Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek is egy szívtelen...

Szerintetek is egy szívtelen vagyok, amiért így elküldtem a testvéremet?

Figyelt kérdés

A tesóm már 40 éves, és még mindig anyám nyakán él. Ez mindig is így volt, soha sem volt tudomásom szerint párkapcsolata vagy normális munkahelye. Nincs sem testi sem szellemi fogyatékossága, néha még is úgy viselkedik felnőtt férfi létére mint egy öt éves. Mióta csak élek mindent megtett, hogy megkeserítse az életemet. Nem egy párkapcsolatom is miatta ment tönkre. A mostani párommal is folyamatosan fúrta a kapcsolatunkat, de szerencsére együtt maradtunk és elköltöztünk. Persze ha anyát meghívjuk magunkhoz, akkor neki is feltétlenül jönnie kell mert "jajj szegény unatkozik otthon egyedül". Nálam ott telt be a pohár, amikor a házunkat, a főztömet és az egész életünket fikázta. Szóval megmondtam neki, hogy takarodjon innen és soha a büdös életbe többet ne lássam. Anya szerint szívtelen vagyok és most szóba se akar állni velem.

25/N


2016. okt. 10. 12:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Dehogy vagy az!

Nálunk is hasonló zajlott le, csak ő a gyerekkoromat tette tönkre, "hála" neki lelkibeteg vagyok...

Én sem tartom vele a kapcsolatot, a páromon keresztül beszélnek néha, most megkérte őt hogy segítsen neki költözni, de ő nem ért rá, úgyhogy én mentem el, egy autónyi cuccot elvittem, aztán go haza. Mi kihoztuk régebben külföldre, de szépen megszivatott mindenkit, senki nem csípi...

2016. okt. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
megértem és neked van igazad, anyukádnak meg ő a kis kedvence ez tiszta sor,de csak azért mert róla kell gondoskodni, te meg megállsz a magad lábán. Nem vagy szívtelen csak kimondtad azt amit anyukád is titkon gondol csak nem mond ki, hisz akkor a saját nevelését szólná le.
2016. okt. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem jogos volt, hogy elküldted, még akkor is, ha lehetett volna ezt finomabban is közölni. De így legalább egyértelmű volt a szándék, nem hitte, hogy csak viccelsz. :)

Nem vesztesz semmit, ha anyádnak fontos vagy te is, majd megbékél. Ha ezért tényleg nem áll veled szóba ő sem, akkor egyértelmű, hogy ő sem volt ártatlan, a hátad mögött egy követ fújnak.

Gondolod, hogy ő nem vette észre, hogy nem vendéghez illően viselkedik?! Mégsem állt ki melletted.

2016. okt. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Még hogy te szívtelen? Pont, hogy a testvéred szívtelen, a te részedről ez egy jogos reakció volt.

Komolyan, nem értem az embereket, hogy van egyeseknek pofájuk így viselkedni vendégségben? Miért nem képesek maguknak megtartani a sok sz@rt, ami bennük van?


Mellesleg, nem értem... pont az beszél, aki 40 évesen is az anyja házában lakik, hogy másnak milyen a háza, meg a főztje? Ne haragudj, de a testvéred egy szánalmas alak és szerintem ezt ő is tudja, csak a te leszólásod által próbálta magát egy kicsit jobban érezni.


Ne is törődj vele, jól tetted, hogy elküldted.

2016. okt. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Nekem is van ilyen rokonom, hihetetlenkedve nézem, hogy van ilyen, hogy elvan otthon, mint a befőtt. Ő normális, udvarias. Egyértelműen a nevelés csődje. Szerintem csak jót tettél a tesóddal, ideje felnőni és tanulni, dolgozni valamit.
2016. okt. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
3%

Alapvetően egyet is értenék veled, azt mondanám igazad van, de ez a rész azért gyanús nekem, emiatt meghallgatnám a másik felet is:

"Nem egy párkapcsolatom is miatta ment tönkre."


Mert meg van a véleményem az olyan párkapcsolatról, amit egy testvér fúrása tönkre tud tenni.


Te egyszerűen alapból rühelled a testvéredet, és innentől kezdve az írásod többi részét nem tudom tényként elfogadni, nem tudom, hogy az összeveszésetekben csak ő volt a hibás, vagy te is. Nagyon egyoldalúan adod elő.

2016. okt. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
8%

"Nem egy párkapcsolatom is miatta ment tönkre."


Jól mondja az előző!

Csak akkor megy tönkre egy kapcsolat, ha valami olyan dolgot tettél az aktuális párjaid háta mögött, amiknek a tudomásukra jutása után leléptek.

(Pl. a tesód mindig megmondta nekik, hogy másik pasikkal is kavarsz.)

2016. okt. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%

Két utolsó hszó: nekem is van egy ingyenélő, semmirekellő, stb. testvérem. EGy fiúmat sem vittem haza, egyet sem! Egy sem látta a házunkat, anyámékat, a szobámat! Hogy lássák, hogy a 3 évvel idősebb testvérem otthon lóbálja a lábát, munka nulla, tanulás is hasonló? Az érettségit szakmunkással együtt járta vagy 9 évig... Tudjátok hogy szégyellem magam? Még most is... A magánéletemet házon kívül intézem. Anyámék sara, hogy ilyenné vált, ők hagyták, de az én hibám is, mert azt gondolom, asszisztáltam hozzá. Hogy soha nem mondtam ki a véleményemet. Minek? 3 évvel idősebb és két fejjel nagyobb, 30 kg-val nehezebb. Egy sz@r ember. És egy ilyennel ismertettem volna meg a szerelmeimet??

Ok, a kérdező nem írta le részletesebben, hogy mi is történt, hátha megírja és ti is visszajöttök és reagáltok rá. A kérdező ki tudott szabadulni a családjából, én még nem. Remélem, megjön az eszem - valamikor...

Senki nem tudja, hogy milyen egy semmirekellő testvérrel, alkoholista családtaggal, stb. élni, csak az, akinek már volt/van ilyenben része. Én nem tudom, milyen az olyan fiú testvér, aki idősebb, lehet rá számítani, esetleg a nyakába borulni, megbeszélni ezt-azt.


Kérdező: nagyon is jól tetted, anyukád véleményén nem tudsz változtatni. Én is mondtam már neki, hogy nem érdekel mi lesz vele, nem is reagálok az ilyen témákra, nekem is volt már tőle néhány könnye, hogy hátha, de a könnyek sem hatnak meg. Nagyon jól tetted, hogy elzavartad, azt szólja le, amiért Te megdolgoztál, megdolgoztatok. Anyukád pedig a tesódat fogja védeni, elvégre együtt laknak. Ne csodálkozz azon, ha anyukád továbbra is haragudni fog rád. Ha nem szeretnél egy nagy gyereket pesztrálni, akkor sajnos? itt a vége, ennyi volt. Van egy határ, a tesód elindul a határ felé, amikor nem lett önálló és megérkezett, amikor már téged, titeket szapul. Lehet ez még rosszabb is, ha nem állsz a sarkadra!

2016. okt. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ha esetleg érdekel valakit akkor a tesóm úgy tette tönkre a párkapcsolataimat, hogy anyámnak mindig arról beszélt, hogy ez meg az a fiú milyen rossz hatással van rám. (Ami persze nem volt igaz). Amíg nem voltam 18 simán el is tilthattak tőle. De utána sem volt jobb. Soha senkit sem hívhattam meg magunkhoz, mert olyan keresztkérdésekkel bombázták az illetőt, hogy komolyan szégyelltem már őket, a tesóm gyakran viselkedett úgy mintha az apám lenne, de nem azért mert felelősséget vállalt értem, hanem azért mert belepofázott az életembe, és anya meg neki hitt. A vége mindig az lett, hogy ha ilyen családom van én se lehetek százas. Én meg persze azért védtem őket egy ideig mert mégis a családomról van szó. És ezt gyakran megelégelte az épp aktuális párom, de nyilván az olyan párkapcsolatom amit a tesóm tönkre tudott tenni azért annyira nem volt komoly. De attól függetlenül, akkor is mindent megtett, hogy ne lehessek boldog.
2016. okt. 11. 13:23
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Akkor jól gondoltam, hogy nem értek semmit azok a párkapcsolataid. Az alapvető dolog, hogy oda-vissza kiállunk egymás mellett a szülőkkel, testvérekkel szemben is, és nem a másik szüleinek a viselkedése alapján ítéljük meg egymást.


Persze könnyebb a tesódra hárítani a felelősséged.

2016. okt. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!