

Hiányzik a jól megszokott kis életem és a szüleim. Nem akarom azt, hogy 1 évben 3x lássam őket. Volt már olyan, aki hazaköltözött külföldről és nem bánta meg?


2016. aug. 11. 16:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Az ismerősi és a rokoni körömben többen is voltak, akik visszaköltöztek. Nem jött be a kinti lét, azt hitték, hogy majd kint Isten tudja milyen jó dolguk lesz. Aztán rájöttek, hogy a pénzt is nehéz keresni, másrészt teljesen egyedül vannak.
2016. aug. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
10%
Én soha nem mennék ki. Mérlegelni is kell azért előtte.
2016. aug. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok. Kb. 1 évig voltam kint, szintén Angliában, most hazajöttem, de még mindig azon dillemázok, hogy nem kéne-e visszamennem... Szerintem ha csak pár hónapja vagy kint, és inkább hazajönnél, akkor gyere minél előbb, mert ha sokáig húzod, kialakulhat egy kötődés, és akkor akárhová is költözöl, vissza fog húzni a szíved a másik ország felé. Én sajnos ezt tapasztaltam. :(
2016. aug. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor én se menjek majd ki szobalánynak? 19L
2016. aug. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
0%
Spitzbergákon éltem és dolgoztam 5 évig, mint spermadonor. Jelenleg itthon lakom, és igen, szívesen visszamennék.
2016. aug. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egy rokonom, házaspár két gyerekkel kiköltöztek Amerikába. Kicsalta őket valami ismerős. Magyarországon megvolt mindenük, saját lakás, kocsi, jó munkahely stb. Mindent eladtak, felégettek maguk mögött mindent és kiköltöztek. Aztán az amerikai lét nem jött be, a pénzért gürcölni kell, és hamar el is megy. Ezért kénytelenek voltak visszajönni. Úgyhogy most az anyja nyakán élnek egy nyugdíjból öten. Sehol semmi, se munka, se lakás, se kocsi, se semmi. 45-50 évesek.
2016. aug. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igaz, én sem akarok okoskodni, mert ugyan én csak Ausztriában dolgozom, és itthon a határ mellett lakom, szóval nem ugyanaz. :-)

A másik, hogy nekem, ebből az írásból az jön le, hogy megerősítést szeretnél. Ha nem tudsz elhelyezkedni, és az itthoni viszonyokhoz képest több pénzt félretenni, illetve nem tudsz beilleszkedni, magányos vagy, és ennyire hiányzik az itteni életed, családod, akkor gyere haza. Úgy semmi értelme kint maradnod.

"Volt már olyan, aki hazaköltözött külföldről és nem bánta meg?"

Biztos, hogy volt, de az ellenkezője is. Sőt, biztos olyan is akad szép számmal, aki kiment, és ott is maradt. Igen, gürcölt, eleinte nehéz volt, de nem adta fel, gyűjtötte a pénzt, közben fejlesztette magát, megtanulta a nyelvet, új emberekkel ismerkedett meg, és lassan a kinti élete vált az igazivá, és már nem magányos, biztos állása van amit szeret, még meg is házasodott, és boldog. Tudok ilyenről, rokonom. Svédországban él.

Sok mindentől függ ez, személyiségtől, céloktól, elvárásoktól, stb.


De egy gyors kérdés, te már megbántad?

2016. aug. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én még nem voltam kint.

Viszont ismerek olyat aki kiment de hoppon maradt mert az adott szakmába nem tudott elhelyezkedni ezért haza jött(megjegyzem egyedül volt, neki kellett egyedül fizetni az albérletet és egy idő után nem tudta) most szakmunkát végez itthon, de nincs egyedül mert a szüleinél lakik.


Aki ki akar menni az mindenféleképpen úgy hogy ismer már ott valakit vagy a munkáltató felvette, csak úgy, hogy gondolok egyet és kimegyek az általába mindig így jár.

2016. aug. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!