Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Nagyon szomorú...

Mit csináljak? Nagyon szomorú vagyok?!

Figyelt kérdés

Az lenne a probléma, hogy anyámat és engemet csak a tanulás köt össze, amikor is üvöltözik velem a jegyeim miatt meg bejön a szobámba tanítani. Azt meg sem kérdézi, hogy milyen a kedvem, hogy vagyok, esetleg mitől ilyenek a jegyek. Tudom hogy fáradt, de két szó nem hiszem hogy a nehezére esne...

Ha mondom tinilány létemre, hogy menjünk esetleg majd hamarosan plázázni (amilyen világ van örülhetne hogy nem tojok rá hanem el akarok vele menni szeretetből meg megszokásból) akkor nekiáll paradézni, hogy a jegyek meg a többi... és az a baj, hogy semmi más témánk nem lehet, mindig a tanulásról kezd el rikácsolni, és ha 1 mondatja nem is arról szól már azonnal belefűzi a tanulást, arra meg nem gondol, hogy a gyereke esetleg éjszaka sírna, vagy hogy megkérdezze hogy vagyok...



2016. febr. 29. 15:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
28%

A nagylányság ott kezdődik, hogy ha bajod van, akkor kinyitod a szádat, és nem elvárod, hogy anyád gondolatolvasó legyen.


Valószínűleg nem véletlen, hogy ennyit lovagol a tanulás témán. Inkább bizonyíts nyafogás helyett.

2016. febr. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
44%

Nagyon sajnálom, hogy ez így alakult. Nem ismerlek sem téged, sem anyukád, ezért csak annyit tudok mondani, hogy légy erős. Amiért ezt ennyire forszírozza, az az, hogy nagyon aggódik érted, és a lehető legjobbat szeretné neked. De sajnos ehhez manapság nagyon sokat kell tanulni. Csak így van esélyed jó munkahelyet szerezni és élhető életet élni. Az öcsém is rengeteget küzdött (néha még mindig küzd) ezzel.

Viszont szerintem ami még segíthet, hogy közösen kéne (elkezdenetek) étkezni, mert így tudnátok időt teremteni arra, hogy kommunikáljatok más dolgokról is.

Ha esetleg tanulási nehézségeid lennének írj privit bátran, szívesen segítek.

2016. febr. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%

Ez is társadalmi betegség, mint az alkoholizmus. A szülők a gyereken vezetik le a feszültséget, ami elég káros. Én is ebbe nőttem fel, nagyon nehéz, ha egy gyerek alapjában szorgalmas, de max közepes szinten tudja a legtöbb tantárgyat, hiába veri az asztalt a szülő. És, hogy folyton tanuljon, épp ez a baj, ezért vannak tüntetések, hogy nagyon leterheltek a tanulók, kikapcsolódásra, pihenésre nem nagyon van lehetőség.

Valahogy próbáld ezt neki elmondani.

2016. febr. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
30%
Kihagytad pedig nagyon fontos hogy hányas tanuló vagy milyen az átlagod?
2016. febr. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
46%

Nem vagy egyedül. Nekem is a beszélgetések a szüleimmel leginkább ilyen tanulás, szidás, verés jellegűek.

16 F

2016. febr. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.! :)

1. válaszoló: ki beszélt itt arról amiről itt te hablatyolsz?

2016. febr. 29. 17:45
 7/21 anonim ***** válasza:
17%

"amilyen világ van örülhetne hogy nem tojok rá hanem el akarok vele menni szeretetből meg megszokásból"


Ez milyen szöveg?

Csak, mert szerintem ultra gáz.

Ha a lányom a velem töltött időről így gondolkodna, akkor szerintem én is csak a tanulásról beszélgetnék vele, mert az a kötelességem szülőként, az viszont nem, hogy együtt szórakozzunk, vásárolgassunk.

Nem te teszel szívességet anyádnak, hogy rád költheti a pénzét a plázában.

2016. febr. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Ennyi alapon magántanárt is lehetne fogadni a gyereknek. Kivel beszélje meg pl a problémáit egy gyerek? Fogadjon külön spcihólógust egy gyereknek mert a szülő nem hajlandó beszélgetni a gyerekkel? Vajon honnan ered az a kifejézés, hogy ,,Anyám és én szinte barátnők vagyunk?'' Hát nem onnan, hogy bejön üvöltözni a szobába, és meg se kérdezi hogy van az ember testileg-lelkileg...👏
2016. febr. 29. 17:58
 9/21 anonim ***** válasza:
59%
És mondjuk mi lenne ha ezt megbeszélnéd anyukáddal? Egyszerűen csak elmondanád neki, hogy más dolgokról is szeretnél vele beszélgetni, nemcsak a tanulásról. Azt is hozzáteheted, hogy szerinted is fontos a tanulás, mivel a későbbi karriered, megélhetésed függ ettől, de másmilyen témájú beszélgetésekre is lenne igényed. Szerintem semmi rossz nincs abban, ha kezdeményezel nála egy ilyen beszélgetést.
2016. febr. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Adamka1119 ***** válasza:
De ha már kiveséztétek ezt a témát ideje lenne kicsit tanulni :V
2016. febr. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!