Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Elcseszett utazás és kidobott...

Elcseszett utazás és kidobott pénz és energia, ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Külföldön élek és karácsonyi ajándékba vettem 4 repjegyet testvéremnek,férjének és két gyereküknek. Az egyik bölcsis a másik ovis. Évente 4-5x találkozunk amikor hazamegyek, idén úgy gondoltam,higy karácsony előtt elhívom őket hozzám és karácsonyra együtt hazamegyünk.

Megvettem a jegyeket,kinyomtatva hazaküldtem borítékban. Már hetek óta beszéljük,hogy mit fogunk csinálni,hova viszem a lányokat. Kiharcoltam plusz két szabadnapot arra az időre amikor jönnek (kevés szabim van,már kikértem karácsonyra az összeset és könyörögtem benn még két napért). Lebeszéltem velük,hogy mi lehet és mi nem a táskában, küldtem nekik haza bőröndöt. Rákérdeztem vagy 5x,hogy ugye mindenkinek van-e személyije vagy útlevele, EU tb kártyája. Mindent lezsírozva éreztem, megfőztem előre két napra,bejglit sütöttem,karácsonyfát állítottam, a lányoknak vettem egy csomó olyat amit biztosan szívesen ennének,szóval jótestvér módjára nagyon nagyon vártam,hogy megérkezzenek.


Az indulás reggelén testvérem felhív,hogy mondjam már meg,hogy hány órási busszal vagy vonattal menjenek fel a reptérre. Már ez kiakasztott,hogy hónapokkal ezelőtt meg volt a jegy, és én mindent a segge alá tettem,hogy gond nélkül jöhessenek, ő meg arra nem képes,hogy időbe utána nézzen a busznak. Hallottam,hogy a háttérbe a párja akkor pakolja a táskát. Értem én,hogy két gyerek és nehéz megszervezni,de nem az indulás reggelén kellene ezt intézni és nem nekem. Na mindegy, segítettem,megoldottuk,eljutottak a reptérre. És utána ütött meg a hőguta.


Hívnak,hogy hát jajj, becsekkoltak és hát most derült ki,hogy a nagylányt nem engedik fel a gépre,mert a diákigazolvány nem elég,személyije nincs. Azt hittem felrobbanok. Annak ellenére,hogy vagy 10x megkérdeztem,hogy van-e mindenkinek minden igazolványa, mégis úgy gondolta,hogy a diák elég lesz. Ternészetesen nem,a gépre nem szálhattak fel. Az még hagyján,hogy a nagyobb lány nem,de legalább egyikőjük eljöhett volna a kisebbikkel,hogy ne vesszen oda mind a 4 jegy....de nem,úgy ahogy van otthon maradtak.


Kidobtam több tízezret az ablakon, plusz ételt, szabadbapot és mindent,mert testvérem ennyire nem mozgósította magát,rendesen rosszul esik,hogy ennyi sz.rik az egészbe. Én azt hittem,hogy mennyire várják (mert úgy látszott rajtuk) de ez a hozzáállás mást mutat. Természetesen szabadkozott és elnézést kért,meg mondta,hogy nyáron szeretnének kijönni. De ezek után nem is tudom,hogy akarok-e megint energiát,pénzt és időd belefeccelni. Imádom az unokahugaim, ők a legnagyobb vesztesei a történetnek,mert már beizzítottam őket karácsonyi vásárra játszóházra,mindenféle jóra és otthon kellett maradniuk. Mellesleg testvérem már nem egyszer repült,nem idegen számára az egész dolog,ezért sem értettem ezt a bénázást.


Felhozzam a témát karácsonykor ha hazamegyek vagy hagyjam? Egyáltalán mit lehet erre mondani? Ti ezek után szerveznétek nyári utazást nekik?

Imádom ancsaládom, testvérem is és unokahugaimat is,de egyszerűen rettentően rosszul esett ezba dolog.


2016. dec. 18. 14:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
92%
Ne hozd fel a témát, nem érdemes. A továbiakban én úgy állnék hozzá, hogy ha akarnak, jöjjenek, de oldjanak meg mindent maguk, én egy fillért sem fizetnék a repülőjegyre.
2016. dec. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
26%
Hányadikas a kislány?Mert érdekes,hogy van diákigazolványa,mikor személyi igazolványa nincs.Hiszen az kell,mikor beiratkozik az iskolába,addig diákot sem tudnak csinálni.
2016. dec. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A tesód és a sógorod igazi primitív, buta emberek. Nagyívben sz..artak rá hogy te jófej voltál velük. Én tuti, hogy elküldeném a francba és megmondanám a magamét, hogy ennyit nem lehet két felnőtt embertől elvárni, hogy a 21. században Google Mapson utánanézek melyik busszal menjek ki - ami szerintem tök alapvető dolog. Ezek után biztos, hogy nem nyalnám így ki a s..eggüket, oldják meg ők az utazást ha akarják, felnőtt emberek ők is, nem az anyjuk vagy, hogy mindent helyettük intézzél.

Én a te helyedben tuti megmondanám a magamét és volt már rá példa, még ő sértődött meg, de belátta, hogy igazam van, ne légy nyuszi.

2016. dec. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én nem szólnék semmit, viszont nem vinnék semmit ajándékba. Kaptak ajándékot, de ők a felelőtlenségük miatt elcseszték, így jártak.
2016. dec. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!