Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
A húgom abban a korban, van amikor tombolnak a hormonok, nem mintha én nem lennék abban. Ő 15, én 16. Megismerkedett egy fiúval, akit még nem ismerek. De nem is akarom meg ismerni! Féltem a húgom, és egyáltalán nem akarom, hogy még barátja legyen, ha bele gondolok miket csinálhatnának undorító! Bár tudom, ez az élet vele járója. Gondolom normális ha a bátty, védelmezi a húgát. Mit csináljak? Hagyjam a hogy hagy ismerkedjen, és vágjak hozzá jó pofit, vagy inkább mondjam ki amit érzek, hogy nem tetszik ez a dolog, és nem szeretném ha valami ilyesmi lenne. Bár ahogy ismerem, őt egyáltalán nem érdekelné az, hogy nekem mi tetszik és mi nem. Nektek is volt ilyen, hogy nem tetszett, ha a húgotok ismerkedik srácokkal? Nem tudom miért nem tetszik, talán azért, mert még nem tartom elég érettnek, hogy ilyesmi legyen, és félek, vagy is tudom, hogy csalódni fog. Válaszokat köszönöm

2016. nov. 20. 21:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát én jelen esetben a húg vagyok. A bátyám 8 évvel idősebb nálam, ő 24 én pedig 16. Ő sem igazán örül ennek a témának de lehet vele beszélni róla. Amit én ebben az esetben el várnék a bátyámtól hogy adjon a srácnak egy esélyt. Mert lehet hogy igazából egy rendes srácról beszélünk. Ezt ugye nem tudjuk mert még te sem ismered. A helyedben meg ismerném a srácot aztán ha úgy állapítod meg, hogy még életben hagyod :D akkor ülj le a húgoddal meg beszélni hogy neked ez okés csak ne siessék el a dolgokat.
2016. nov. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, várom a hasonló szituációban lévő emberek válaszát még! :)
2016. nov. 20. 21:57
 3/19 anonim válasza:
100%

Szerintem hagyd élni .

Fiatal még és még most tapasztal.

A szerelem életünk része és a vele járó csalodás is.

Ha most akadályozod abban amit szeretne csinalni vagy akivel szeretné csinálni csak megbánnád később hogy nem hagytad neki átélni ezeket a dolgokat . Hagyd aztan ha ugy érzed lépni kell akkor szolj közbe de csak neki mond el a problémád és persze ezt nagyon nyugodtan .

2016. nov. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólóval.

Addig, amíg az ő korosztályából ismerkedik, addig azzal semmi gond nincs. Neked se esne jól, ha lenne egy lány, akit kedvelsz és beleszólnának.

2016. nov. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Talán igazatok van, jó, de szerintem nem fogok tudni jó pofát vágni hozzá.
2016. nov. 20. 22:07
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is hagyd, hogy ismerkedjen. Kellenek az élettől a pofonok is, amit az ember bőven meg is kap a tini időszakban és ez így van rendjén. Ahhoz, hogy amire 20-22 éves benőtt stabil nő lesz majd, jártasabb lesz a párkapcsolatok terén , tudja mit szeretne és mi a jó neki és ezáltal jó döntést hoz majd. Te mint a bátyja, arra vigyázz, hogy ne legyen túl buta és ne kövesse el azért a legnagyobb hibákat, a védekezéssel azért jó tisztában lenni, mert rengeteg kamasz imádkozik a következő hónap menstruációjáért :). De ettől eltekintve a kapcsolat jó, az ember társas lény és ennek így kell lennie. A mai világban a 15-16 a középiskolás időszak már bőven az az idő mikor komolyabban kezdődnek az érdeklődések. De már általános iskolában is vannak kis " járogatások "
2016. nov. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Csak próbálj meg esélyt adni a fiúnak, lehet tényleg rendes :) ha baj van vagy elzűllik a húgod stb, akkor érdemes közbelépniy
2016. nov. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
6# vagyok : mellesleg lehet hogy még jó fej is a srác. A lányok am. is többet pasiznak. Gondolom a húgod sem fog csúnya szemekkel néni majd a barátnőidre :)
2016. nov. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nincs testvérem, de így, ebben a formában semmiképp se mondd el neki, mit gondolsz!

Tartsd rajta a fél szemed, és csak akkor próbálj beszélni vele, ha valami hülyeséget készül csinálni, de akkor is egyenrangú félként beszélj vele, ne lekezelően. Emlékezz az alapszabályra: a tiltott gyümölcs mindig édesebb. Ha ellenségességet mutatsz, főként azelőtt, hogy tudnád, milyen ember a barátja egyáltalán, akkor akár még csak dacból is kiáll majd mellette, és benned is megtörik a bizalma.

Az persze érthető, hogy védeni akarod a húgod, de azért csak okosan!

Csalódni pedig úgyis fog, ettől nem tudod megóvni - és nem is kell. Ez is olyasmi, amin át kell esni és fel kell tudni dolgozni és megtanulni továbblépni, mint annyi más problémán az életben!

2016. nov. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

én 4 évvel idősebb vagyok a húgomnál. ő most 16 éves. úgy vagyok, meg voltam vele mindig is, hogy adok egy esélyt a srácnak, de ha megbántja, megalázza a húgomat akkor megjárja... 2 éve a húgom első barátja egy 17 éves divatmajom volt, már az nem tetszett, hogy egy három évvel fiatalabb lányra ráment, ebben a korban az nagy különbség. és bár le nem feküdtek, de a srácról megtudtam, két szememmel láttam, hogy egy másik lánnyal csókolózik suli előtt... rendesen felképeltem a srácot a haverjai előtt az eset után. és megmondtam neki, hogy ha nem akar még egy ilyet, akkor ezt kulturáltan lerendezi a húgommal, hogy ne bántódjon meg. egy gimibe jártunk.

de a mostani barátjával tök jól kijövök, tényleg egy rendes srácnak tűnik, persze azért rajta tartom a szemem :D de ez mindig így lesz :)

főleg, hogy édesapánk külföldön él, nem nagyon érdekli a család, így helyette is figyelek :D

2016. nov. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!