Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti mit gondoltok egy ilyen...

Ti mit gondoltok egy ilyen "testvérről"?

Figyelt kérdés

A bátyám folyton azt mondja rám,hogy én h..lye vagyok,ő az okos,sőt,ő a legokosabb az egész családban.Beleolvas egy anatómiáról szóló könyvbe és utána nagyon nagyra van magával.Azt állítja,hogy neki van a családból a legnagyobb lexikális tudása.Mellesleg jegyzem meg,életében két ro...dt könyvet el nem olvasott.Amiket még bizton állít magáról:

-A családból ő rendelkezik a legnagyobb geográfiai tudással(megjegyzem,sokat tud a topográfiai témakörből,de én is.)

-Mindenkit h...lyének tart,aki nem az ő igazát fújja.

-Nagyon bele van veszve az összeesküvés-elméletekbe,amivel még nem is lenne gond,csakhogy ő már mindenkiben és mindenben ellenséget lát.Pl.A zsidók,a zsidók,a zsidók.Mindenért ők a felelősek,mindent ők cs..znek el ezen a világon.Sőt,ő maga is azért egy sikertelen f...sz az életben,mert a zsidók.Még mindig nem fogja fel,hogy lehet,hogy van valami abban,hogy nagy befolyása van a zsidóknak,de nem csak és kizárólag nekik van befolyásuk ezen a földön.A saját életedért egyedül te vagy felelős.Mutogatni könnyű másra,mindig magadra kell.De neeeeeem,ezt nem fogja fel ez a hiper intelligens ember.

-Elköltözött otthonról már,de folyton amikor átjön,kizabálja a hűtőt,telefonálgat anyám telefonjáról.(Anyámat egy fillérrel nem támogatja,nem is kell,nincs rá szüksége anyámnak)Még annyit,hogy folyamatosan anyám autójával jár mindenhová,mert neki nincs.De úgy csinál,mintha az övé lenne,volt már,hogy anyám tudta nélkül vette el.Kijelenti anyámnak kidüllesztett mellkassal,hogy már pedig azonnal adja oda a kocsit.Csak benzinbe ad,de abba sem mindig.

-Ha átjön,játssza a kiskirályt,a ki ha én nemet.Utasítgat mindenkit.Pl.Nyugodt vagyok, hétvégén főzök ebédet a konyhába,hogy legyen,ha anyum hazajön a munkából.Erre betoppan őfelsége,majd követeli,hogy húzzak kifele a konyhából,mert márpedig ő kávét fog magának főzni.

Szó nélkül visz el dolgokat tőlünk.Ásványvizet,vagy bármit amit talál a kamrába vagy a hűtőbe.Sohasem kér,csak elvisz.Azt,hogy gyerekkorába mennyit lopott és kiktől a családban,azt hagyjuk.És azt is,hogy hány rendőrségi ügye volt.Nem hiszem,hogy bárkinek lenne türelme elolvasni egy Trónok Harca összes hosszúságú listát olvasgatni.Kisebb túlzással.

-Ma avval b...szta fel az agyam,hogy kinn voltam a konyhában és csináltam az ebédet,és amikor kis házunkba betoppaná,rögtön azzal kezdte,hogy Borderline-személyiségzavarom van.Mert ő olvasta valahol a tüneteket és 10-ből 9 illik rám.Mielőtt még bárkitől megkapom,tudom,hogy nem kéne senki szavára adnom.Főleg aki nem pszichiáter,de mégis kianalizálja a másikat.Én csak attól tartok picit,hogy mi van akkor,ha annyit hallom,hogy bevonzom magamnak,bebeszélem magamnak a betegséget és valóban az leszek.


2017. febr. 16. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Soha ne feledd, hogy egy vélemény mindig csak egy vélemény, nem az Igazság.

Neki ezek a véleményei - és mivel felnőtt ember, valószínű te nem fogod tudni megváltoztatni, ha ő változni akar, akkor megváltozik.

Ezzel kapcsolatban olvasd el egy bölcs írást, sokat fog segíteni neked.

"Nem a tények zavarják az embereket, hanem a tényekről alkotott vélemények."

[link]

2017. febr. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Meg is mondhatod neki hogy akinek rendőrségi ügyei voltak és a családdal sem becsületes, az egy nagy senki és a neve kuss a család többi tagja között. Még akkor is ha természettudományos ismereteit diplomával igazolja, de azzal meg nem fogja mert oda meg valós ismeretek is kellenének nem csak süket duma. Ne hagyjátok hogy a családra erősödjön mert egyre jobban csinálná, végén még a szülői örökséget is mind megkaparintaná de az idős szülőt nem gondozná és nem is temetné el. Le kell szoktatni a fölényeskedésről, mert a családot tönkre fogja tenni.

Sok hasonló példát ismertem. Volt olyanra is példa hogy az egyik nagytestvér az apját addig gyötörte lelkileg míg az öngyilkos lett. És ezt maga az a hülye vallotta be nekem és be is ismerte hogy ő mekkora ... Nem írom ki mert megfelelő trágár szavakkal jellemezte önmagát akkor mikor ráébredt tettére. Sajnos vannak emberek akik úgy próbálnak a víz felszínén maradni és feljebb törni hogy közben másokat nyomnak víz alá. Persze azt is megfigyeltem hogy a végén mégis ők szoktak megfulladni.

"Az egyetlen amire a gonosznak szüksége van hogy győzelmet arasson az az, ha a jók nem tesznek semmit ellene."

Edmund Burke (1729-97)

Persze még nem komoly a gonoszkodása, de ha sikert arat a gonoszkodásaival akkor egyre jobban kedvet kap hozzá.

"Én csak attól tartok picit,hogy mi van akkor,ha annyit hallom,hogy bevonzom magamnak,bebeszélem magamnak a betegséget és valóban az leszek."

A gonosz és fölényeskedő emberek egyik trükkje az hogy ha például meglátják valakin hogy mondjuk rövidlátó és szemüvegre szorulna, akkor úgy adják elő hogy azért rövidlátó az illető mert ő megjósolta hogy az lesz. Az felől meg ne aggódj hogy 10-ből hány tünet illik rád valami általa kitalált betegségből mert nincs olyan ember az utcán akire ne lehetne valami tünetet mondani, mégis makk egészséges. Tehát az ilyeneknek azt se hidd el amit kérdez.

2017. febr. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy válaszoltatok,sokat segített.Egészen megnyugodtam.
2017. febr. 16. 14:53
 4/7 anonim ***** válasza:

Sajnos az én bátyám is ilyen. Amikor elkezdte az egyetemet, eléggé beképzelt lett. Okosnak tartja magát csak, mert van diplomája. Én is akartam egyetemre menni, de nem vettek fel, így két OKJ-s szakmát szereztem. Mindkettőnknek van munkája.

Nem tudom, hogy tudott ennyire megváltozni, pedig korábban jófej volt, nem volt undok velem. Emellett segítőkész is volt. De már nem az. Vagy 3 éven keresztül nem jutott magától az eszébe, hogy besegítsen a házimunkában, mindig rám szórta ezeket. Anyámék nem örültek ennek, ezért leültek megbeszélni vele, hogy hagyjon engem békén, és, hogy legyen önálló, mint régen. Amikor ő azt mondta, hogy önálló, akkor rákérdezték, hogy miért nem hajlandó segíteni, akkor azt feleli, hogy nekem kéne, mert nincs diplomám, nem vagyok okos. Inkább a ház körüli teendőket kéne elvégeznem. Apám is hiába magyarázta el neki, hogy ő is szokott segíteni, büszke arra, hogy önálló. A bátyám meg egy életképtelen fogyatékost csinál magából, aki azt se tudja, hogy kell kiteregetni a ruhákat. Erre megsértődött (vagy megalázónak érezte ezt) és onnantól kezdve besegített. A probléma az, hogy ez óta az eset óta engem hibáztat (pedig nem árulkodtam!) és sokszor rajtam vezette le a mérgét. Akármit csináltam, mindig megalázott. Például, ha takarítottam, akkor ilyeneket mondott: "Kész csoda, hogy segítesz!" , "Remélem, rendesen mostad fel a konyhát!" , "Utána a polcokat porold le!" , stb. Volt, hogy amikor elmosogatott, én próbáltam kedves lenni hozzá és megköszöntem, erre ezt mondta: "Azért csináltam ezt, mert te nem vagy képes erre!" Ha mással voltam elfoglalva, például az olvasással, akkor azzal gúnyolódott, hogy ennyire okosnak hiszem magam, mert könyveket olvasok. Vagy: "Ha ennyire unatkozol, kitakaríthatnád a nappalit!" De volt olyan, hogy anya megkért engem, adjam fel postára a kicsi csomagját, erre a bátyám egyszerűen elvette tőlem, mondván, hogy majd ő intézi el. Anyám kérdezte, hogy miért kellett ilyen durván viselkednie velem. Azt felelte, hogy engem könnyen átvághatnak a postán, mert nagyon hülye vagyok. Ez nem igaz, mert gyerekkorom óta tudom, mit kell csinálni a postán. Mivel a szüleink a munka miatt nem értek rá, akkor minket kértek meg, hogy suli után fizessük be a csekket. Mindenre megtanítottak.

Nem tudom, hogy bírtam ki ezeket a megaláztatásokat idáig (sokak szerint, nagyon erős vagyok). Úgy döntöttem, albérletbe költözöm. Jelenleg itt is lakom. Kicsit bánt, mert nagyon szeretem a szüleimet. Nem hibáztatom őket, mert tudom, egyformán neveltek fel bennünket. Szerintem a bátyám az egyetemi évek alatt azt hallotta, hogy a diplomások okosabbak másoknál és ezt elhitte.

Úgyhogy már nem tartom vele a kapcsolatot, de a gyerekkorunkra szívesen visszaemlékszem.

2017. febr. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A borderline zavarnak lehetnek genetikai, hormonális okai, vagy bizonyos életkörülmények hosszú ideig tartó fennállása okozhatja az erre hajlamos személyeknél. Szóval ilyen, hogy "beképzelem magamnak" nincs, könyörgöm, ne higgyetek el minden ökörséget, amit az interneten olvastok.

Ha már a konyhapszichológiánál tartunk, a bátyádnak lehetnek paranoid gondolatai (mindenről a zsidók tehetnek), hatalommániája, talán nárcisztikus személyisége, ami - ironikus, de - a súlyos önbizalomhiányából fakad. Vagy tudja magáról, hogy sötét mint az éjszaka, vagy csak sokat bántották azzal, hogy sötét, mint az éjszaka, és most görcsösen próbálja elhitetni a környezetével, ezáltal magával is, hogy ő a legokosabb.

Nem tudom, mennyivel erősebb, mint te (a magasság- és testsúlybeli különbségek ne zavarjanak, általában aki nagy, az lomha), de én a helyedben megmondanám neki párszor, hogy húzzon haza, és dirigáljon a saját konyhájában, vagy vegyen vissza a hangnemből. Vagy otthon talán nem engedi érvényesülni az asszonyka, és ezért nálatok éli ki magát?

2017. febr. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ismerős helyzet..
2017. febr. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Próbáljatok vele értelmesen, nyugodt hangnemben megbeszélni ezt. Ha nem megy, akkor, mivel azt mondtad, nem veletek lakik, ne engedjétek be.
2017. febr. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!