Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek, hogy jó legyen a...

Mit tegyek, hogy jó legyen a kapcsolatunk, mint régen?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, és van egy 11 éves öcsém. Nagyon jó testvérek vagyunk, de úgy érzem, az utóbbi időben eltávolodtunk egymástól. Nekem 7 hónapja van egy barátom, aki jóban van az öcsémmel, szoktak kettesben is programokat szervezni. Ám sok időt töltök a barátommal, és emiatt mindig megkapom, hogy "na látom, már megint nem itthon aludtál", "a család része vagy még?" Szeretnék több időt tölteni vele, de úgy érzem, más az érdeklődési körünk már, pl én ezerrel készülök az egyetemre. Hogy lehetne jobb a kapcsolatunk? Mi lesz majd, ha egyetemre megyek?
2017. jan. 30. 20:03
 1/3 anonim ***** válasza:
61%

Az én öcsém 11 volt, mikor elköltöztem otthonról. Egyrészt nyígott, hogy hiányozni fogok neki. Másrészt ahogy bejelentettem, fogta magát, és nekiállt átköltözni a szobámba, mint Charlie Brown kishúga. :D

Ülj le vele, és magyarázd el neki, hogy ez az élet rendje. Most neki furcsa ez, hogy kezdesz elszakadni otthonról.

2017. jan. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tedd azt amit a barátod. Szervezz vele kettesben programokat; vagy minden héten legyen egy nap, napszak, amit vele töltesz. Így talán jobban elfogadja majd, amikor a barátoddal van programod.
2017. jan. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az idő a legtöbb, amit adhatsz neki! Mindig találj rá időt!


Olyan jó, hogy jó testvére akarsz maradni! Maradjon mindig ilyen a hozzáállásod, és akkor meg fogod találni a módját, hogy megőrizd a jó kapcsolatot! :)

2017. febr. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!