Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak, hogy a legjobba...

Mit csináljak, hogy a legjobban jöjjek ki az esetből? (SOS)?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Gyors segítséget szeretnék kérni. ELég rémesen fog látszódni az eset, de higyjétek el ezek átlagosnak számítanak a családunkban. De most sokkal rosszabb történt. Na de gyorsan leírom, tehát ma péntek van, nekem kellett hazahoznom 6 éves húgomat az iskolából, mert anyám iskolába volt és apám dolgozott. Beteg is vagyok, így csak fél óránként tudtam kimenni megnézni mit csinált. És úgy 5 óra fele, miután visszafeküdtem, megfogta anyukám 100 ezer forintos sminkkészletét és szétdobálta, kidobálta és az összes csillámport az arcára és kezére ragasztotta ilyen shiftes ragasztóval. AZ egész fürdőszoba vízben állt és csillámporos volt, róla is porlott mint az állat. Nem szólt hogy éhes és a konyhába szerte-széjjel minden kajás és kólás volt. Én meg nem tudtam mit kezdeni magammal és beájultam az egyik székre ijedtemben :\ Fél órája hazajött anyám és apám és most sír anyám de mint akit ölnek és apámmal ordítozik, hogy miért nem jöttél haza hamarabb (ötkor bejelntette, hogy hazajön de elfelejtette, hogy fel akar mondani és bement Pestre emiatt, így friss kaja se volt itthon, csak 3 napos kenyér, stb.). Most meg én kapom az áldást, hogy miért nem mentem ki fél óránál sűrűbben figyelni, meg fél óra alatt nem tud ilyet. Apám is üvöltözik, hogy mi ez a család, stb, ki van idegileg. Mit mondjak, vagy mit csináljak így erősen megfázva hogy jól jöjjek ki belőle. Csak mégrosszabbul vagyok attól, hogy üvöltöznek velem megy egymással és már sírhatnékom van :frowning: 16/f

2016. szept. 30. 20:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Off: ez lehetne egy jó óvszerreklám!

On: mondd a szüleidnek, hogy neveljék meg azt a gyereket!

2016. szept. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%

A gyerekek néha kárt csinálnak, ezen felül kell emelkedni, lényeg, hogy senkinek nem esett baja.

Te inkább azon munkálkodj, hogy a következő váratlan helyzetben jobban fel tudd találni magad. Ha pedig legközelebb rádbízzák, figyelj rá jobban, nehogy magában is kárt tegyen.

2016. szept. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
98%

Attól teszem függővé a választ, hogy gyakran fordul elő ilyesmi.

Mármint nem a húgod ténykedése, hanem hogy te mész érte, neked kell rá vigyázni, és hasonlók.


Ha gyakran, akkor itt a szüleid a hunyók, és én nem hagynám magam. Maguknak vállalták a gyereket, nem a nagyobb testvérnek. Te most kamasz vagy, nem az a dolgod, hogy egy kisgyerekre felügyelj. Sok ilyen esetben a fiatalok azért nem akarnak később gyereket, mert az egész fiatalkoruk arról szólt, hogy a kistestvérükre vigyáztak. Pedig egy nő magának szül, nem szabadna bébiszitterként használni a nagyobb gyereket.


Ha ez nem mindennapos, akkor persze elvárható, hogy néha besegíts.

Viszont itt sem ilyen egyszerű, mert egyrészt beteg vagy, édesanyád is nyilván tudja, milyen, amikor fáj a feje, meg lázas, a francnak sincs ilyenkor türelme egy állandóan csacsogó 6 éveshez. Arra figyelj, hogy ne tegyen kárt magában, ne másszon ki az ablakon. De ha sminkcuccokkal játszik.. hát istenem, mégis csak egy kislány!

Szóval a gyereknek nem esett baja, csak a sminkcuccnak. Ha ez ekkora tragédia, és a gyerek nem nyúlhat hozzá, akkor én megint csak azt mondom, hogy ez nem a te felelősséged, az ilyet a szülőnek el kell zárnia, vagy olyan helyre rakni, ahol a gyerek nem látja, nem éri el.

Nem tudom, mit várt, egy 6 éves nem fog úgy gondolkodni, mint egy 25 éves.


Egyébként meg 100 ezres sminkkészlet?

Biztos ez?

Vagy nagyon durván gazdagok vagytok?

Mert egy drogériában egy sminkkészlet néhány ezer ft.

Ha meg már 100 ezres sminkcuccai vannak, és téged bszogat, akkor mondd meg neki, hogy sminkelés helyett telhetne egy 1000 ft-os órabérű bébiszitterre, aki ilyenkor leül játszani a gyerekkel arra az 1-2 órára.

2016. szept. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 sanyinak ***** válasza:
100%
Ezt a problemat szerintem a szuleidnek kell megoldaniuk, nem neked.
2016. szept. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekre gyereket bizni... anyud jobban elzarhatta volna a sminkeszletet ha olyan draga volt amugy meg tenyleg annak kell orulni h mindenki eletben van ennel az esetnel
2016. szept. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
78%
Egy százezer forintos sminkcuccban nincs csillámpor, mert az gagyi, gazdagék nem kenik magukra és 200 ft-ért lehet venni a százforintosban.
2016. szept. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Lehet csak neked mondták, hogy olyan drága, amúgy meg nem is. De ha igaz, és annyi pénzért tudott venni egy sminkkészletet, akkor nyílván tudna venni egy másikat is. Kár, persze, de a gyerekek nem mindig tudják, hogy milyen kárt csináltak. Te pedig beteg voltál, bealudtál. Miért nem bíztak meg valakit, hogy vigyázzon 1-2 órára a gyerekre? Ha ilyen drága sminkcuccra telik, gondolom egy szitterre is arra a néhány órára.
2016. szept. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
73%

Egy 6 éves, elsős gyerek délután négyig napköziben van, az is idő, míg hazaértek, nem értem, fél 5 és 5 között (amíg el nem aludtál), hányszor mentél ki félóránként hozzá? Ekkora gyerek már nem szór szét sminkkészletet, csillámport stb, pláne, ha iskolaérett. Az előfordulhat, hogy leejti, de az egy pillanat műve, teljesen mindegy, ott voltál-e vagy sem - ha anyuka ennyire félti a vakolatát, zárja el.

Szerintem fölöslegesen csinálják a feszkót, semmi olyan nem történt, amiért harakirit kéne elkövetni. Te meg mondd meg nekik, hogy beteg vagy, pár napig még nem tudsz rá vigyázni, és ha lehet, később sem szeretnél mindennap este fél nyolcig bébisintérkedni, van más dolgod is. Természetesen hazaviszed a suliból, de érjen haza valaki időben, legyen kaja otthon, vagy hagyjanak pénzt kisebb bevásárlásra, esetleg kajarendelésre.

2016. szept. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
96%
A szüleid a hibásak egyértelműen. Meg kellett volna nevelni a kislányt már sokkal korábban. Alap hogy nem piszkálja anyu cuccait és nem csinálunk a konyhából csatateret akár ki is van vele (te,szülő,nagyszülő,babysitter). A 100 ezres szett lehet 10 darab Chanel/Dior valami is. Ha pedig van pénz minderre akkor a pótlása sem fog gondot okozni. A kislány mégis honnan tudja hol vannak ezek a dolgok? Szabad a bejárás a szülők szobájába?
2016. szept. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom, mindenki azonos véleményen van. A szüleidnek bizony kicsit össze kell kapniuk magukat.

Az nagyon szomorú, ha a százezres sminkkészlet (szerintem is inkább pár filléres) miatt veszekednek, de a gyerekeik elé csak három napos kenyér jut.

A kislány nevelését pedig el kellene kezdeni, vagy megtanítani arra, hogy nem rongáljuk meg más dolgát, vagy tessék elzárni előle.

Kérdező, tudom, milyen rossz most a légkör, de azt javaslom vedd be a Lesz.rom tablettát. Ez most tényleg nem a te sarad.

2016. szept. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!