Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Elcseszett utazás és kidobott...

Elcseszett utazás és kidobott pénz és energia, ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Külföldön élek és karácsonyi ajándékba vettem 4 repjegyet testvéremnek,férjének és két gyereküknek. Az egyik bölcsis a másik ovis. Évente 4-5x találkozunk amikor hazamegyek, idén úgy gondoltam,higy karácsony előtt elhívom őket hozzám és karácsonyra együtt hazamegyünk.

Megvettem a jegyeket,kinyomtatva hazaküldtem borítékban. Már hetek óta beszéljük,hogy mit fogunk csinálni,hova viszem a lányokat. Kiharcoltam plusz két szabadnapot arra az időre amikor jönnek (kevés szabim van,már kikértem karácsonyra az összeset és könyörögtem benn még két napért). Lebeszéltem velük,hogy mi lehet és mi nem a táskában, küldtem nekik haza bőröndöt. Rákérdeztem vagy 5x,hogy ugye mindenkinek van-e személyije vagy útlevele, EU tb kártyája. Mindent lezsírozva éreztem, megfőztem előre két napra,bejglit sütöttem,karácsonyfát állítottam, a lányoknak vettem egy csomó olyat amit biztosan szívesen ennének,szóval jótestvér módjára nagyon nagyon vártam,hogy megérkezzenek.


Az indulás reggelén testvérem felhív,hogy mondjam már meg,hogy hány órási busszal vagy vonattal menjenek fel a reptérre. Már ez kiakasztott,hogy hónapokkal ezelőtt meg volt a jegy, és én mindent a segge alá tettem,hogy gond nélkül jöhessenek, ő meg arra nem képes,hogy időbe utána nézzen a busznak. Hallottam,hogy a háttérbe a párja akkor pakolja a táskát. Értem én,hogy két gyerek és nehéz megszervezni,de nem az indulás reggelén kellene ezt intézni és nem nekem. Na mindegy, segítettem,megoldottuk,eljutottak a reptérre. És utána ütött meg a hőguta.


Hívnak,hogy hát jajj, becsekkoltak és hát most derült ki,hogy a nagylányt nem engedik fel a gépre,mert a diákigazolvány nem elég,személyije nincs. Azt hittem felrobbanok. Annak ellenére,hogy vagy 10x megkérdeztem,hogy van-e mindenkinek minden igazolványa, mégis úgy gondolta,hogy a diák elég lesz. Ternészetesen nem,a gépre nem szálhattak fel. Az még hagyján,hogy a nagyobb lány nem,de legalább egyikőjük eljöhett volna a kisebbikkel,hogy ne vesszen oda mind a 4 jegy....de nem,úgy ahogy van otthon maradtak.


Kidobtam több tízezret az ablakon, plusz ételt, szabadbapot és mindent,mert testvérem ennyire nem mozgósította magát,rendesen rosszul esik,hogy ennyi sz.rik az egészbe. Én azt hittem,hogy mennyire várják (mert úgy látszott rajtuk) de ez a hozzáállás mást mutat. Természetesen szabadkozott és elnézést kért,meg mondta,hogy nyáron szeretnének kijönni. De ezek után nem is tudom,hogy akarok-e megint energiát,pénzt és időd belefeccelni. Imádom az unokahugaim, ők a legnagyobb vesztesei a történetnek,mert már beizzítottam őket karácsonyi vásárra játszóházra,mindenféle jóra és otthon kellett maradniuk. Mellesleg testvérem már nem egyszer repült,nem idegen számára az egész dolog,ezért sem értettem ezt a bénázást.


Felhozzam a témát karácsonykor ha hazamegyek vagy hagyjam? Egyáltalán mit lehet erre mondani? Ti ezek után szerveznétek nyári utazást nekik?

Imádom ancsaládom, testvérem is és unokahugaimat is,de egyszerűen rettentően rosszul esett ezba dolog.


2016. dec. 18. 14:12
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bölcsis és kisiskolás,elírtam,bocsi
2016. dec. 18. 14:13
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha felhozod szinte biztos, hogy veszekedés lesz. Nem érdemes.


Ne szervezkedj ezután, de ha ők úgy döntenek, hogy saját pénzükön meg szervezésükben meglátogatnak, akkor adj nekik 2 szobát aludni.

2016. dec. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem a saját pénzük volt, így leszarták. Többet ne vegyél nekik semmit, és nem lesz probléma.
2016. dec. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

Igazad van teljesen, ezek után az lett volna a minimum,hogy legalább a repjegy árát visszafizetik neked.

A szabid meg a sütés -főzés így is kárba ment volna.

Én nem hoznám fel, de az biztos,hogy ez lett volna az utolsó alkalom,hogy meghívom őket magamhoz.

Ez egy szuper jó lehetőség lett volna, merem állítani,hogy az emberek 99%-a alig várta volna,hogy kimehessen ingyen külföldre,úgy hogy a szállást és mindent is te rendezed. Nyilván szartak az egészre, úgyhogy ezentúl én is így állnék hozzájuk.

2016. dec. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én biztosan megemlíteném, mert ez nagyon nagy tiszteletlenség volt veled szemben.
2016. dec. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A viselkedésükre szó az nincs csak képzelet. Sajnálom, hog így jártál, de az ilyenekkel nem tudsz mit tenni. Szarj rájuk te is, mert ők is leszarnak.
2016. dec. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos felhoznám, mert ez azért már bunkóságnak a tetőfoka. Itt nem arról van szó, hogy nem tudtak a szomszéd városba elmenni. Nekem a pofámról a bőr leégne, ha valaki kifizetne nekem valamit, mindent elintézne én meg bambaságom miatt lekésném a repülőt. De itt még nem is erről van szó, őket teljesen hidegen hagyta az egész!!! Pedig én az a típus vagyok aki csak beletörődik a dolgokba és nem akarok veszekedést, de ez már nálam is túllőtt. Az biztos, hogy ezek után soha semmit nem kapnának tőlem, ha meg akarnak látogatni, akkor tegyék azt saját pénzükből. Még csak szobát sem adnék nekik, keressenek hotelt, ha akarnak. Ha engem sz.rba vesznek én minek segítsek nekik? Azért mert mondott egy bocsit? Ha tényleg valami épeszű érvekkel jönnének, hogy ez és ez miatt sajnos ez így alakult, de visszafizetjük a jegy árát, akkor esetleg átgondolnám a dolgot.
2016. dec. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Már mondta,hogy a jegyeket ki akarja fizetni,még az utazás előtt,nem szeretné ha ilyen drága ajándékot vennék (tudja,hogy úgyis viszek haza a lányoknak rengeteg ajándékot ígyis,úgyis). De én úgy gondoltam,hogy nem engedem kifizetni. Jól keresek,belefér egy évben egyszer karácsonyi ajándékként. Bár most gondolkozom rajta,hogy mégis csak elkérem az árát.
2016. dec. 18. 15:03
 9/14 anonim ***** válasza:
84%
Az egy dolog, hogy jól keresel. De gondolom azért a pénzért meg is dolgozol és nem csak otthon a kanapén ülsz egész nap. Másik dolog meg az, hogy erre nem jó ha valaki rászokik, mert akkor idővel már úgy lesz, hogy majd te úgyis kifizeted. Megmondhatod, hogy esetleg csak a felét fizessék ki, vagy valamennyi részét a jegyeknek, de szerintem az egészre nem kellene csak legyinteni egyet.
2016. dec. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Edes jo istenem. Tudom, hogy nem kene, de mindig meglep, hogy mennyire idiota emberek elnek ezen a Foldon. Mindig! Hogy a jo budos francba gondolja, hogy majd a gyereke diakigazolvannyal (mellesleg iskolaskoru gyereknek mar eleg rendesen illene lennie szemelyijenek!) lepi at a hatar? Hogyan? Ehhez mekkora minusz IQ szint kell?

En nem rendeznek jelenetet, de jo ideig nem akarnek roluk hallani, mert az ekkora foku kretenseg egyszeruen felcseszne az agyamat, valahanyszor meghallanam a hangjat. A jegy arat pedig elfogadnam, legkozelebbre meg nem szerveznek semmit, mert akinek ennyi esze nincsen, az inkabb uljon otthon a seggen, mielott a hulyesegevel veszelybe sodorja az embertarsait.

2016. dec. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!