Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti mit tennétek, ha kötelező...

Ti mit tennétek, ha kötelező lenne megosztoznotok a testvéreddel azon, amit te vettél magadnak személyes használatra?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem magamnak egyúj gépet a saját megkeresett diákmunkás pénzemből kb 1 hónapja és a testvérem először ki akarta magának sajátítani, amit a szüleim TÁMOGATTAK, utána még nekem kellett kisírnom, hogy legalább közös legyen a SAJÁT GÉPEM, mert nem enged ide a testvérem. Azzal érvelnek, hogy ameddig az internet az övék, addig azt kell elfogadnom, amit ők csinálnak. Aztán amikor megtudták, hogy nem fontos nekem a net, azzal érveltek, hogy amíg az én kenyeremet eszed, addig nincs magántulajdonod. Én 16/f a kicsi 9/l.

2016. aug. 26. 13:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/185 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom elképzelni ezt az igazságtalanságot. Nekem normális szüleim voltak. Őrület, hogy milyen emberek nevelhetnek gyerekeket.
2016. aug. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/185 anonim ***** válasza:
94%
Akkor add el a gepet, elvegre te vetted.
2016. aug. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/185 anonim ***** válasza:
87%
9 éves gyereknek meg nem kell gépezni. Max fél órát néha.
2016. aug. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/185 anonim ***** válasza:
95%

Az ilyen szülőket hasábfával lapogatnám. -.- Nem hogy örülne, hogy a gyerek magának vesz gépet, és nem tőlük kunyerálja.

Én ellehetetleníteném a használatát a gépnek. Új fiók, rendszergazdai jogosultságok nincsenek, egy játék se lenne elérhető azon a fiókon és netezni is csak Internet Explorerrel lehetne. Tesó csak azt használhatná. :@

2016. aug. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/185 anonim ***** válasza:
71%
Add neki oda a régit.
2016. aug. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/185 anonim ***** válasza:
95%

ha én lennék a szülő,nagyon büszke lennék rád,hogy dolgoztál és értelmes dologra költötted,és max megkérnélek hogy: egy picit engedd hogy a tesód is játszon.de rád biznám hogy mikor engeded és mikor nem.


nem tudom felfogni egy szülő hogy lehet ennyire igazságtalan

2016. aug. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/185 anonim ***** válasza:
20%
Ez baromság, nem értem miért nem lehet normálisan osztozkodni. Én is magamnak vettem a mostani gépem, de soha nem zavart, hogy az öcsém is oda ül elé, még lett neki mondva, hogy most játszol 2 órát utánna én jövök. Ha pedig sulihoz kell a gép nekem, akkor megérti, hogy nem ülhet oda. Soha nem volt belőle vita. Én 19/F ő 11/f.
2016. aug. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/185 anonim ***** válasza:
92%

Tarsadalmi kiserlet: Tobbkulcsos ado lenyege kicsiben...

Te dolgoztal erte, de a tesode is legyen "mert neki nincs".


Eredmeny: a budos eletben nem fogsz tobbet dolgozni hogy vegyel magadnak valamit, mert elszedik toled a munkad eredmenyet.

2016. aug. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/185 anonim ***** válasza:
98%

Mi az, hogy nincs magántulajdonod?! Konkrétan alapvető emberi jog, mint az élethez, egészséghez, méltósághoz való jog, ami még az újszülöttet is megilleti.


A helyedben tényleg eladnám, és belekakilnék, mekkora balhét fog otthon csapni a család. Kérdezz rá pár banknál (pl. OTP), hogy tudsz-e nyitni diákszámlát, és tedd be be oda a pénzt. A kártyád pinkódját ne add ki senkinek, sőt azt se tudja senki, hogy hol a kártyád.


Komolyan nem értem, hogy lehetnek egyes szülők ilyen bü.dös görények. Nekem is két gyerek van, és eszembe se jutna, hogy ilyen szinten kivételezzek valamelyikkel.


Nem hogy örülnének, hogy diákmunkázol. A helyedben azt is hanyagolnám a pi.csába, ha egyszer a saját pénzed nem költheted arra, amire akarod, akkor semmi értelme nincsen.

2016. aug. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/185 anonim ***** válasza:
96%
Pont leszarnám, amit én veszek azaz enyém, 16 évesen ki nem dobhatnak otthonról, szóval nincs mit tenniük. A gép a tiéd, ha nem akarod nem osztozol rajta senkivel, közöld velük is hogy semmi közük hozzá. 9 évesnek meg nincs is rá semmi szüksége hogy gépezzen.
2016. aug. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!