Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek szívtelen testvér...

Szerintetek szívtelen testvér lennék ha ezt megcsinálnám? (többi a leírásban)

Figyelt kérdés
van egy fiatalabb testvérem. én napi 2l vizet meg szoktam inni. álltalában egy 0,5l-es üveget előre megszoktam tölteni, hogy ha megszomjazok vagy inni szeretnék, előttem legyen. a testvérem meg ahelyett, hogy elmenjen magának vizért, megissza az enyémet, amit én előre elkészítettem, és ez nekem rosszul esik, mert miért vagyok én köteles MINDIG neki engedni a vizet, ha megissza előlem? ha megmondom neki, akkor ő van megsértődve. arra gondoltam, hogy a kis üvegem elrejtem hogy ne lássa meg, ha meg rá kérdez, azt mondom neki hogy nincsen. ti mit gondoltok? szívtelen testvér lennék ha ezt megtenném? ti mit tennétek a helyemben?
2016. okt. 21. 12:34
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
3%
Mibe telne venned két 2 literes ásványvizet a boltban? Aztán nem dobjátok ki, hanem megtöltöd neki is és odateszed a sajátod mellé.. Most komolyan ez valakinél probléma? Egy ilyet megoldani?
2016. okt. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
5%
Egyesek milyen kerdeseket tesznek fek megal az eszem.
2016. okt. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
100%
Egyesek miert nem fogjak fel hogy nem az a poshadt fel liter csapviz a baj hanem a dragalatos kisteso lustasaga? Ezeknek normalis dolog hogy masok csicskai legyenek?
2016. okt. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
Azt, hogy belehugyoztál, akkor is mondhatod, ha igaziból nem hugyoztál bele. Igaziból megtenni szerintem is köcsögség lenne.
2016. okt. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
Miféle gondatlanságról beszélsz magánterületen belül, te féleszű?
2016. okt. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
31%

Nem én írtam az előző válaszokat, de például kiskorú veszélyeztetése magánterületen is nyilván fennáll, ha te üdítős üvegben a gyermek számára elérhető helyen bármilyen mérgező vagy a gyermek számára veszélyes anyagot tárolsz.

Ha ennek súlyos következménye lesz, mert lehet, akkor az már gondatlanságból elkövetett emberölés, vagy maradandó károsodás okozása, akár öcséd, akár húgod, akár a saját szobádban, akár az udvaron hagyod elő az üveget.

És mivel alapból felmerülne a szándékosság gyanúja, és még a sokk hatására meg is törnél az első pár kérdés után, ezért bőgve vallanád be, hogy igen, te voltál, viccnek szántad, hülye voltál, de ez nem változtatna sokat azon, hogy mit tettél és mi lesz a következménye.

Akár felnőtt, akár gyerek, akár egészséges, akár beteg, akár fiú, akár lány, akár alkohol, akár gyógyszer, akár citromlé, SOHA nem itatunk meg a másik emberrel olyat, amiről nem tudja, hogy a poharában van.

Ha valaki a lopós szomszédait akarja trükkösen megmérgezni, az már szíve joga, a döntés már más kezében lesz, de azért ha valaki véletlenül kinyírná a saját kistestvérét, az élete végéig nagyobb teher lenne, mint bármilyen börtön.

2016. okt. 24. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:

45-ös. A borosgazda is a saját magánterületén lévő bort keverte be fagyállóval, mégis majdnem börtönbe ment.

Tudom, ez nem olyan eset, de ha így gondolkodunk...

2016. okt. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
100%
Azt áruld már el, hogy a citromlével hogy a pitsába ölsz meg te bárkit? :D
2016. okt. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!